Erkeklerin kendinden en az 10 yaş küçük kızlara yaptığı bu 'sarkma ' eylemini uygun bulanlar varmış. Sizce uygun mu?

Sorularda görüyoruz. Kız 18 yaşında , aşık olmuş.28 yaşındaki bir ' adama ' .

Evlenmeyle ilgili sorular görüyorum. Yaş farkı kaç olmalı diye. Erkekler hemen atlamış en az 10 diye.
Hatta geçen bir 33 yaşındaki abi , gizli olmadan , 16 yaşında çıtır kızlarla evlenmek istediğini yazmıştı.

Bu sadece sanalda olmuyor tabii ki. Görücü usulüyle evlenenlerin arasında en az 10 yaş fark oluyor ortalama.

Ben lise çıkışında , lise 3 veya sondum , daha kapıdan yeni çıkmış 10 metre gitmiştim.2 tane adam yaklaştı ve sırıtarak '' ateşin var mı '' diye sordular. Bu kadar iğrenç olmak zorunda mısınız?

Bunları normal bulan kızlarımız da var. Atıfım sadece erkeklere değil. Kızlar OLGUN erkek istiyormuş. Bundan dolayıyMIŞ. Burada 2 kişiyle bu yüzden tartışmıştım. Neymiş efendim yaşıtlarımız çok çocuksu oluyormuş , erkekler sadece kendi isteklerini gidermek için çabalıyormuş falan filan.

Sorularıma gizliden görüş yapan 30 yaşlarındaki adamlara ' abi ' diye seslenince bir üslup değişiyor. Amca diyecektim de ayıp olmasın dediğimde hemen bir namusa küfür... Bu kadar iğrenç olmayın gözünüzü seveyim. Bu işin anası , bacısı var. Bugün siz yaparsınız birine , başkaları da sizin annenize , yengenize , ablanıza , kız kardeşinize , hatta kızınıza bile yapabilir.

Gerçi , bunları sadece erkeklere söylüyorum. Kızların sorununun ne olduğunu biliyorum. Aile içinde özgüvensiz yetiştirilme ve baba sevgisinden mahrum kalma. Bu yüzden onlara kızamıyorum bile.

1|0
8|16

En İyi Erkek Görüşü

• Kızların fark etmediği bir şey var, kızlar da erkekler kadar çocuk. Yani düşünceleri çocukça. Burada bulunanlar da öyle işte, çoğu çocuksu bir düşünceyr sahip.

Yaş ilerledikçe olgunlaşmaz kimse, yaşadıkları onu olgunlaştırır ama kimse bunu düşünemiyor.

1|0
    0|0
    • 3ay

Maalesef ki öyle. Benim internette tanıştığım bir kız vardı. Yaşı benden 2 veya 3 yaş küçük. Ama o kadar çok şey yaşamış ki , benden daha olgun.

• 3ay

Çünkü tek pencereden bakıyorlar. Ya da sadece tek pencere sunulmuş önlerine.

• 3ay

Düşünmek de onların elinde ama düşünmüyorlar. Anca makyaj yapsınlar, kitap alıp farklı düşüncelerde eleştirmesinler kendi kendine, evlenince çocukları da onun gibi olur.

En İyi Kız Görüşü

• 18 yaşındaki biri için 10 yaş fazla evet ama dediğin gibi baba sevgisinden mahrum olma ve aile içinde özgüvensiz yetiştirilme olunca insan o yaşta bunun ayrımını yapamıyor. O yaşlarda ben de 9-10 yaş büyük erkekleri beğenirdim. Büyüdükçe aklım başıma geldi tabi en azından 6-7 yaşa düşürebildim.

1|0
    0|0
    • 3ay

Keşke tüm kızlarımız senin gibi ders alıp doğru yolu bulabilse... Ama maalesef bu durumdan yararlanan birçok sapık da var çevrede.

• 3ay

Çook fazla hem de. Benim de karşıma kimler kimler çıkmıştı neyse ki zararsız atlattım

• 3ay

Çok şanslısın <3

Erkekler Ne Diyor 15

• Seninle bu konuda aynı düşüncedeyiz. Ve bir kız olarak böyle düşünmen beni çok mutlu ediyor.

Keşke o 30 yaşındaki şeref yoksunları da biraz akıllansalar. ama nerdee?

1|0
    0|0
    • 3ay

Teşekkür ederim. Adam evde kalmış bu yaşa kadar. Şimdi de diyor ki hakkım değil mi küçük biriyle evlenmem. Sübyancılık kanda yapacak biir şey yok.

• 3ay

Teşekkür ederim ^_^

• 3ay

6-7 yas kucuk biriyle evlenirsem bu sunyancilik mi oluyor?

• Onlara sen erkek mi diyorsun

1|0
    0|0
    • 3ay

Yorumlara bakarsan , maalesef zeytinyağı gibi üste çıkan türde erkekler.

• Bende kücüklersen hoslanırım ama 30 yasında bakacağım en düşük yas 22 dır daha fazlası net sübyancılığa kayar.
    Dediğin gibi böylelerinin kendi kızlarına olsa hemen namus derdine düşerler ama.

1|0
    0|0
    • 3ay

Ben de büyüklerden hoşlanırım. Bunda anormal gördüğüm bir durum yok. Ha 8 demem de 3 4 derim. Ama 10 nedir arkadaş ya? Abinle bile aranda 10'dan daha az yaş farkı var.

• 3ay

Kız sende 10 yas koyucam diye öldürdün adamları😅😅
      Neyse sen bakma bana, olurda 30 a kadar evlenmezsem diye biraz limiti yüksek tutuyom 😂

• 3ay

Tövbe ya :D

• başkasının niyeti nedir bilmiyorum ama bizim meslek grubunda insanlar genç yaşlarını mecburen ciddi şekilde ders çalışarak geçiriyor.

başkaları lisede üniversitede her türlü flörtü yaparken ben ders çalışıyordum. kesinlikle ama kesinlekle kendimden küçük biriyle birlikte olmayı tercih ederim. diğer türlü bana haksızlık değil mi?

1|0
    0|0
    • 3ay

Kendinden küçük biriyle birlikte olman senin tercihin. Ben de benden büyük biriyle olmak isterim ama tutup da araya 10 yaş sokmam.
      Küçük bir dipçe geçeyim , ben de ders çalışmamdan dolayı bu flört işlerinde çok gerideyim , sevgilim olmadı.

• 3ay

ama şunu da söyleyeyim, adam gibi bir ilişkiye başlayamadan yaşım 35 e gelirse (Allah muhafaza) kesinlikle yaş takıntısı yapıp 30 yaşında kaşarlara takılmam. bana da yazık

• 3ay

Anlıyorum.

• Kanka bence yetişkin olduktan sonra yaşın bir önemi yok. Sarkmak her türlü yanlış herşeyin bir adabi var :D

1|0
    0|0
    • 3ay

Yetişkinken göze batmaz evet.70-60 veya 60-50 fark etmiyor. Ama sen tutup 28 yaşına gelmişsin daha liseyi bitirmemiş kıza da o gözle bakma be. O kızın ağzı daha süt kokuyor. Bu kadar iğrençleşmesin bazıları...

• 3ay

Valla adam benden genc duruyor ve maddi olarakta problemleri yok ikiside entelektuel ve birbirlerine sadık insallah bisey olmaz :)

• 3ay

Umarım diyeyim :)

• herkesin kendi hayatı seni ilgilendirmez :) sizler zengin ve yakısıklı erkek istediginizde daha adil mi istemiş oluyorsunuz? ya da ask istediğinizde :D

4|0
    2|1
    • 3ay

Zengin ve yakışıklı koca isteyen kızlara bu yorumunuzu yapabilirsiniz '' abicim '' . Tecavüze de ses çıkarmazsınız herhalde. Nasıl olsa herkesin kendi hayatı bizi ilgilendirmez değil mi? İt iti ısırmazmış...

• 3ay

Anlıyorum Türk değilsin :) Eyvallah güzel abicim. Umarım gönlüne göre Ukraynalı 18 lik bulur ve sübyancılığına devam edersin.

• 3ay

yo türküm sübyancıda değilim hatta ben bakirim asexual biriyimdir aptal kızları güzel diye altıma almayı sevmem zeka ararım önyargısı olmayan insanları ararım yalnız azerbaycan türk kızlarında daha kurnazlık görüyorum o açıdan hani bizimkiler biraz din iman ehli sünnet hesabına uyuyor biraz sizler komunizm falan görmüşsünüz biraz..

• Yazını okumadım. Kusura bakma.

Cevap : Sarkmanın hiç bir türlüsü etik değildir. Flört ve askıntılık ( sarkma ) arasında dağlar kadar fark vardır.

1|0
    0|0
    • 3ay

10 yaşı normal buluyorsun öyleyse?

• 3ay

Etik ve psikoloji açısından kesinlikle yanlış. Yüzde yüz karşıyım. Karşı olanlardan tarafım.

• 3ay

Teşekkür ederim.

• Cok uzun diye hepsini okuyamadım ama bence yaş farkı en fazla 5 olmalı kendinden 10 yaş küçüklere sarkanlar subyancıdır şerefsizdir

1|0
    0|0
    • 3ay

Şaşırmadım okumamana :D Bu yüzden arada boşluk bıraktım göz yorucu olmasın diye. Neyse , evet bence de sübyancı. Şimdi yorumlara damlarlar net bir şekilde görür ve engelelriz onları.

• 3ay

Sorun yok o zaman, senin çenen benim yumrugum yeter seçsinler birini 😂

• 3ay

:D Teşekkür ederim :D

• Kardesim senin elestirdigin evlenenler arasinda yas farki olmasi mi yoksa kizlara sarkintilik edilmesi mi?

1|0
    0|0
    • 3ay

İkisi de. Gerçi evlenmiş gitmiş. Ölenle olmuşa çare yok da.

• 3ay

Bu sitede yeniyim kurallari bilmiyordum. Uyariniz icin tesekkurler.

• 3ay

Degerli kardesim elbette henuz ergenlik cagindaki o cocuklara o gozle bakamam. Bakanlar hakkinda da iyi dusunmem.

• Öyle adamları vurasım geliyor da olmuyor işte

1|0
    0|0
  • yaş farkı olmamalı en fazla 2 yaş küçüğüm

1|0
    0|0
    • 3ay

2 4 5 7 değişebilir bu. Ben bunda değilim.10 yaş nedir ya?

• Kanı bozuk insan onlar.

1|0
    0|0
  • Ben en fazla 10 uygun diyorum ama alan razı veren razı olduktan ve kız da 18 altı olmadıktan sonra çok kınamayı da uygun bulmuyorum.

0|0
    0|0
    • 3ay

18 yaşındaki bir kızın ergenliğe yeni girmiş olduğunu ve hormonlarının mantığından daha önde olduğunu psikoloji söylüyor. Bunu görmezden gelmez biraz ahmaklıktır bence.

• 3ay

İyi madem biz bırakalım işi sen çözmüşsün. Gece gece senin tabirinle '' horoz yarıştırmak '' olan ama aslında bilgi alışverişi gibi görünüp tek taraflı '' ben biliyorum '' havasına girilmiş olan bu konuyu daha fazla uzatmayacağım. Neden dersen , biraz da duvara konuşup hanginizin tepki gösterdiğine bakacağım. Mesaj atmazsan sevirim. İyi geceler.

• 3ay

Doğal olarak kendi bildiğimi söylüyorum ama açık kapıda bırakıyorum yanlışım varsa yeni şeyler öğrenmekten hep memnun olurum;) bildiğim kadarıyla hukuğun kaynağı yasadır hakimin takdir yetkisi bile yasayla verilmiş ve sınırları belirlenmiştir. Ha bir de 18'e takılmanda yanlıştı. 18 yaşında kim varsa gitsin kendinden en az 10 yaş büyüklerle evlensin demedim ki zaten yazdım en az değil en fazla 10 yaş farkını uygun buluyorum diye. Sadece yasalara göre kişinin vasisinin rızası gözetilmeksizin evlenebileceği yaş sınırı 18 olduğundan +18 ise dedim bu 18 olur 38 olur neyse sana da iyi geceler:)

• Sarkma hiçbir zaman uygun değil ki?

#Vesselam

0|0
    0|0
    • 3ay

Sarkmayı ben diyorum. Bazıları bunun etik olduğu konusunda hem fikir. Sarkmaya takılmayın.28 29 yaşındaki adamın lise çıkışında ' sevgilisi ' diye adlandırdığı daha liseden mezun olmamış yeni ergenliğe girmiş kızla olan ilişkisinden bahsediyorum.

• 3ay

Eyvallah ✋😌

• 3ay

Sen de '' ;) ''

• 18 19 yaşında evlenmek isteyen bir kız yaşıtı bir erkekle nasıl evlenebilir

0|0
    0|0
    • 3ay

Önündeki engel nedir?

• 3ay

Toplumun yanlışlarını kabullenmek istiyorsan , buyur. Sonuç olarak erkek olan sensin.

• 3ay

bana göre bir kadın evde kalırken erkek çalışıyorsa tam terside olabilir
      eşitlik diyorsan sınırlarım oldukça geniş cinsel konular hariç kendini bir erkeğin yerine koy detaylıca kabul ediyorsan sen de aramızdasın
      kızların kendinden büyük erkekle evlenmesi ya da erkeğin kendinden küçük kızla evlenmesi beni ilgilendirmez onların şeçimi

Kızlar Ne Diyor 7

• Haklısın..
    bir ergen doğru düzgün kararlar veremez o yaşlarda. onun masumiyetini kullanmak oluyor bu. çok planlı ve sinsice..

1|0
    0|0
  • Çalışmak zorunda olan yakın arkadaşım, evli ve 5 çocuklu patronunun sarkıntılığı yüzünden bugün işi bıraktı...

1|0
    0|0
  • 10 yaş abartı kaç yaşında olursa. Ol ilerde sorun olur küçük olsn için

1|0
    0|0
  • Yani bence haklısın ama şöyle bir durum da var ki erkekler daha geç olgunlaşırlar bu bir gerçektir. Ama 10 yaş da çok fazla. Yaşıt veya 3-4 yaş büyük olabilir en fazla.

1|0
    0|0
    • 3ay

Ben de aynı görüşteyim. Zatn hiç yaş farkı olmasın demiyorum. Benim de gönlüm 2 3'ten yana.

• 3ay

:D:D Aman bırak hem oğul hem koca tek taşta iki kuş :D:D:DD

• 3ay

Gerçi o da doğru haklısın :D

• Haklisin

1|0
    0|0
  • Doğru bulmuyorum kız kuçuk aklı ermiyor da yazan herifinde mi aklı yok

1|0
    0|0
  • Malesef çok haklısın..

1|0