Sizce kadına en çok değer veren din hangi dindir?

Bence Musevilik... Çünkü Musevilik'te tek eşlilik var. Mirasta kadın erkek eşit. Kadınlar da erkekler gibi zorunlu askerlik yapıyor (12 ay eksik olarak). Yahudilik 6/7 oranında anneden, 1/7 oranında ise babadan geliyor. Ayrıca İsrail dünyanın en anaerkil (kadın egemen) toplumu olarak biliniyor...

• İslam
    74% (17)73% (11)74% (28)Oy Ver
  • Hristiyanlık
    13% (3)13% (2)13% (5)Oy Ver
  • Musevilik
    13% (3)14% (2)13% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|6

En İyi Kız Görüşü

• Islam

0|1
    1|0

En İyi Erkek Görüşü

• aslında pek dine bağlı olamayan bişey ama muslumanlığın bozuldu yerler var misal Hz. Muhammed fazla eşi vardı ama o sahip çıkmak amaçlı yopıyodu sonra bu geleneğe çevrildi misal osmanlıda kadına değer resmen yok ama kutsal kitaba göre aslında kadınların çok hakkı var her din değişiyor aslında :/ bide eski Turklerdede soyun anneden gediğini biliyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Açıkcası her dinde erkek biraz daha önem taşır. Kadınlar daha çok arka planda gibi duruyor. Dinlere karşı bir şeyim yok, sadece benim gözlemim bu.

0|0
    0|0
  • Herkes Musluman oldugu icin Islami secmesi normal. Kimse hakkiyla konusmaz.😏

0|0
    0|0
    • 3ay

islam kadını aşağılar dedin ahahahh komediye bak asıl islam dışı her şey kadını meta yapar ki tarih boyunca yapmışdır

• 3ay

özelden mesaj atarım bak ergen Ankara barosuna gel kaydımı vereyim neyse fazla muhatap oldum senin ile hadi işim var avamlara verilecek cevap çok da sana değmez avam altısın

• 3ay

Lutfen, insanliga davet ediyorum. Yine gelmezsin diye etmiyorum. Artik yazarak dahada batma

Erkekler Ne Diyor 5

• İslam tabi

0|0
    0|0
  • İslam

0|1
    1|0
  • Musevilik? Güldürme.

0|0
    0|0
  • islam değil onu bilirim

0|0
    0|1
  • Dünyada islamiyet dışında kadının kurtuluşu yoktur diğer tüm ideolojiler felsefeler doktrinler dinler de dahil tevhid dinleri hariç sonun da er geç günümüzde seks objesi meta olur

0|0
    0|0
    • 3ay

Ancak İslam dini erkeğe çok eşliliği emrediyor ve kadına mirasta daha az hak düşüyor...

• 3ay

Bir kadın ömrü boyunca bakiree kalamaz bugün tıp bilimi bunu diyor kadın nufusun erkek nufusu geçtiği zamanlar olmuşdur tarihsel olarak bu kadınlar ne yapacak mesela islam derinlikli bir dindir akıl mantık fıtratın kendisidir

• 3ay

Tabii canim kimse demez zaten erkekler 1 olmadi 2 kadinla doymuyorda cok eslilik yaratdi. Desinlerki oyle gerekti

Yükleniyor...