(Bazı) Erkeklerin çifte standartı yaşam biçimi haline getirmesi?

Sıradan bir günde alışverisimi yapıp kasaya doğru yaklaşıyorum önümde 2 adam var sıramı beklemeye başlıyorum kasiyer 2 adamın ürünlerini de somurtkan/soğuk/sıradan bir tavırla kasadan geçirirken sıra bana gelince gayet sevecen güler yüzlü iskolik birine dönüşüyor ne hikmetse! ( burada çok güzelim herkes bana yazıyor anlamı çıkartmaya çalışmıyorum yanlış olmasın) bu duruma fena bozulup ben de kasiyerin o 2 adama davrandigi gibi soğuk ve umursamaz davranıyorum ve bu çifte standarta bir kez daha sövüyorum! Bunu otobüste, herhangi bir is görüşmesinde, kadın telesekreterle erkek telesekretere olan davranış farkında da sıkça görüyoruz.

Sırf kadın olduğum için bana sıranı verme, koltuğunu verme, kapıyı açma, kendi yapabileceğim şeyler konusunda yardım etmeye kalkma ben kendim zaten yaparım. Bunları yapıyorsan erkeklere de yap sadece kadınlara iyi davranıp onlar sana somurtkan davranınca "bunlar da çok egolu ya" diye ağlama. Kimse sana cilve yapmak zorunda değil. İyi ol ama iyi olacaksan herkese ol. Duruma, kişiye, mekana göre iyi olacaksan nolur uzak dur!

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

0|0
12

En İyi Erkek Görüşü

• maalesef öyle Eczane ve medikalde kadın bir arkadaşla çalışıyoruz bana yapılan muamele farklı ona yapılan muamele farklı o kadar belirginleşti ki sırf müşteriler alsın diye erkek hastaları o karşılamaya başladı zaten karşılamasada direk onun yanına gidiyor erkekler (:

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Bir de tam da bu konuda sırf vajinası olduğu için kendisine ayrılacalık tanınmasını bekleyen, normal umrunda olmayacağın hatun kişilerin, otobüs vs gibi yerlerde gözlerinin içine dik dik bakarak yer vermeni bekleyen hemcinsleri de unutmamak gerek.

1|0
    0|0
  • Benim buna müsadem olmaz

1|0
    0|0
  • Yani ataerkil toplum olduğumuz için kadın erkeğin malı gibi benimsendiği için kadına ayrı özel bir yer biçilmiş aslında kadını özel kılan değil aşağılayan bir yerdir bu. Ben pro feminist biri olarak kadın erkeğin toplumda eşit yerde olduğunu düşünüyorum..

Ama otobüste ben otururken bir bayan ayakta olunca yer vermezsem otobüstekiler şeytan götü görmüş gibi bana bakıyorlar mecbur toplum baskısı ile veriyorum...

1|0
    0|0
  • Maalesef böyle olmamalı

1|0
    0|0
  • Katılıyorum, ama hamile ve çocuklu bayanları ayrı tutarım.

1|0
    0|0
  • Kizlarda ayni cinsiyet ayrimi yok buiste

0|0
    0|0
  • Kadınlara yol veririm ama erkeklere yol vermem:)
    Trafikte tabi:)

0|0
    0|0
    • 3ay

Ne için?

• 3ay

Öyleymişsin o zaman

• 3ay

Hemen onayla bakalım.

• Muhtemelen sırf kadın olduğun için değil sana asılmak istediği için yapıyor

0|0
    0|0
    • 3ay

Ne farkı var? Ben de herkes gibi bir müşteriyim. Ya herkese ya hiç kimseye...

• Hhhmmm bilmemeki oylemi sence?

0|0
    0|0
  • Sonuna kadar haklisin dediklerinde, sevdim düsünce tarzini

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...