Erkekler askere gidiyor kızlar niye gitmiyor?

Vicdani reddi savunmuyorum feminist bir birey olarak 2 cinsiyetinde gitmesi doğru olduğunu düşünüyorum feminist olmayan bayanlar evde eşine ayak işi yapabilir tabiki onlara bişi demiyorum

1|0
14|13

En İyi Kız Görüşü

• vallahi bilemiyorum yasalar kabul eder ve zorunlu kılarsa giderim elbet ama diğer türlü gitmem. erkek nüfusumuz oldukça fazla bir de şimdi komutan bana bağırır mağırır ben katlanamam böyle şeylere komutana trip atarım :D :D :D :D

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• askerde bir sürü bayan subay var? gözlerin görmüyorsa bilemeyiz. bir sürü rütbeli polis bayan memur var. asker bayan var? sen er olsun diyorsun'da bizim buralarda kurallar farklı işliyor. avrupa gibi henüz medeni boyuta gelemedik. abaza çok tecavüz falan ederlerse olmaz. türk silahlalı kuvvetleri değerli bir kuruluştur. tecavüz vakalarıyla sarsılamaz.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Gelirse giderim mecbur da durup dururken gitmem askerliğe erkekler ne güne duruyor

0|1
    0|0
    • 3ay

Ayrıca bir bayan duygusal oluyor erkkelr göre ölenler oluyo çocuklar ölüyo vs benm psikolojim bozulur mesela bir yerle savaş yapıyoruz atıyorum bir yere takla bomba atmami isteseler oraya atınca tamam belki hedef vurucam ana ne biliyorum orda belki çocuklarda var onları da vurcam neysw en iyisi ben askere gitmeyeyim:D sjsjjs

• 3ay

Erkeklerde duygusal konu vatan olunca gerisi teferruattır

• 3ay

Öyle işte konu vatan olunca gerisi teferruat tabi Dr atıyorum sen bir yeri vuruyosun o vurduğun yerde belki masum insna da var araya gidiyor ne biliyim sacmaliyor olabilirim ben savaşı doğru bulmuyoorum ya :/

• Dikkat daginikligi olmaması icindir herhalde gataya sorup geliyorum 😂

0|1
    0|0
  • zaten tek yaptığınız askerlik bırakın da onu yapın bari

0|1
    0|0
  • Keske gidebilseydik

0|1
    0|0
  • Demi keske erkeklerde 9 ay karinlarinda cocuk tasiyip cikarken o aciyi cekseler demi

0|1
    0|0
    • 3ay

Keşke anne olma duygusunu yaşayabilsek değil mi dünyadaki en güzel duygu ve biz erkekler mahrum kalıyoruz bundan

• Feminist bir birey olarak iki cinsiyetin de gitmesini doğru bulmuyorum. Zorunlu askerlik insan hakları ihlalidir.

0|2
    0|0
    • 3ay

Milliyetçi biri olarak her Türkü asker olarak gören biriyim :) o yüzden pek sorun etmiyorum vatan borcumuz ama erkeğe özel olması yanlış

• 3ay

Herkes milliyetçi olmak zorunda değil?

• 3ay

Tabi o yönden zorlayamam ben böyle olduğum için benim için bir sorun teşkil etmiyor

• Keşke erkeklerde çocuk dogursa

0|1
    0|0
  • Yollayın devlet almıyo ne edek 😐

0|1
    0|0
  • keske askere gitme durumu olsaydı ama Allahın izniyle polislik okuyacagm onun yerine

0|1
    0|0
  • İsteyen gidebiliyor ama ben tercih etmiyorum

0|1
    0|0
  • Gitmek istemem ama iki cinsiyetin de gitmesi daha doğru olur

0|1
    0|0
  • Bende askere gitmek istiyorum

0|1
    0|0
  • Bende ayda bir senin karnini desiyim esitlik icin o zaman

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Feminist bir kadından daha sinir bozucu birşey varsa, o da feminist bir erkektir.

Kızlar askere gitmeli tabii orası ayrı, lafa geldi mi 'kahraman türk kadını' diye goygoy yapıyorlar, sırf o sebepten.

0|1
    1|0
    • 3ay

Tabi öyleyiz biraz :)

• 3ay

emir komuta konusunda söylediklerine katılıyorum ama strateji bilmeyen işini bilmeyen adamlarla dolu değil bizim ordumuz şu an ciddi ve oldukça zor bir süreçten geçiyoruz bunların üstesinden bir şekilde geleceklerine inanıyorum. eğer biz bu kadar berbat bir durumda olsaydık şu an 50 kez savaşa girmiş mağlup edilmiş olurduk. bizim savaşacağımız devletler hep büyük devletlerdir ve onlarda bizimle savaşa girmek istemezler ne kadar gelişmiş olursa olsun hiçbir devlet savaşa girmek istemez bunu anca terörü musallat ederek yaparlar terör (İŞID, PKK, DAEŞ ve daha adını bilmediklerim) konusunda yapılacak şeyler belli ama yapılmıyor yapacak adam yok yapacak döt yok. eğer biz eskilerdeki gibi asker merkezli devlet olsaydık siyasetçilerimiz askerden çekinseydiler bunların hiçbiri olmazdı. O Suriyeliler ülkeye doluşmazdı. FETÖ bu kadar etkin olamazdı ki FETÖ dene serefsizin mazisi epey uzun. Barış Süreci zırvalığı olmazdı. benim umudum var bu ülkeden. orduya da bu halka da güveniyorum.

• 3ay

@Bummy Kimse kimseyel savaşa girmek istemiyor artık, o devirler geride kaldı.

Topyekün savaşların genelde kimseye bir faydası olmuyor. Olsa da zararını karşılamıyor.

Adamların bir tane bürokratının lafıyla senin ekonomin dalgalanıyor, bundan büyük güç mü var?

Öyle 'Asker bazlı siyaset, onların dötü yemez' edebiyatıyla olmuyor o işler. Bugün Rusya'nın hiçbir radarda gözükmeyen, hiçbir şekilde dışarıdan tespit edilemeyen, istese senin donanmanın falan dibine kadar girip darmaduman edebilecek über jetleri var, ne yapacaksın onlara karşı?

Bu işlere bu yaklaşımla bakılmaz, yok öyle bir Dünya.

• Sağlık açısından sonra bisikletten düştüm yalanı atarlar.

0|1
    0|0
  • sen askere gittin mi?

1|1
    0|0
    • 3ay

Gitcem reyiz hahaha 😂 Tek ben gitmeyeyim kızlarda lazım 5 sene üniversite var bitene kadar kızlarıda asker yapalım diyorum :)

• 3ay

Bedelliyi savunamam ülke politikası keşke olmasa

• 3ay

bence önce bu konu eşit olmalı parası olan var olmayan var bedelli yapanın kararlarına son derece saygılıyım

• Bence de mantıklı

0|1
    0|0
  • askeri şartlar zordur..
    fiziksel ve psikolojik olarak..
    sen zaten gitmiyorsun boşver, takma bunları..

0|1
    0|0
  • Cunku kizlar askere giderse nufusumuz 170 milyonu aşar.

0|1
    0|0
  • Madem öyle düşünüyorsunuz Çocuğu kadinlar yerini siz doğurup bakin onlarda askere gitsinler :D

1|0
    0|0
    • 3ay

Çocukla alakası ne onlara bahşedilmiş bir lütuf bu istesende anne olamazsın o duyguyu bilemezsin

• Of başlamayın ya. Kadın erkek eşittir. Buna karşı olan yok. Ama farklıyız. Bunu da kimse inkâr edemez.

0|1
    0|0
    • 3ay

AynEn ben eşit demiyorum arkadaş kadın erkek eşit değil ha insan hakları olatak eşit olabilir ama tamamen eşit olamaz5

• türkiye de kadınlarıda askere alsalar düzen disiplin hiç birşey kalmaz erkekler evlenmek için askere giderler öyle birşey olur ama örnek veriyorum 3. dünya savaşı çıktı o zaman kadınlarda mecburi askere alınır

1|0
    0|0
    • 3ay

Düzen erkeğe özel değil ki :) makyaj yapan kızlar yerine sert kızlar görürüz ne güzel işte

• 3ay

keşke görsek kızlar hazırlanıp eğitime çıkana kadar oooooo :D

• O zaman kız nüfusu 2 ye katlanır 😃

0|1
    0|0
  • Eşitlik diye birşey yok. Gitmesinler zaten yapamazlar.

0|0
    0|0
  • nasıl vicdanın rahat edicek işide, pkk ya karşı sevdiğin kızın ananın bacının savaşması?

0|0
    0|0
    • 3ay

Ne var bunda?

• 3ay

bazı kadınlar yapı olarak iri falan yaratılsada kadınların geneli naif, zarif yaratılmışlardır. Onların zarif ellerine silah vermek zor olur bir düşün yani hangi kız kaldırabilir tüfek flan. Şimdi gerçek hayttada erkek onu bunu taşır, kavga eder v. s nihayetinde güç toplar öyle böyle ama kadın bunları yapmaz ki. bir düşün derim dediklerini..

• 3ay

En iyi keskin nişancılar kadınlardır kadınları iyicene narin görüyorsunuz öyle değiller ki yatakta ne kesiliyorlar öyle :))

Yükleniyor...