Cemaatler hakkında ne düşünüyorsunuz?

çoğunun derslerine katılmışımdır. Bazı mensupları şeriat şeriat diye muhabbet ederken geçenki meydan toplantısında görmüş arkadaş demokrasi diye meydandaydı 🙄Siyaset sevmezler ama yapmayanına denk gelmedim Allah yolu bir güvenen Allah'a güvensin kimseyi sokmasın araya not ; Karalama yok yapılan yanlışlarını eleştiriyorum objektif yorum yapınız

0|0
1|20

En İyi Kız Görüşü

• Allah (cc) bize Kuranı kerimi indirmiş, sünnetler var hadisler var başka insanlara cemaatlere gerek yok he aklımıza takılan bizim anlayamayacağımız bişey olur sorarız diyanete ya da cok guvendigimiz gercek bir hocaya...

0|2
    1|0

En İyi Erkek Görüşü

• Gereksiz, toplumu ayrıştırmak için varlar. Allah bir Kuran bir Peygamber'imiz bir başka aracılara gerek yok. Zaten Kuran da da bu konuya değinmiş Allah c. c

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 19

• Cemaatlerin hepsi aynı bok olduğu için tez zamanda hepsinin kapanmasını diliyorum. Bu ülkeye fazlasıyla zarar verdiler cumhuriyet kurulduğu günden beri. Başka ülkeler neler ile uğraşıyor biz hala sarıklı heriflerin peşinde vatan hainliği peşindeyiz. Tüm cemaatler kapatılsın yeter

0|2
    1|0
  • Sevmiyorum çünkü amaçları farklı.

0|1
    0|0
  • Çomar yetiştiren şer yuvalarından başka birşey değiller.

0|1
    1|0
  • Cemaat ve tarikatların hepsinin kapatılmasını düşünüyorum , çünkü ortaçağ zihniyetidir bu. karalama değildir, gerçektir.
    Din öğrenilecekse, kitabı varsa kitabından öğrenilmeli. CEmaat, tarikat, hoca şeyh falan bunlar sağlıksızdır.

0|2
    0|0
  • Din eğitimi tekkelerle, cemaatlerle verilemez. Din eğitimi, devlet kontrolünde okullarda ve camilerde yapılabilir. Bunun dışındaki her türlü dini örgütlenmelere hoş bakmıyorum.

0|2
    0|0
    • 3ay

bir cemaat isim vermicem büyük bir tekke için para topladı halen ortada bişi yok bina dikilmiş olmalıydı

• 3ay

Din istismara çok açık bir konu. Boş mezar yap. Burda ks hazretleri yatıyor, para verenin duası 5 vakte kabul oluyor de.3-5 tane de sahte şahit bul; ls hazretlerine para verdik, tüm dileklerimiz kabul oldu, Allah razı olsun Ks hazretlerinden desin. Oraya gelip de parasını kaptıran bir ton insan çıkar.

• 3ay

Laiklik ilkesi tam da bu için var dini inançları kullanarak sömürülmesin millet diye ama işte halimiz ortada bir cemaat bitiliyor birini başlanıyor başta mükemmel zaat deniyor sonra bölücü çete

• Hayal kırıklığı oldu

0|1
    0|0
  • Bütün cemaatler birbirini sevmiyor hepsi kendine göre en doğru. Bencede hepsinin yanlış hareketleri var

0|1
    0|0
  • Hepsi kapatılmalı. seneler evvel atatürk ün yaptığı gibi

0|1
    0|0
  • Ben Nur talebesi'yim..
    Benim için Bediüzzaman Said Nursi yalnızca üstadım yani öğretmenimdir..

Allah ve Resulünün dışında kimseye fazla kıymet vermem..
    Allah razı olsun derim dua ederim ama Allah ile arama sokmam..

#Vesselam

0|0
    0|0
    • 3ay

Bu cemaat derslerinde bulundum siyasete girdiklerinde benim için bitmişlerdir. Müsriflik de başladı ve sonunu da görür gibiyim ikinci bir cemaat vakası kaldırmaz bu ülke

• 3ay

henüz mensiniz işin içinde beşer olduğu sürece onunda peşinde iblis bu cemaitinde sonu kaçınılmaz ben göreceğimi gördüm bunda da emin olun kuru gürültü yapmam daha yeni palazlanan bir grupsunuz derslerde her mevkiden insan var biliyorum tanıyorum ve üzülüyorum ki şu an yeni devlet kadrolarıda nur cemaati ile doldurulacak bazı şeyleri konuşmak için çok erken benim ömrüm yeter mi bilmem ✋🏻eyvallh

• 3ay

Daha sana diyecek sözüm yok..
      Eyvallah ✋😕

• Umrumda değil açıkçası

0|1
    0|0
  • Demokrasi bunlar için sadece bir tren, bunu söyleyen de kendileri, hadi görüşü böyle olanları anlarım da, düzgün profilli insanların da saf saf bunlara sempati duymalarini anlayamıyorum

0|1
    0|0
  • zik-r olayları hep ilgilimi cekmiştir ne yalan söyleyeyim birde maddi yardım ve güzel bir evrat verdiler mi ben tamamım

0|1
    0|0
  • Hepsi aynı değil. En azından benim bildiğim değil

0|1
    0|0
  • Beyin yıkama merkezleri. Asalak örgütler, asla çalışmazlar. Birbirlerini badelerler.

0|1
    0|0
  • İşsizlik başkaca bişey değil

0|1
    0|0
  • Şer odağı dinin kendisidir. Durgun bir su gibi düşün din olgusunu. Elbette ki zamanla bu suda her türlü zararlı ureyecektir. Bu kaçınılmaz bir durum.

0|0
    0|0
  • Vallah bende gitim coguna. asirici olmayan kendi halinda olan ben suleymancilari gordum

0|1
    0|0
  • 10 cemaatten 9 uzu demokrası ve laıklıgı savunmaz savunamaz ayrıca 15 temmuzda kımse demokrası ıcın değil darbeye karşı cıkmak ıcın cıktı sıyaset yapanlar da sıyesetın yanlışlarını one surer cohuda ıslam medenıyetını ıstıyor ve ben bunu ısteyenlerın sonuna kadar arkasındayım

0|0
    0|0
    • 3ay

darbe demesek şuna zamanında hükümetin arkasında olduğu cemaatin içinde ki hain çetenin eylemi desek mesala 15 temmuz sorumluları kim şu an?

• 3ay

ne demekmiş cemaat ayağı gt ayağı bundan sonra bari cemaat karştırmasınlar yetrince suistimal edildi öyle değil kardeşim keşke böyle seyler yaşanmasa

• 3ay

adamlar zaten genel kurmayı başkanını rehın almışlar cumhur başkanınıda oldurseler ne kalacak

• hiç bisey

0|0
    0|0
Yükleniyor...