Türkiyede neden sevgili olmakla evli olmak arasında uçurum olduğu düşünülüyor?

Yabancı ülkelerde öyle değil, gördüğümü söylüyorum. bir adam sevgilisinede ev satın alıyor karısınada ev satın alıyor. bir adam karısıylada barda içki içiyor, sevgilisiylede barda içki içiyor. Demek istediğim sevgilisine başka karısına başka davranmıyor. Eğlendiği insanla evleniyor. Burda konu yabancı erkekler değil bu arada sakın yanlış anlamayın. Batıda insanlar sevgilisiyle aç kalıyor birlikte yaşıyor birlikte borca batıyor ailesine karşı sonuna kadar savunuyor yani sevdiği insana sonsuz güven duyması için imzaya ihtiyaç duymuyorlar. Ama bu türkiyede biraz farklı hatta baya farklı, neden?

0|0
6|15

En İyi Erkek Görüşü

• Bizde sevişmek için bile belediye ruhsatı şart bacım. Yılmaz erdoğan diyor ya "hiç tanımadığım bir adam, hiç tanımadığı bir adamdan aldığı yetkiye dayanarak sevismemize ruhsat veriyor" diye...

Ben Eski eşimle evlenmeden birlikte yaşıyorduk. Aynen dediğin gibi kesemiz birdi. Ben o gurupta değilim. Zaten evlilik muessesini de oldukça saçma buluyorum.

3|0
    0|1

En İyi Kız Görüşü

• Türkiyede evlenmenin amacı şu; kadın için çalışmadan para kazanmak
    erkek için para vermeden seks yapmak

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Kimse kusura bakmasın; batı özentiliği kisvesinde değerlerimizin küçük görülmesi ve bilhassa özel hayatın evlilik öncesi meşrulaştırılma eğilimlerine her daim karşıt baktım. Ne demektir evlilik şart mı, istediğimi yaparım? O zaman ya paşa paşa gidip o öve öve bitiremediğiniz batı'larda kalacaksınız; ya da arzuladığınız özel hayat her ne ise kendi zikrinize göre birini bulup kendi halinizde yaşarsınız. Gelip de; batıyı övme çabaları ancak ve ancak cehalet simgesidir, bir millet ancak kendine saygısı olduğunda ve milliyetçilik duyguları ağır bastığında ileri gidebilir. Mânasız öykünme ve batının sapkınlıklarına özenme; ancak bizim asimile olup yok olmamıza yol açar.

Ben helal daireyi savunup, günahtan korkan tarafım; başkaları başka düşünsün ne alakam olur ne işim olur, yorumsa herkesin kendine hastır.
    Cevaben engelleyin; karşılaşmayız daha da, onurdur...

0|0
    1|0
  • Çünkü yabancı kızların hayatının merkezinde 'evlilik' yok.16 yaşından itibaren kendi ayaklarının üzerinde durabilen tipler , gotcha.

2|1
    0|0
  • çalışmadığım yerden soru soruldu bu soru beni aşar abi.
    ama güzel soruymuş bende neden diye soranlardanım ayrıca.

1|0
    0|0
  • adam eşitlikçi beyler. karısına da sevgilisine de aynı davranıyor. tabii sevgil ve eşi bunu öğrenince eşit olarak dövecekler adamı ona göre:D

0|0
    1|0
    • 3ay

Türk erkeği yabancı erkekten 1000000 kat daha fazla aldatır. Adama b. k atma

• 3ay

Olabilir. Ama bu yakalandiginda kan almayacaklari manasina da gelmez.

• Çünkü arada uçurum var

0|0
    0|0
  • Hayatta herşeyin para olduğunu öğretirsen elbette ekonomik batakta kız kaçacaktır. Sevmeyi öğretmiyorlar ki. Nerde para orda huzur mantığında yetiştiriliyor. Öyle bişeyde var. Sevgili denilen şeyin eğlenmelik olduğunu düşünüyorlar. Sevgili o çünkü. Duygusu falan olmaz ki. Tahta gibi bişey olarak görüyorlar neyse ya of çok kötü şeyler.

0|0
    0|0
  • Biri eğlence
    Diğeri evlenme için ihtiyaç duyulan sıfatlardır

0|0
    1|1
  • Sevgiliyle hukuki bir bağın yok ama eşinle var hersey resmi sevgiliyken herseyi yapicaksak evlenmenin manası ne peki

0|0
    0|0
    • 3ay

senin bir kadın için canını vermen için hukuki imza mı gerek? senin sevgin sadece hukuki bağ mı? imza yoksa sevmez misin.

duygu yok aşk yok. evlenme bence zaten boşanırsın

• 3ay

16 yaşındayken evlenmemizi gerektiren birsey yok çocuk mal mülk olunca bunların hukuki dayanağı olmasi gerekiyor yoksa kavgaya neden oluyor ayrılık durumunda

• 3ay

Beyin var mı abi? Bence sende yok

• Adı üstünde yabancı ülkede olur onlar.

0|0
    0|0
  • Burası Türkiye ondandır

0|0
    0|0
  • kızlarda problem

0|0
    0|0
  • Do you know " gelenek " ?

0|0
    0|0
    • 3ay

gelenekler? hahah türkiyede sevgilisi olmayan kız yok neyin geleneği :))))))

• 3ay

Yaninda neler yapanlar da var bahsettigin yabancilarda, biseyi soyleyeceksin duzgun acikla madem.. Herneyse by

• 3ay

haha yabancılar ailesinin yanında falan yapmıyor 3 ay ingilterede yaşadım saçmalama istersen

• sevgiliyken zina evliyken helal ınanc meselesı

0|0
    0|1
    • 3ay

bütün sorumdan seksi çıkarman senin abazalığın yalnız!

• O kadsr hayvanlaşöasık ondandır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Erkekleri keyfi kizlari baskiyla yetistirmeleri en buyuk etken. Kadinlari degersiz goruyor cogu erkek. Evdeki kadinla cocuk yapilir disardakiler laylay kaykay. Kariisk ve cok nedeni var anlatamadim ama yetistirilme sekli buyuk etken

1|0
    0|0
    • 3ay

hah sonunda mantıklı bir cevap. katılıyorum bu arad

• türkiye tek dine islama sahip bir ülke ve islan dini nikah olmadan ayni evi ickiyi seks hayatını kabullenmez haram kılar sebebi bu...

0|0
    1|0
  • Ben de öyle sanıyordum ama bu sitede anladım çok da fark yokmuş

0|0
    0|0
    • 3ay

Katılmıyorum, çok fark var.

• Çünkü Türkiye de islamiyet var. Zina günah. Böyle sapkinliklar olmasın diye erken yaşta evlilige izin verilmiş.

0|0
    0|0
    • 3ay

sorumu tamamen okusaydın keşke. Türkiyede 10 yaşına kız bile sevgili oluyor ne günahı?

hem sevgili oluyorlar ama 1 tane türk kızı sevgilisine 10 bin tl nakit vermiyor. 1 kuruş bile vermiyor. borca batıyor yardım etmiyor ailesine karşı savunmuyor anca evlenince yapıyor

• 3ay

öncelikle ben zina değil demedim. Ama türkiyede kızlar bir sürü erkekle sevgili oluyor ama gidip sevgilisine 3 kuruş vermiyor. bu mu sevap?

bekleme yapma gibi düşük seviye sözlerine rağmen cevap yazdım kendimden utanıyorum :(

• Cunku Turkiye cogunlugun Musluman oldugu bir ulke

0|0
    0|0
    • 3ay

Müslüman değiller demedim, Türkiyede sevgili oluyorlar ama birbirlerine para vermekten acizler?

• 3ay

O kişiden kisiye degisir

• 3ay

hayır değişmiyor hepsi aynı Türk kızı sadece evlenince sevdiğini savunur parasını paylaşır ve sonsuza kadar güvenir. tek sebep imza

Yükleniyor...