Sokak Hayvanları İçin Yapabileceğim Bir Şey? Hayvanlara Kötü Davranan Bir Komşu?

Dışarıda baktığım 2 kedim var. Bir tanesi ölümden döndü diyebilirim. Hâlâ da hasta miyavlasa da sesi çıkmıyor, sürekli öksürüyor; neyse konuya geri dönelim. Bu 2 kediye bir yaşlı kadın takmış durumda sabah dışarı çıktığımda bir baktım yuvalarını çöpe atmış. Sonraki günlerde de teker teker yemek kaplarını atmaya başladı ne zaman baksam bir kabı kayboluyor. Evde ne var ne yok kabı yaptım artık ne yapacağımı bilmiyorum. Hayvanlara çok kötü davranıyor. Özellikle dediğim gibi biri çok hasta ve küçük. İçecekleri bir tas suyu var şunun şurasında onu da yere döküp kabını atıyor. Sabahları dışarı çıkınca koşa koşa yanıma gelip su içiyor. Sürekli tartıştık bu konuda artık çok çaresiz kaldım napacağım bilmiyorum. Oysa bir görseniz hiç böyle masum kediler görmedim. Boğasım geliyor kadını. Nefret ediyorum bu tür tiplerden.

Benim gibi böyle bir sorunla karşı karşıya kalan biri var mı aranızda? Ne çözüm buldunuz?

Şikayet edebilir miyim? İlgileneceklerini sanmıyorum ama bunu yapmak istiyorum.

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• Belediyeye yaz bunu belediyenin veteriner müdürlükleri var mahallede birinin böyle eziyet ettiğini bu şartlarda yaşama şanslarının olmadığını belirt. O yavruları alsınlar hasta olanı da iyileştirsinler o karaktersiz insan içinde 2 yumurta al 1 gün güneşte beklet ertesi gün camından içeri salla yumurtayı hak ettiği budur.

1|0
    0|0
    • 3ay

Yumurta fikri çok güzel :D Belediyenin uyutmasından çok korkuyorum. Bir ara da mahallede bir köpek vardı komşular şikayet edince götürdüler. Kaç kere aradım ormanlık alana bıraktık falan dediler ama sonradan öğrendim ki uyutmuşlar :(

• 3ay

Tabii, neden olmasın :) Teşekkür ederim zamanını ayırıp görüşünü belirttiğin için :) iyi günler dilerim :)

• 3ay

Rica ederim umarım bir nebze yardımcı olabilirim yavrucuklar için kolay gelsin sana ve asla vaz geçme.

En İyi Kız Görüşü

• Evet vardı ama kardeşim karşılaşmış ben o gün dedemlerde kalıyordum adam yavru kedileri çöpe atmak istemiş oda sen nasıl vicdansızsın diye bağırmış çağırmış ağlamış adam sonra bişey yapmamış anneni felan devreye sok ya da fetocu diye şikayet et görsün cezasını😁😄

1|0
    0|0
    • 3ay

Ahahaa :D Fetocu diye şikayet etmek çok iyi bir fikir gerçekten :D :D Kardeşin çok iyi yapmış, çok şükür kurtulmuş masum yavrular :) Gerçekten hakkımı helal etmiyorum böyle kötü niyetli zihniyetlere. Önünden suyunu alıp döktü mü, İnşallah iki dünyada da bir bardak suya muhtaç kalır. Yuvasını mı yıktı, İnşallah evsiz kalır. Görsen öyle arsız bir kadın ki. Hemen benim evin yanındaki fırıncıyı zabıtaya şikayet etti ekmek kokusundan rahatsız oluyorum diye. Bazı iyi kalpli insanların erkenden ölmesini iyi anlıyorum sanırım. Allah yanına almak istemiyor bu kötü zihniyetlileri.

• 3ay

Aynen ama ben ciddiyim fetocu diye şikayet et 1 gün sorguya alınıp bırakılır 😄 Ya ona o apartmanı zindan et yani gazete geliyorsa onu yırt sonra balkonuna pislik dök ne bileyim en olmadı bunları yap ona yavru kediyi çöpe atmak nedir ya oda can hayvanların canının yandığını hiç düşünmüyorlar😐

Erkekler Ne Diyor 6

• bana kalırsa bu konuda hayvan barınaklarını arayıp şikayet edebilirsin en azından başka sıcak yuva bulabilirler
    Kadına teklif et verirse sana versin hayvanları
    O kadınıda lanetliyorum yaşlı bunak

1|0
    0|0
    • 3ay

Kedilere ben bakıyorum ikiside sokak kedisi. Biri Siberian diğer küçük hasta olanda tekir. Ağacın altına bir kap su koyayım bari diyorum ağaçla camının arasında 20 metreden fazla var kedilerden dolayı sinek geliyor diyor. Yahu şu yaz ayında söylenecek çok saçma bir söz gerçekten be kadın. Özellikle de her penceresinde sineklik varken...

• 3ay

rica ederim ne demek hayvanlar kadar sadık dost varmıki bu dünyada gözümüz gibi bakmalıyız onlara 😊

• 3ay

Çok haklısın, aynı düşüncedeyim senle :)

• İlgilenmiyorum

0|0
    1|2
  • eger uzak degılsen onları alıp bakabılırım bunu yapanlarada bır ders verebılırım kedıye dokunan bırını gorunce ezıyet eden bırını kesın dovuyorum bır şey yapıyorum

1|0
    0|0
    • 3ay

İstanbul, Küçükyalı'dayım. Kedileri görmeden rahat edemiyorum. Biri de tam bir pofuduk Siberian cinsi :) Olmazsa son çare olarak sana mesaj atayım arkadaşım çok sağol :) Bir tanıdığım daha var o da kedileri çok seviyor. Belki ona derim belki sahiplenir. Görmeden yapamam ben onları. Bir çok insandan daha iyiler gerçekten :)

• 3ay

Ya yorumun beni gerçekten çok mutlu etti :) Böyle güzel kalpli insanların olduğunu bilmek bana huzur veriyor :) İyi ki var senin gibi güzel insanlar. Bizim küçük kedi de en çok fasulyeyle pilavı seviyor :D Tam bir Türk kedisi :D

• 3ay

=) teşşekkur ederımmmm valla bızımkıde yer her turlu

• İlgileneceklerini sanmıyorum bende, bunun için kendi evinde bakman daha işe yarar

1|0
    0|0
    • 3ay

Annemin ve benim alerjim var ama işte görünce bir iki kere kafasını okşayamadan gidemiyorum kedilerin. Ben de pek düşünmüyorum. Sonra bir de belediye götürüp uyutursa diye de korkuyorum açıkçası.

• 3ay

Olmazsa son çare olarak bir tanıdık var belki sahiplenir. Ona veririm kedileri hem arada da görmeye giderim :) Çok teşekkür ederim zamanını ayırıp bu kedicikler için görüşünü bildirdiğin için :) çok sağol :D

• 3ay

Hayatımı kediciklere adayabilirim😊 hiç önemli değil😊

• kadını öldürebilirsin sana yakalanmayacagını garanti ederim tabi beni dinlersen

1|0
    0|0
    • 3ay

Yok daha neler :D Görsen 76 yaşında ama senden benden genç :/ geberi gelmiyor kadının.

• 3ay

çok yaşamazmış zaten ama o giderken kedileride yanında götürür uyarıyım

• 3ay

Kırmızı ojeler, topuklu ayakkabılar, saçlarını da kıvır kıvır yaparak kıvırta kıvırta geziyor. Ya teyze otur da bir Yasin oku diyeceğim ama olmuyor işte. Yaşına baksan bizden çok görmüş, geçirmiş. Ama insan olamamış işte ne yaparsın.

• Hayvan kuruluşlarına haber ver

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• seni lanet olası porsumuş ekşimiş erik posası de ve iki tokat çek

1|0
    0|0
    • 3ay

Ahaha çok samimi bir yorum :D Gerçekten yapasım geliyor bazen. Özellikle bu sabah hasta olan tekir kediyi bir karış kağıdın üstüne sığıp uyumaya çalışırken gördüğümde daha da fazla bu istek arttı bende.

• 3ay

Hadi ya üzüldüm, 13 sene iyi yaşamış ponçik benimde vardı 8 sene yaşadı öldü bir tane daha aldım 2 sene içinde öldü bir tane daha aldım o da 2 sene dayanabildi sonra kendimi cani olarak gördüm daha almadım

• 3ay

Kardeşimi çok kıskanıyordu sürekli onu ısırırdı rahmetli Boncuk :D kafesini kendi kendine açıp uyurken yanıma gelirdi çok sadık bir kuştu :D Bu 2 muhabbet kuşu gelince daha da kıskanç oldu triplere girdi anlayacağın. Tüyleri beyazladı, hatta uçamıyordu ayağından biri de sakatlanmıştı. İhtiyar Boncuk dayanamadı işte zavallım, zamana karşı gelinmiyor tabii. Evimin yakınındaki boş bir araziye gömdüm şimdi üstünde 5 katlı bir rezidans var. Ne yalan söyleyeyim bazen çocukları korkutuyorum evinizin altında yatır var diye :D

Yükleniyor...