Aslen nerelisin sorusundan sıkılmadınızmı?

Genelde yabancı birileriyle muhabbet ederken sürekli sorulan bu sorudan artık gına geldi. Bende artık 81 ilden herkese farklı bir yer söylemeye başladım. Bu soruyu neden sorarlar anlamıyorum.

1|0
11|2

En İyi Kız Görüşü

• İstanbul cevabını almalarına rağmen ısrarla aslen nerelisin sorusunu yöneltmelerinden de sıkıldım. İstanbulu şehir olarak mı görmüyosunuz aq:d

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 10

• Bu konuda soruyu bile gizli kimlikle sorduğuna göre ciddi anlamda psikolojik desteğe ihtiyacın olabilir. İnsan memleketiyle gurur duyar, ben yurt dışında dahi çekinmeden şuralıyım diyebiliyorum. Sen de demelisin, yoksa kendi kendini dışlarsın ve çekingen yapın çeşitli problemlere yol açabilir. Kendini sev. ;)

0|0
    0|0
    • 3ay

Aslen olduğum yere ait hissetmiyorum kendimi. Ben doğup büyüdüğüm yeri seviyorum. Çünkü aslen doğuluyum.

• Çok sıkıldım hemde

0|1
    0|0
    • 3ay

Sizene ya diyeceksin olmayacak.

• 3ay

Ben genelde diyorum napıcaksın memleketimi? Dediğimde susuyorlar

• 3ay

Keşke bende diyebilsem ama insanları kıramıyorum.

• çünkü bir yabancıyla karşılıklı bişey paylaşabilmek için ikinizinde başlangıçta ortak paydada buluşabilme olasılığı en yüksek olan mevzudur nerelisin sorusu..

0|0
    0|0
    • 3ay

Peki konuya neden direk memleketten giriliyor?

• 3ay

kıyıdan köşeden muhakkak bir yerden kulağına çalınan, azda olsa fikir sahibi olduğu konu hakkında konuşmak daha kolayda o yüzden.. adam akraba çıkmaya çalışıyorda olabilir..

• aynen ben sıkıldım şahsen

0|1
    0|0
  • Belki dünürcü yollayacaktir deme öyle 😂

0|0
    0|0
  • Sorulması gereken bir soru.

0|0
    0|0
  • Hayir neden ki,,,, Ben isdiyorum nereli oldugumu her kes bilsin gercekten kendi vatanimi çok sevirem

0|0
    0|0
    • 3ay

Sen azerisen sorun yok ben doğuluyum.

• Sıkılmadım.

0|0
    0|0
  • Sıkılmadım

0|0
    0|0
  • Bence normal ne var bunda. Benim kürt arkadaşlarım genelde yalan söylüyor. Ağrılı ama Manisalıyım der hep. Biri de Bitlisli Mersinliyim diyor. İlk tanıştığımızda bana da aynısını söylediler. Ben kimliklerini gördüm.

0|0
    0|0
    • 3ay

Bende doğuluyum aslen ama doğma büyüme başka şehir. Aynı sebepten bende başka yerler söylüyorum.

• 3ay

Her kürt aşağılık kompleksi yaşamıyor. Amcamın eşi de kürt ve her ortama girdiğinde nerelisin sorusuna eşim Eskişehirli ben Bitlisliyim der. İnsan en yakın arkadaşına bile Manisalıyım diye yalan söyler mi be. Bahanesi yok bunun.

• 3ay

Belki kendini doğduğu yere ait hissediyordur.

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...