Bu dünyadaki her şeyin yalan olduğunu düşündünüz mü hiç?

Aşk, sevgi, aile bağı, kardeşlik, dostluk hepsi sahte her şey yalan bence artık kaldıramıyorum....

1|0
24|14

En İyi Kız Görüşü

• Aşk desen, doğru insanın zannedip her zerresi için bin tane fedakarlık yaptığın kişinin yanlış olduğunu fark etmenle anlamlandıramayacağın bir hale gelen hislerin tümü.
    Sevgi zaten bir yerden sonra kestiremediğin bir hale geliyor. İnsanlar yüzüne gülüp arkandan konuşuyor. Kimin sevgisi saf, kiminki yanılsama fark edemiyorsun.
    Aile bağı desen, Allah vergisi diyebilirim. Kiminin anne babası birbirini aldatır;kimi çocuğunu döver, satar.;kimiyse mükemmel bir evlilik kurmuştur, mutlulardır.
    Kardeşlik desen.. Her ne kadar küfredip, bazen sussun hatta ölsün istediğim kavgalar etsek bile kardeş farklı bir tat. Anne babadan daha önemli bence kardeş. Anne baba ölecek bir gün, kardeşinle yaşayacaksın, kardeşinle ağlayacaksın. Şahsen nefret ettiğim zamanları bilsem bile ablam olmasa hayata tutunabileceğimi zannetmiyorum.
    Ve işte, bence en beteri olan. DOSTLUK. Dost kazığı her acıdan büyük arkadaşlar. Evlat acısından bile, emin olun. Her şeyini anlattığın, ağlayıp yakındığın insan senin yanında olur değil mi? Ya ağladığın mevzuların hepsini o yaptıysa? Üzerine birde poponu kurtarabilmek için sana binlerce yalan uydurup başkalarına suç atsa? Oysa sen onun omzunda ağladın ulan. Sen ona sığındın. Bu aynı evine gelip sana tecavüz eden hırsıza sığınmak gibi, her şeye rağmen o hırsıza güvenmek gibi. Saçma yani anlatabiliyor muyum? Dilerim ki dostlarından hiç kazık yemesin bu yazıyı okuyanlar. Emin olun son darbe oluyor hiç darbe almasanız bile.
    Yinede her şeye rağmen gülümsemek gerekiyor. İçiniz burkula burkula, geceleri ağlaya ağlaya belki. Fakat her şeye rağmen gülümsemek.

-Y. S. D.

1|1
    0|0
    • 3ay

Dost kazığı bende yemiştim vakti zamanında hıçkıra hıçkıra ağlamıştım suratına karşı bana karşı yaptıgı bumu olcaktı diye hayatımın en büyük kazığıydı

• 3ay

@GoodPeople95 Affetmemek lazım dostum. Benden sana bir şarkı, Emircan İğrek'in kaleminden. Dozer parçası.
      ''Bana dolaplar çeviriyorlar, hemde fena. Aklımı nereye kaçırsam acaba?''

• 3ay

hahahhaha çok teşekkür ederim canım şarkı için :D

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 23

• Evet sevdiklerini kaybettiginde anlasiliyor o

1|1
    0|0
  • Tek gerçek var oda ölüm...

1|1
    0|0
  • Zaten öyle düşünüyorum

1|1
    0|0
  • Tabiki hepsi yalan sadece yalan ama sadece mutlu olup gülümseyeceğim :))

1|1
    0|0
  • Düşündüm. O ne denle her an herkesi kaybetme ihtimalini göze alarak yaşıyorum.

1|1
    0|0
  • Yani aşk arkadaşlık kardeşlik dostluk hepsi yalan akrabalar da yalan tek gerçek annen baban

0|1
    0|0
  • Katılıyorum kesinlikle

0|1
    0|0
  • evet bir çok kez

1|1
    0|0
  • Bu dünya zehirli bir baldır. Ve yalandır herşeyi... sadece ölüm denen gerçeklik var

0|1
    0|0
  • Yalan dünya zaten

0|1
    0|0
  • Düşündüm.

0|1
    0|0
  • Saçma bence hayat gayet iyi imanlı yazarsan tabi çocuğun olsa sevdiğin biriyle eğitimli olsan musmutlu ailen olsa kotumu ölüm emir yapck bişey yok ama imtihan dunyası

1|0
    0|1
  • Bir çok özellikle dostluk arkadaşlık yalan insanlar çıkar ilişkisi içinde hepimiz öyleyiz

0|1
    0|0
  • Başka dünya yok. Ayrıca sizin büyük anlamlar yüklediğiniz bütün duygular çıkar amaçlı evrilmiştir.

0|0
    0|1
  • Dünya yalan zaten , onlar da imtihan

0|1
    0|0
  • Hayata hoşgeldin👏 biz buna büyümek diyoruz maalesef.

1|1
    0|0
  • Herşey bomboş zaten.

0|1
    0|0
  • Olur öyle

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • Hayır bence doğru olanları da var :)

1|0
    0|0
  • İlüzyon daha mantikli

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • her koyun kendi bacağından asılır... mezara tek giriyorsun... ne aşkı ne sevgisi ne kardeşlik bağı... geçecen onları..

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

Yükleniyor...