Zina yapmış bir erkekle?

Dinimizde daha önce zina yapmış bir erkekle (yaptığından son derece pişman ve tövbeliyse) hiç evlenmemiş kadının evlenmesi caiz midir?

0|0
11|29

En İyi Erkek Görüşü

• Bak... İşte cahil mi cahil, daha kendi dinini bile bilmeyen olan bitenden, inançtan, ahlaktan, kul hakkında tamamen bihaber kitle... Aha bak işte... Hemen aşağıda... Bayıldım bu soruya zaten.

Sana gerçek doğru cevap:

1- İslamda, tövbe edilmeyecek günah yoktur. Bir kişi hangi günahı suçu işlerse işlesin tövbe eder ve tövbesini tutarsa kesin affedilir ve yaptığı günah sevaba döner. O nedenle, bir erkek ya da kadın, hiç fark etmez, zina işlediyse tövbe edip tövbesine uyduğu anda tertemizdir.

2- İslam, işlenen ve tövbe edilen günahları örtün, konuşmayın der. Yad edemezsin, anamazsın, hatırlayamazsın bile. Bu emre uymazsan tövben yalan olur zaten. Buna göre daha önce sevişmiş bir erkek ya da kadın bunu eşine anlatmak ya da açıklamak zorunda da değildir.

3- Bir kadın isterse fahişe olsun tövbe edip evlenebilir. İslamda bekaret diye birşey yoktur. Bekaret, namus, evlenme vs. şartı ya da göstergesi değildir. Hz. MUhammed, birçok bakire olmayan kadınla evlenmiştir. İslamda boşanma da vardır. Boşanan kadın bakire değil, namussuz mu? Hayır. Alakası yok.

4- HErhangi bir şekilde, birine kirli ya da temiz demek, günahkâr ya da cehennemlik vs. demek hiç bir kulun hakkı değildir. Hİç kimse, birinin iyi, kötü, günahkâr, cennetlik, cehennemlik vs. olduğu üzerine yorum yapmamalıdır. Çünkü bu karar her şekilde Allahındır. Ve yorum yapıp yanılırsa bir kişi, o kulun hakkını yemiş olur. Yani ben sana "namussuz" dersem ve sen değil isen, sana hakaret etmiş, senin haksız yere lekelemiş olurum.

Özetle... İslamdaki namus kavramı sanıldığı gibi bekaret, seks, boşanma ayrıla sevişmiş olma vs. üzerinden biçimlenmez. İslamda hiç kimse, başka birinin temiz ya da kirli olup olmadığını belirleyemez. Yorum bile yapamaz. Gerçek bir müslümanın kendisi ya da başkası adın bildiği günahları da konuşması doğru değildir.

1|0
    0|1
    • 3ay

Teşekkür ederim. Kaynak sağlam mıdır Kurandan mı aldınız peki?

• 3ay

neden ateist oldunuz?

• 3ay

Dinlerin ve inananların Allah ile ilgili açıklamalarını ikna edici bulmadığımız için.

En İyi Kız Görüşü

• ne kadar pişman olursa olsun bakire bir kızı hak etmiyo ama sen seviyosan yapıp yapmadığının bir önemi yok

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Bu devirde zina yapmadım diyen erkek yalan söyler. Pişman mı tövbeli mi bilemem böyle bir fırsat demek doğru değil. Ama böyle bir durum ile karşılaşsa tekrar zina yapar mı yapmaz mı? Muamma hiç evlenmemiş bir hanım zina yapmış bir erkek ile evlenir bunun günahı onu bağlamaz. Tabi bu hanım bunu kabullenir de evlenirse evlenir sorun olmaz iki tarafta mutluysa kimseye de laf düşmez Allah ile zinayı yapanlar arasında hesap günü hesap verirler. Evleneceği kişi de bunun zina yaptığını biliyor ve kabulleniyorsa evlensinler istiyorlarsa tabi.

0|0
    0|0
  • Cogu abazan herkes pisligini dokuyor buraya soracagina git diyanete sor bir kac buyuk hocaya sor burdakilerin sozune gore hareket edilir mi

1|0
    0|0
  • Normalde haramdır. Tövbe edip karşı tarafın kabul etmesi eş adayının insiyatifine kalır. Caiz olur mu bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • ilk gelen ayette zina yapmışla zina yapanlar evlenir deniyordu nur suresi sonra aynı surede bir ayet daha geldi evlenebilir bu tür ayetlere mensuh denir

0|0
    0|0
  • Dine göre değildir. Temize temiz yakışır diyor din.

Ama siz takılmayın böyle şeylere

0|0
    0|0
  • vala bana ters ben yapmadım kızda yapmıcak kızda yapsın oda tövbe etsin o zaman yap yap yap pısman ol yok öyle dunya

0|0
    0|0
  • cahiz değil zina yapana zina yapan yakışır ancak

0|0
    0|0
  • Sen de yap eşit olursunuz sdfhjkljh

0|0
    0|0
  • CA-İZ-DİİİİİİİRRRR. Yahu o ayet nesh edildi, evlenebilirsin sadece putperest ve ateist ve ehli kitap erkekle evlenemezsin

0|0
    0|0
  • değildir. bile bile kafana sıkıyorsan kurşunun bir suçu yoktur. zina yapan zina yapanla, yapmayan ise yapmayanla helal kılınmıştır...

0|0
    0|0
  • değil

0|0
    0|0
  • Allah tevbe edin affedicem diyor caiz degildir diyorlar allah aşkına yapmayın böyle tabiki caizdir tevbe ettiyse

0|0
    0|0
  • Degil diye biliyorum

0|0
    0|0
  • Tövbe etmişse yapmamış gibidir, bakire ile evlenebilir, aynı şekilde tövbe eden zinakar kadın da bakır bir erkek ile evlenebilir.

0|0
    0|0
  • caisn't

0|0
    0|0
  • onu burada arama sorusunu tovbe etmıs her ınsan bır daha yapmazsa kabuldur tobesı ama zına yapmayan erkek cok nadır dır

0|0
    0|0
  • Degil

0|0
    0|0
  • bence Allah affeder eğer pişmansa

0|0
    0|0
  • Evlenebilir ne yaptınız

0|0
    0|0
  • Sıkıntı yoktur bence

0|0
    0|0
  • Caizdir. Çünkü pişman. Ama adam abaza ise evlenilmez bence

0|0
    1|0
  • yes caizdir.

0|0
    0|0
  • Caiz değil

0|0
    0|0
  • Kız da patlaksa caizdir. Patlak değilse caiz değildir.

0|0
    0|0
  • Zina yapana kadar aklı neredeymiş

0|0
    0|0
  • temiz erkekler temiz kızlara temiz kızlarda temiz erkekleredir. açıkcası böyle tövbe edipte yapan çok madem bu kadar önem veriyordu en baştan yapmasaydı. ben şahsen tövbe etsede evlenmezdim bir insanı kandırmak için tövbe etmek kolaydır. açıkcası bakire bir kızı hiç haketmiyor yapmayabilirdi ama yaptı. Ve sizlerde bu gibi zina edenlere yüz vererek bunlara destek oluyorsunuz maalesef. zina edenler zina edenlere yakışır sen kendini zina eden birine yakıştırıyorsan diyecek söz yok zaten

0|0
    0|0
  • tövbe etmişse evet diye biliyorum ama bence temiz kızı böyle biri haketmiyor

0|0
    0|0
  • Evet bende aynı hataya düştüm ve tevbe ettim. Allah çok bağışlayandır elbet. Kul hakkı dışında her günahın affı vardır Allah katında. Önemli olan hatadan ders çıkartmaktır. Hepsi birer imtihan sonucunda.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Ben onlarin kendileri gibi olanlar birisiyle birlikte olabilir diye biliyorum birlikte olmak istiyorsan o sana bagli bir sey olur mu olmaz mi onu bilmiyorum

0|0
    0|0
  • seviyorsan takmazsın bunları

0|0
    0|0
  • Pişman olduğunu nerden biliyorsun kalbini acip baktin mi :) bence evlenmemeli tabi hayirlisi

0|0
    0|0
  • Allah affedicidir.

0|0
    0|0
  • Riske girmeden evlenme olmamalı sıfır riak derim hep

0|0
    0|0
  • Olmasa bile etrafta örnek çok erkek yapar yapmadım diye kızı kandırır

1|0
    0|0
  • Keske her zina yapan erkek boyle pisman olsa ve birdaha yapmamak uzere tovbe etse

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • değildir asla hatta haram zina edenlerle ancak zina edenler evlenebilir

0|0
    0|0
  • Değildir

0|0
    0|0
    • 3ay

Allah tevbe edin affedicem diyor allahmısın

• 3ay

@bağımsız_azoo ben doğru bildiğini söyledim gerisi beni ilgilendirmez

• 3ay

ibadetlerini yapıyormusun başın kapalımı iyilik yapıyormusun yetim doyuruyormusun? ilk kendıne bak islamı yozlaştırmaa

Yükleniyor...