Evrenin ne kadar denli büyük olduğunun farkında mısınız? Hala ateistler bir yaratıcıya güvenmemekte ısrarcılar mı?

Evrenin ne kadar denli büyük olduğunun farkında mısınız? Hala ateistler bir yaratıcıya güvenmemekte ısrarcılar mı?

0|0
5|9

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Evet ısrarcılar

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Aman bosver

0|0
    0|0
  • ateistlerden aldığınız bilgileri yine ataislere satmanız tuhaf. bu kadar bilimsel çalışmaları kim yapıyor sanıyorsunuz?

0|1
    0|0
    • 3ay

Ateistlerinde kendilerini zeki sanması ayrı bir tuhaf :)

• 3ay

@-_-Masumcadı-_- müslümanlarında eğitimlisi var tabi ama bir bak bakalım o müslüman bilim adamları hangi okullarda okumuş hangi eğitimleri almışlar. tabiki müslüman ülkelerde alamazlar o eğitimleri. çünkü müslümanlıkla yönetilen ülkeler bilime değil dini eğitime önem veriyorlar dolayısıyla bilim adamı değil din adamı bolca yetişiyor. ha diyeceksinki bilimede önem veriyoruz. ama uygulamada olmadıktan sonra boş laf bu.

• 3ay

Evet okumaya çok önem vermeyiz bunun nedeni bu dünyayaı boş bulmmaız.
      Pff bişey yazardım ama çok uzun neyse üşeniyorum * dediğin gibi diil sana katılmıyorum.

Erkekler Ne Diyor 9

• Evrenin büyüklüğünü hayal edebildin mi sen? 5 harfe sığdırmışsın sadece. Sana ateist olma hikayemi anlatayım.
    yurtta kaldigim zamanlar oda arkadasimin tavsiyeleriyle basladim bu kutlu insanı okumaya. evren üzerine kitaplari, bilimsel yazıları, cosmos adli efsane serisi falan yalayıp yuttum. seriyi izlerken gulumsemesini hayranlıkla izliyordum. velhasıl kelam bir sure sonra acaba yok mu lan demeye basladim. çünkü her sey çok mantikliydi. ilk sordugum soru şuydu hatirliyorum ; on milyarlarca yıldızın içinde barindigi, on milyarlarca galaksi var. çoğu yildiz sistemi onlarca gezegene sahip. bizim dünyamız ise on milyarlarca içindeki on milyarlarcanin parcasi olan küçük kendi halinde bir gezegen ve evrenin hala yüzde 99u boşluk. yani öyle böyle bir büyüklük yok. hayal edebilirim diyen insanin ya ben. yine de ben biraz daha yardim edeyim. bizim gezegenden her sistemde ortalama 10 tane var desek. 100.000.000.000 yildiz sistemi carpi su kadar yapar. 1.000.000.000.000. her galakside bu kadar gezegen var yanı. bunu galaksi sayısıyla çarpalım yani ona da 100.000.000.000. bu da demektirki 100.000.000.000.000.000.000.000 gezegen var. ve bunun yüzde99 u boşluk. orasi kolay herkes bu sayıyı 99 ile carpabilir sanirim?

böyle büyük bir evrende tanrinin her yerde olabildiğine inanmak, buralarda yasanan her şeye güç getirebilmesi ve bilebilmesi onun ne kadar komplike bir zekaya ya da artik tanri katinda o bilgeliğe ne deniyorsa ona delalettir. bu kadar komplike bir varlık nasil var olmuş olabilir? süreç mi yoksa anlık bir sey mi? böylesine bir varligin anlık var oluşunu kabul edip, küçük elma büyüklüğünde olmayan ilk enerjinin ( big bang ) kesinlikle var olamayacagini söylemek ne kadar tutarlı? evrim ve dinlerin bugli yönleri ayri olaylar ama bu benim baslangicimdi.

0|1
    0|0
    • 3ay

Peki , çayın içindeki şekeri görüyor musun?
      Newton'ın da dediği üzere ; Bir insanın tanrıya inanması için başparmağına bakması yeterlidir ''

Einstein'in ; '' Evren'de bu kadar galaksi ve yıldızın bir arada olması mucize değildir. Bu şans katrilyonda bir şans içinde meydana gelir ve bu da Tanrının varlığını kanıtlar''

• 3ay

Şekerin nereden geldiğini, nasıl oluştuğunu biliyorsun. Einstein evet inanıyordu tanrıya ama teorileri hep gerçeklikti. tanrının olmadığının kanıtını tek formüle sığdırmış adam. E mc2.

• 3ay

Ama o da madde sonuçta maddeden madde oluyor işte :) Proton nötronlar da hiçlikten gelmiyor. Farkındaysan hepsi atom , dünya da atomlar ile meydana gelmiştir. Ama o atomların da bir yaratıcı vardır. Şekerin nereden geldiğini biliyorsun dedin az önce. peki ben sen gelmeden önce çayındaki şekeri karıştırsaydım ve sen de görmeseydin. Ne düşünürdün?

• İlber Olcay bir muhabbetinde Evrende her şey sanılanın aksine düzensizdir demişti bizlerin anlatmaya çalıştığı Evren o kadar düzensiz ki karmaşa çıkması gerekirken yinede ahenk ile sorunsuz bir şekilde milyolarca yıl aynı düzende ilerliyor En basidi yörünge tam bir yuvarlak değil elips şeklinde ve bu elips aynı eksende değil farklı açılarda farklı büyüklüklerde farklı yönlere doğru ama ne kopma ne bir düzende bozulma var bir güç tarafından düzende tutuluyor

0|1
    0|0
  • Evrenin bu kadar büyük olduğunu biliyorsun madem. Bu sonsuz evrenin icindeki pirinc tanesi kadar yerde yine pirinc tanesi kadar yeri kapliyorken sen nasil ve neye gore bir yaratici var diyebiliyorsun? Sizin sapkin dininize ancak cahiller inanir. Ben ateist degilim ancak insanlarin inancsizligi seni ilgilendirmez muslum..

0|0
    0|0
    • 3ay

Soğuk veya sıcağı görebiliyor musun?

• 3ay

Bunlar bir kaçı Tarihte Müslümanların adı yok diyorsan eğer bu seni eğiten öğretmeninin eksikliğidir Tarihten bu güne diğer ülkeleri geçtim kendi vatanımızda bile ihanet içindeyiz sanki bütün buluşları yabancılar yapmış gibi Ataistler yapmış gibi lanse ettiklerinden Müslümanları karaladıklarından hep yabanılar öğrtildi bu yüzden Ülkemizda senin gibi cahiller çoğunlukta ne yazıkkı benimde senden aşşağı kalır yanım yok dedimya bizler kendi atalarımızı değil yabacıları öğrendik
      Farabi
      İbn-i Sina
      Ali Kuşçu
      El Buruni
      Mimar Sinan
      Kindi
      Battani
      Razi
      Sabit Bin Kurra
      Hazerfen Ahmet Çelebi
      Ebul İz El Cezeri

• 3ay

@wwwKADİRwww Ben yeteri kadar kendimi yetistirebilgimi, egitebildigimi dusunuyorum. Evet mukemmel degilim, kimse degildir. Bana Işık bulan, Telefonu icad eden, araba ureten, teknoloji alanindaki ustunlugu olan bir tane musluman goster? Şu an internete girdigin telefon veya pc bile yabancilarin urunu. Hangi musluman ulkesi super guc? Hangi musluman ulkesi kafir dediklerinden silah, ucak almiyor? Bana bunlarla gel, tok bilgiler sun. Muslumanlarin en iyi yaptigi sey cahilliktir, cehalettir, kandir gozyasidir. Vatan demissin, ihanet demissin. Kusura bakma sizler bunun sormlususunuz, Hoca efendiniz yanlis yaptiysa bunun muhasebesini siz yapin.

• Yokluktan varlık oluşamaz ama varlıktan varlık oluşur cünkü madde kendı kendıne oluşması ya da yok olması evrenın varlıgındandır ateistler bunu kabullenmek istemıyor ekmek kırıntısını bıle bilim olarak acıklarım madde maddeyle birleşip şekil alıyor hakaret ediyor ama beyni yok ateistlere bunu anlatmak zor

0|0
    0|0
  • İşte bu yüzden ısrarcıyız. Bu kadar büyük bir evrende bahsettiğiniz tanrın insanii içgüdülere sahip ve 4,5 milyar yıl yaşındaki dünyaya toplasan 4 bin yıldır hükmetmeye çalılıyor. Yersen

0|1
    0|0
  • Evren büyük de tanrıyla ne alakası var? tanrı olabilir de olmayabilir de, varsa bir tane de olabilir kırk tanede. Bilemeyiz ki..

0|0
    0|0
  • önce o yaratıcı adaletli olsun. sonra geçsin karşıma konuşalım...

0|1
    0|0
    • 3ay

Yaptığın bir robot senin istediğin hiç bir şeyi yapmasa ve tam da senin gibi sana kafa tutsa ne yapardın acaba ayrıca bu havayı, ukalalığı öğretmenine veya patronuna veya bir hakime ya da askerdeki komutanına vb birine yapabiliyormuydun bir kula gık cıkartamazken kalkmış burda Yaradana saygısızlık yapıyorsun sen kimsin birçok konuda yetersiz olan bir çok şeyi bilmeyen ya da başaramayan biri :)

• 3ay

Ben senin bir soruna tavrına cevap verdim sen ise yetmedi başka sorulara geçtin şimdi diyorsun ki cevap vermeseydin

• 3ay

@wwwKADİRwww tamam aga sen haklısın tamam. kolay gelsin...

• Zaten bana hep deistlik ateistlikten çok daha mantıklı gelmiştir

0|0
    0|0
  • bosver ya onların kafa almıyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...