Bakın ırkçı diilim,
İnsan seçmem asla ama asla.
Onlarda burda ise başımın üstünde yerleri var.
Sevmeyenler, istemeyenlere, yerim daraldı diyenlere iki çift sözüm var ;
Birincisi genelleme yapmayın, ikincisi bir çoğu sürünüyor ve almasaydık çoğu ölecekti ve onlar Müslümanlar.
Zengin olanları çok zengin, fakir olanları çok fakir.
Onlara korkak diyenlerede sözüm var ;
Darbe akşamı Avm leri, benzinlikleri dolduran bizim halkımızın içinden insanlar diil miydi?

Geleyim sorumun aslına;
Çoğunun külttürü farklı, kurallara uymayanları mevcut.
Ülkemizde onları sevmeyip, masum ya da suçlu saldıran insanlar var.
(bu insanlar bu ülkeye kin duyarak yaşıyorlar. İlerde ne olacağını siz düşünün.)
Keşke Suriyelilerle ilgili bir düzenleme gelse dimmii?
Mesela yer satın almasalar, kolay kolay vatandaşlığa alınmasalar.
Bize uysalar, kendi kültürlerini yaşatmasalar gibi gibi?

0|0
3|15

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Ben hic kendi kültürünü yaşatmaya çalışan suriyeli gormedim vatandaşlık da herkese verilmeyecek o konuyu bir arastir kardeşim. Diğer kısımlara katılıyorum başımızın üstünde yerleri var tüm dünya müslümanlarının.
    Not: iki gün öncesine kadar ümran bebeğe ağlayıp sızlayan şimdi de burda suriyeli istemeyiz diyen ilginç varlıklara selam olsun

1|0
    0|0
    • 3ay

Yanılıyorsun, Bursa da yabancılar şubesinin önü geçen seneye kadar tıklım tıklımdı.
      Ayrıca ümran bebeği görüpte Suriyelilere kini artan insanlar var.

• 3ay

Allah merhametsiz insanları daha kötü şekilde imtihan etsin bu insanlarda bir halt olmaz

• 3ay

Şu tiesta denilen arkadaşa benim yerime cevap verirmisin.
      Ona büyük konuşmaması gerektiğini söyle.
      Gizliden çıkarsın tabi senin için sorun olur mu bilmem.
      Kendisi beni engellemişte.

Erkekler Ne Diyor 14

• Adam neden sana uysun ki? Elbette kendi kültürünü kendi dilini kendi adetlerini yaşatmak isteyecek. Hatta belki de senin bunlara saygı duymanı ve uymanı bekleyecek...

3|2
    0|0
    • 3ay

:) O zaman 4 kadınla evlenen adamları bol bol görürüz.

• 3ay

@MyStery07 Eh işte. Var ötesini sen düşün o zaman :)

• 3ay

Hayırlısı. :)

• bedavadan sağlık hizmeti almasalar üniversitelere sınavsız giriş yapmasalar bedavadan ev vermeseler ülkemiz kendi vatandaşını biraz düşünse kendi yoksuk halkına biraz baksa kadın ve çocuk içn tecavüz ve ölümlerle ilgili sıkı bir yaptırım gelse iyi olmazmı

1|2
    0|0
  • Küçük bir Suriye'li çocuk derki; ''Sizi Allah'a şikayet edeceğim".

2|1
    0|0
  • Bizim insanlarımızın bir kısmı benzin vs. aldı peki ya tankın altına yatan üstüne çıkan topun tüfeğin önüne atlayan onları neden saymadın. Bunların geç Kendi ülkesine ve milletine sahip çıkmayan bir toplum içlerinde iyi ve kötü olanları var tabi Genelleme yapmadan altını çizelim bu insanlara nasıl güvenicez kendin dediğin gibi içimizde o kadar gözü dönmüş hainler varken birde bunları eklersek toplumda milletimiz imkanı olmadığı için eğitimini alamayıp iyi bir kariyer edinemeden bir yerlere gelemezsen elin adamı gelip bizim düzenimize rahat bir şekilde geçiş yapması ne kadar doğru. Biz bunca tehlikeye göğüs germiş zorlukları atlatmışken Herkesi içeri alıp paylaşmak öyle kolay olmamalı. Belli şartlar altında yaşamalılar yarın öbür gün onlardan da hainlik yersek vay halimize.

0|0
    0|0
    • 3ay

Bebeğim bak Suriyede de yüzbinlerce kişi öldü.
      Tankın tüfeği bastıranlarla orda ölenler eşitler.
      Bazıarı buraya gelen suriyelilre korkak diyorda , burda da bizim aramızda da varmış korkak diyorum.
      Her milletin iyiside, çürüğüde vardır.

• 3ay

Bende diyorum ki. Orada vatanı milleti için şehit olmak varken canları pahasına direnmek varken kaçıp bize sığınan en basit boşlukta bize ihanet edenin olmayacağı ne malum bu bir.
      ikincisi aramızda elbet korkak ve hain var ki bu sitede bile vardılar ekran başından ve sosyal medyadan eleştirenler olmuştu :)
      Siz sahip olduğunuz eviniz arabanıza bir başkası el koymak isterse kolayca vermek yerine itiraz eder direnirsiniz iyi tamam al demezsiniz. bu olay buna benzer. Kimine kolay gelir kimine zor Vatan bu, millet bu. Kendi milletinden vatanından kaçan elbet bizde geçicidir dostluk bir yere kadar.

• İsterse en kral Müslüman olsun, gelip benim ülkemde benim insanımın malını çalıp satacaksa, kendi karısını kızını pazarlayacaksa, sağda solda dilenip bizim de vicdanımızı söküp atacaksa gelmesin hocam. Savaştan kaçmışsın tamam o savaş adil bir savaş değildi kaçtın geldin bunun borcunu ödemek için çalışman gerek değil mi? Çalış ucuza, tek istediğin ekmek parası olsun kendini kurtar ülken adam olunca geri dön dimi? Yoook madem biz geldik Türkiye bizim köpeğimiz olacak onların mallarını çalacaz satacaz büyüyecez burayı da Suriye'ye çevirip çekip gidecez amaç bu abicim.
    *******Bi Suriyeli konuşmuştu televizyonda, tam hatırlamıyorum ama, "Türkiye'de savaş çıksaydı ve Türkler bize gelseydi, biz Türk erkeklerini öldürüp kadınlarını satardık. Türkler çok saf."

0|0
    0|0
    • 3ay

Böylelerini asmalı.
      Sanki bizim derdimiz azmoş giibi.
      İşte bende bunun için diyorumki bir düzenleme gelmeli.

• 3ay

İşte terör 40 diil,20 yılı aşkın bir süredir var.
      Sen 40 yıldır diyince ırkçılık yapıyorsun sandım bir an.
      KB :/

• 3ay

Yok yok bana hep öyle dediler de :D Kürtlerle sorunum yok her ailede varlar iç içe yaşıyoruz bunca yıldır, fanatik Kürtler de var tabi ama olsun önemli olan insanlığıdır.

• İnsan yaşamadan anlayamıyor bazı şeyleri darbe gecesi birkaç uçak geçti birkaç bomba patladı diye hepimiz ne kadar etkilendik... onlar 15 temmuzu hergün yaşıyor...

0|0
    0|0
  • 10 yıl sonra onlardan küçük pkklar çıkınca aynı şeyi diyebilecek misin?

0|0
    0|0
    • 3ay

İşte diyorum bunu için önlemler alınsa..
      Ya bak rapları sevemk zorunda diilsin ama peygambaer efendimis 'Arapları sevin, onlar bendendir' demiş.
      Bu gün büyüyen Arap nefretine sebep ise Yahudilerdir.
      Müslüman Müslümanı sevmedikçe cennete gidemez.

Bak sana yemin ederim geçen seneye kadar bende senin gibi düşünüyordum.
      Hatta hala bile tereddütlerim var ama bastırmaya çalışıyorum.
      Gerçekten böyle kin doluda yaşanmıyor.

• 3ay

arapları değil suriyelileri sevmiyorum, suriye de savaş'ın olmadığı dönemde yolda geçen 10 kişiden biri esadın ajanıymış camilerin altlarında el muhaberat toplantı yerleri bile varmış , kalanların da çoğu başka örgütlerle bağlantılı 3milyon suriyeliden ortalama kaba tabirle 300000 civarında ajan ve terör bağlantılı kişi var ve elimizde bu kişilere dair ne bilgi ne istihbarat var bu patlamalar nasıl oluyor zannediyorsun

• hayatımızı mahfettıler sankı ıssızlık hıc yoktu bıde onlar cıktı basımıza adamlar 10tl sabah 8 aksam 24 kadar 10tl calısıyor adama gıdıyorum 10tl baska vermem dıyor pıyasalarıda dusurduler ulkemızı mafettıler hırsızlık cogaldı of of

0|0
    0|0
  • Onlar o kadarda masum degiller kadinlar ve cocuklar haric...

0|0
    0|0
  • Bence hepsini geri gönderelim. Geberirselerde kendi topraklarında gebersinler

0|0
    0|0
  • Biz dhaa içimizdeki saçmasalak ilkel seref yoksunu itlerle uğrasamazken diğer irklar ve kulturlerin bizim sehirlerimize geldiginde neler oldugunu gorduk bide suriyeliler geldi ustune. Cezalar sert olcak hepsini korkudan titrettirmeden hicbrisey duzelmez

1|0
    0|0
  • Ben ırkçıyım defolun suriyeliler burda fakirlikten olüceğinize orda savaşarak ölün kadınlar ve çocuklarda dahil hepsini geri göndermek gerekir belki acımasız evet ama Türkiye Cumhuriyeti nin sürekliliği için bu gereklidir.

0|0
    0|0
  • Zaten aksi düşünülemez. Allahtan türkiye bunlara sahip çıktı, aksi taktirde çoğu olurdu.
    Sorun orada ki türkiye çok hazırlıksız yakalandı ve yabancılarla pek tecrübesi yok. Ama sağlam bir düzenleme şart. Belirtin gibi, bazı düzenlemeler şart. Cunki insanların kafalarını kurcalayan bazı şeyler ortaya çıkacak.

1|0
    0|0
  • Gelmiş burda rahatça yaşıyor güzel kardeşim birde bize mi kinle nefretle besleniyor sktrsn gitsn o zaman memleketine

0|1
    0|0
    • 3ay

Haksızlığa maruz kalanlar diyorum.
      Geçen bir haber gördüm mendil satan küçük çocuğu dövmüşler.
      Yapmayın yazıktır günahtır..

• 3ay

@MyStery07 O adamı eşşek sudan gelinceye kadar döversin ama o masum çocuğu dövemezsin.

• 3ay

Kesinlikle. O adamı eşek sudan gelinceye kadar dövmeye gözü yemeyenlerin gücü ancak mendil satan küçük çocuğa yeter.

Kızlar Ne Diyor 2

• Allah hiç kimseyi ülkesiz, vatansız, evsiz, çaresiz bırakmasın. Yaşamadan kimse bilemez ki. Evet dediklerine katılıyorum. Umarım en yakın zamanda tüm sorunlar çözülür. Kendi kültürlerini yaşatabilmeleri benim için sorun değil sadece o kültürü yaşatıyorken Türkiye'ye düşman gözüyle değil, dost gözüyle bakmaları. Önemli olan bu.

1|0
    0|0
  • Irkcı degilim diyordum ama suriyeliler konsunda ırkcıyım. Basaksehirde ve calıstıgım yerdeki insanları gordum. Gitsinler diyorum baska bir sey demiyorum. Mall ofun ustundeki evleri satın alıp sonra madur edebiyatı yapmasın kimse. Kacmasalarmıs.

0|1
    0|0
    • 3ay

Ben degeçen seneye kadar böyle düşünüyordum.
      Ama iyi olanlarını tanıyınca insafa geldim.
      Böyle düşünme, ve zaten böyle kin dolu yaşanmaz.

• 3ay

Antalya'da da öyle, deniz gören apartmanları satın aldılar, bizim okulumuza geldiler konuşmak istediğimizde yüz çeviriyorlardı ya sen neyin kafasını yaşıyorsun dedik dedik dinlemediler. Böyle de havalı bir toplum.

• 3ay

Orda da ölenler öldü zaten kardeşim ve ölmeye devam ediyorlar her yerin aşağılık insanları vardır ama genelleme yapmayalım bizim ülkemizde bile var dua edelim Allah o hale düşürmesin.

Yükleniyor...