Kürtler hakkında düşünceniz?

Onlar hakkında düşünceleriniz ne? Mesela ben onları seviyorum çünkü insan.

0|1
25|34

En İyi Erkek Görüşü

• Kürtler insanmışmışmış. Kürtler insan da, biz Türkler insan değil miyiz? Bir etnik grup insan olduğu an sevilmesi mi gerekiyor cahil kız? Bir bak bakayım, kürtler 1806 yılından günümüze kadar biz Türklere 30-40 tane isyan çıkarmış. 1500'lü yılların başında İdrisi Bitlis-i'nin Alevi Türklere yaptığı katliamlara bak. Kürtler en zor zamanımız olan Kurtuluş Savaşı'nda kaç tane isyan çıkartıp bizi arkamızdan vurmadılar mı? Pkk terör örgütü kurup kaç tane Türk askerini polisini öldürmediler mi? Kaçak elektirik ve su kullanıp bunu batıdaki Türklere ödetneleri de ayrı bir sorun. Defol git kürtlerin yanına.

0|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kürdüm ve ekmeğini yediğim devlete ihanet etmiyorum. Her Kürt aynı değil.

4|3
    0|1

Erkekler Ne Diyor 33

• Kürtler Kürtlerdir ulan ne düşünecez. Senelerin politikası , kötü politikası yüzünden hep teröristlerle bağdaştırılmıştır. Alakası yok esasında ama yapcak bişi yok. Bir kere bu salak düşünce yüzünden bir soğukluk oluşmuş insanlar arasında.
    İslami terör gibi saçma bir cümle kalıbı gibi. İslam ile terör bağdaşmaz böyle bir mantık var mı? Bırak islamı, diğer dinlerde de kötülük yoktur.
    Konu nerden nereye geliyor, kısacası böyle.

1|0
    0|1
  • Hdp seçimde %13 oy aldı. Bu da yaklaşık 6 milyon kişi demek. (Hdp ye atılan oyların %95i kürtlere aittir.)
    Türkiyedeki kürt vatandaş sayısı 12 milyon. Bunların en az 2 milyonu oy kullanamıyor.(Çocuk, yaşlı vb.)
    6 milyon hdpli (pkklı) kürt var.
    Yani kürtlerin en az %60 ı pkklıdır. Türk milleti tarafından sevilmemelerinin sebebi budur. Bu %60lık kesim kürdistan diye kudursun dursun. Bu şerefsizleri sallandıracaksın. Türk milleti size 1 karış toprak vermez. O saman kafanıza sokun bunu. Ya bu topraklardan sürüleceksiniz ya da darağacına!

Tüm kürtler aynı değildir tabi. Yaşadığı toprağa ihanet etmeyenler bizdendir. Önemli olan etnik köken değil, hudutta can verecek kadar bu vatanı sevmektir!

1|0
    0|0
  • Apocu olan mı Atatürkçü olan mı

0|1
    0|0
    • 3ay

İnsan olan vicdanı olan diyelim?

• 3ay

@Edyline ilah falan demedik zaten sembol dedik. bu da senin görüşün işte. Bende kendi görüşümü sundum. hala şahıs gibi konuşuyorsun mesela. onu anlamanı beklemiyorum.

• 3ay

Saygı duydum sustum.

• Gitsinler ..

0|1
    1|0
    • 3ay

Neden ve nereye?

• 3ay

Nereye isterlerse.. neden cok.. anlatmaya gerek bile yok . Ama buradan gitsinler... hakkari, tunceli vs gibi illerimiz de doğal yasam parkina donusturulsun. Daha hayirli olsun.

• Çünkü insan diye yola çıkarsan, Filistin coğrafyasini kana bulayan, kandan beslenen vampirler olan Siyonist döllerini de seversin. Çünkü insan, görünüşte.

Bundan bir şikayetin yoksa, buyur sev.
    Eli kanlı dolaşmak, kan kokusunu sevmek de bir seçenek, hayatta...

Benim kriterim başka. Ehli sünnet üzere olan her müslümani severim. Kürt de olsa, Arap da olsa, Afrikalı da olsa... Benim kriterim budur.

0|0
    0|1
  • bir Egeliden bir Karadenizliden farkı yok benim için..

0|1
    0|0
  • Pek sevmem

1|0
    0|0
  • İnsanların ırkı beni alakadar etmez. İster kürd, ister Türk, isterse İngiliz. Eğer imanı varsa, ırkı ne olursa olsun benim kardeşimdir. Eğer imani yoksa, öz kardeşim dahi düşmanımdır.

1|1
    0|2
    • 3ay

Senınle aynı ınancta olmayan ınsanlara karşı boyle bır tavır alman senın ınsan degıl, hayvan oldugunu gosterır.

• 3ay

@sennoruyonlandegısık Başka dine mensup insanlar kötü demedim. Ettiğin hakaretide sineme çektim. Tecavüzcü imamlara gelinecek olursa, onlar imam değil, imam olduğunu idda eden şerefsizlerdir.

• 3ay

Ya bırak kardeş bu oyunları. Laf cambazlığına gerek yok. Yok "Din kardeşi" yok bilmem "İslam Birliği" yapıyorsunuz sözde. İnsanları yine ayırıyorsunuz. Siz bunun farkında mısınız? Yok değilsiniz bence...

• Vatanını bayrağını sevene sayana lafım yok. Doğuda hdp neden o kadar oy aldı diye sormak istiyorum. Demekki %85'i 90'ı hain.

1|0
    0|0
  • misafirperverlik noktasın da gerçekten çok saygı duymuşumdur. urfada bir dönem bulunmuştum gerçekten çok yardım sever insanlarla karşılaştım. Ancak kafaya taktığım noktası ise pkk destekcileri olması ki hepsini genelleme gibi bir ahmaklığa düşmeyecem. İyisine can feda pkk destekcilerini de katletmek gerekiyor.

0|0
    0|1
  • Diyarbakır Sur dan bir Zaza oda arkadaşım vardı. Aynı şekilde bir de Bitlisli. İyi insanlar. Tabiki insanına göre değişir. Hangi insan olursa olsun; yaklaşımınız iyi olursa siz de aynı karşılığı görüyorsunuz. Belki de işin sırrı bu 😊😊👍

1|0
    0|1
  • eşex sonucu ortaya çıkanlarda var , eli ayağı düzgün olanlarda.

1|0
    1|0
  • Çok gereksizler.
    bedavadan yaşıyorlar bizim ülkemizde.
    herşey onlar yüzünden geliyor bizim ülkemize

0|0
    0|1
  • Benm insanlarla sıkntm yok vatan hainleri ver iki yüzlü insanları sevmem çevremdede pek beni sevmez akrabalrm onlarda hep ikiyüzlü ve kürtte deiller

0|0
    0|0
  • Vatanını seviyorsa bayrağına saygılıysa başımın üstünde yeri var ama değilse miktirsin gitsin bu ülkeden. Pek sevmem.

0|0
    0|0
  • Çoğunu sevmem yüzde 20 lik kısmı iyidir bana göre

0|0
    0|0
  • Kahrolsun PKK derim her anda

1|1
    1|0
  • Ben kürdüm dindar ve vatanını seven bir kürt.

0|0
    0|0
  • İnsanları severim... Dili, dini, ırkı fark etmez! Herkes eşittir! İnsandır gözümde...

0|0
    0|1
  • Benim sorunum ırklarla değil düşüncelerledir. PKK destekçisi türklerde var

0|0
    0|1
  • Humanistim severim
    ... pkkli olmayanlari

0|0
    0|0
  • Şşşş sakin ol kürt askerlerde şehit oluyor fakat bazıları kötü kürt napıcan kötü türkte var

0|0
    0|0
  • Kurdum

0|0
    1|0
  • bende severim ama meksikalı görünümlü dişilerini

0|0
    0|0
  • bende kürdüm

0|0
    1|0
  • Çoğunluğunu sevmem. İyi olanları belli olur orası ayrı.

0|0
    0|0
  • tamam hepsi değil ama çoğunun aklında guya kürdistan kurmak var ve bu yüzden hepsinden nefret ediom

0|0
    1|1
  • Sana katılıyorum

0|0
    0|1
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 24

• Irk ayrımı yapmam iyi ya da kötü insan olarak ayırırım

0|1
    1|0
  • Irkçılık yapmayalım bugün herkes böyle sorular paylaşıyor. Bak ben muacirim aramızda öyle kötü insanlar var ki... lafları duyuyorum mesela neler neler yapıyorlar. Gürcüler ayrı... Bence her milletin iyisi kötüsü var. Ben insanlığa bakıyorum

0|0
    0|0
  • Kürt Türk Çerkez Alevi vs bunları umursamam. Bir insanın nereli olduğu, hangi dili konuştuğu hangi dine inandığı beni ilgilendirmez. Yeter ki insan olsun. İnsan ayrımı yapan ve bir diğerini küçümseyen kişilerden nefret ediyorum. Irk ayrımı yapmadan kardeşçe yaşamayı öğrenemedik.

0|0
    0|0
  • kürtler hakkında bir düşüncem yok normal ırk işte.
    Pkklılar hakkında diyorsan çok düşüncem var ama yazarsam ceza yiyebilirim.

0|0
    0|0
    • 3ay

Yazma çünkü siyaset amaçlı sormadım zaten.

• 3ay

@frikiktengol , sofia karadeniz bu üye çok korkaktır sitede yorumlarını izle görürsün.
      kökenide türklük değildir. ama biz türklerdenmişiz gibi havlar sürekli. Doğru söyleyen olursada engellemeye çalışır.

• 3ay

insan sarrafıyım belli oluyodu zaten.

• Ben öyle bir ırk olduguna pek inanmıyorum. Ama kürdüm diyenlere bakarsak iyi olanları var ve iyi anlaşırız gerisini bilmem.

0|0
    1|0
    • 3ay

Öyle bir ırk yok diyerek ırçılık yaptığının farkında değil misiniz ki ırkçılık suçtur!

• 3ay

derken? ben ırkın varlıgına innamıyorum bu benim düşüncem napıyım yani.

• Sevmiyorum

1|0
    1|0
  • Kürtleri sevmiyorum.

1|0
    1|1
  • Hepimiz gibi oldukları düşüncesindeyim. İçlerinde iyi de var kötü de.

0|0
    0|0
  • Her kürt pkkli demek değil anlayın şunu artık...
    Bıktım bu cehaletten birde hayvan muamelesi ediyorlar bizlere

0|0
    0|0
  • Bu soruların artık geride kaldığını düşünüyordum.
    Sormayın şu soruları sonra millet birbirine giriyor ya..

0|1
    0|0
  • İyi kürtler de gördüm vatan haini teröristleri destekleyenide gördüm. İyi kürtlere asla lafım yok ki arkadaşlarımda var zaten ama hainlerinden nefret ediyorum. Ve kürtlerin genel olarak suriyeliler gibi çok çocuk yapmalarını doğru bulmuyorum.

0|0
    0|1
  • Severim okk yanlisi olmadikca

0|1
    0|0
  • Çoğu PKK yandaşı neyini sevcem

0|1
    0|0
  • kötü şeyler düşünüyorum hepsi değil ama yüzde 98i terörist ve teröristleri insandan saymıyorum.

0|1
    3|1
  • Cogu vatan haini

1|0
    0|0
  • Dindar insanlar

0|0
    1|1
  • Bende seviyorum sonuçta hepimizi allah yarattı ayrımcılık yapmak kendini üstün görmek çok saçma

0|1
    0|1
  • Vatan haini olmadıkları sürece çok severim cana yakın insanlar

0|0
    1|1
  • Bir çok insan görünümlüden daha insancıllar

0|0
    1|0
  • Bazı Türklerden daha Türkler 😄 seviyorum Kürtleri

0|0
    1|1
  • Ya bir kısmına bakıp yargılanmamalı

0|0
    0|1
  • İyisi de var kötüsü de bende sevmeZdim ama sevgilim kürt bakış açım değişti

0|0
    0|1
  • Seviyorum çünkü neden sevmiyim

0|0
    0|2
  • hepsi aynı değil ama çoğu vatan haini aralarında iyi olanlarıda var tabiki genelleme yapmıyorum

0|1
    1|2
Yükleniyor...