Ateizm neden bu kadar sert karşılanıyor?

bizim bu türkiye sınırları içinde ateizm i niye bu kadar sert karşiliyorlar yahu niye bu tepki inanmiyorsak inanmiyoruz bizim fikrimiz bizim düsüncemiz biz sizi tehtid edipte inanmicaksin diye bisey demiyoruz ama diger kisım ellerinde olsa bizi inandirmak için işkenceye bile maruz birakirlar hani islam hoşgörü diniydi noluyo sizlere 😂

1|3
8|27

En İyi Erkek Görüşü

• Ateizm geri kalmış ülkelerde sert karşılanır. İsveç'in resmi olarak %45'i dinsizdir. Kimse kimseyi inancıyla yargılamaz.

3|3
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Deist olarak yapıyorum bu yorumu , kusura bakmayın da ben hiç sal. k bir ateist görmedim. Yineyetme ateistlerden bahsetmiyorum. Onlar havalı olma peşindeler. Gerçek bir ateistin sal. k olma ihtimali yok bence.

Din , insanları kullanmak ister. Bu yüzden koyun sürüsüne ihtiyaç duyar. Dini ticaret haline getirmiş insanlar da bu koyunlara tasma takar. Ateistlere tasma takamadığın için de , doğal olarak sözde laik olan ama perde arkasından teokrasiyle yöenetilen güzel ülkemin insanları bu yüzden ateistliğe saygı duymaz.

1|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• Gelir şimdi saygı duyuncular. Sanki kendileri dışında hayatları boyunca bir şeylere saygı duymuşlar gibi :D

3|3
    1|0
    • 3ay

pardon sen hiç bir ateist'in bir müslamana durduk her hangi bir hakarette ve yahut kotu bir davranışta bulunduğunu gördün mü? insanlik kişinin diniyle ölculmez tatlım. hoşgörü sizin dininizde değil bizde var

• 3ay

ben islam düsmani felan degilimsadece sizin inandiginiz şeye ben inanmiyorum ama saygı duyuyorum eger siz bana karsı sayginizi bozarsaniz bende size karşi bozarim gelelim asıl soyleyecegime la morphy düzgün konuş benim hakkimda hayir serefsiz demişsın de aaa dur bir şarkı vardı neydii yaa hihh dur hatirladiim çekemiyoooolllaaaarr biiizzziiii kissskaaniiiyooollaaaarr bizziiii ahahah 😂😂😂

• 3ay

Arkadaşlar bir daha benim görüşümle alakasız bir yorum yaparsanız yorumum altında engelleyeceğim artık.

• Ateist sadece onun dinini değil, mistik varlıkları zeus u poseidonu cinleri perileri ve gelmiş geçmiş bütün peygamberleri ve onların getirdikleri dinleri tanrıları herşeyi yalan olarak kabul eder. Veya varlığına inanmaz.

Onlar sanıyor ki.. Biz var olduğunu düşünüyoruz.. Fakat tapmayı reddediyoruz :) O yüzden ateizmi anlamakta zorluk çekiyorlar.
    Bir çoğu halen ateistleri satanist sanıyorlar.
    Bir çoğu bizim yahudi olduğumuzu düşünüyor.
    Bir çoğu kesinlikle zina yapmak için böyle yollara başvurduğumuzu düşünüyor.
    Bir çoğu okumamıştır %70 gibi bir kesimi.
    Bir kesimi okumuşsa bile Eşşeklik bakidir dediğimiz insanlardandır.

Herşeyden öte kendi dinlerini takım tutar gibi tutarlar. Sevaplarını skor gibi sayar ve göstere göstere ibadet ederler. Aslında şu an revaşta bu fanatik dincilik ;)

Ha birde o kafa kesenler müslüman değil sözleri bitiriyor beni. :)

0|1
    0|0
  • Beni ilgilendirmez ki herkes istediğini olur

1|0
    0|0
  • din insanlari yonetmek icin vardir. ateizm ise tanrinin gercek olmadigini, dinin insanlar tarafindan topluluklari yonetmek icin yaratildigini savunur. turkiyede dinle yonetilmeye calisildigi icin ateizm sert karsilanir. bir de cahillikten.

1|0
    0|1
  • Bende öyleyim ve dediğin olay doğru, yobazlık baş kaldırmış

1|1
    0|1
  • yalan o ya :D kimse kimseye saygı göstermiyo... sen şort giyersin millet sana kötü gözle bakar başka bir şey yaparsın yine aynı hani hoşgörü

1|0
    0|0
  • Arkasına taş atılan adam bile dönüp bakarken, böyle mucizevi bir yaşam alanını sırf üzerinde bizler yaşayalım diye tahsis edilmiş hayvanları bitkileri ve vücudumuzun ihtiyacına göre sunulmuş havayı görüp bizi tanımayan atomlardan ve küçük parçacıklardan oluşmuş bir elmanın vücudumuza girdiğinde bir besin olarak algılanması ve açlığımızı gidermesi, buna tesadüften ibaret demek kadar cahilce bir davranışı sergilemek bazen sinirleri hoplatabiliyor o yüzdendir.

0|0
    0|1
  • Topunuzu cehennem zebanileri cehennemde ananiszi belleyecek halinize acidiğimiz icin doğru yolun islam dini olduğu icin sizin gibi deli leri elestriyoruz

1|1
    2|3
  • Turkiyedeki Ateistler Bazi Avrupa Ulkelerindeki gibi uysal Olmus olsalardi Boyle Olmazdi.
    Burdaki Oldukca Hosgorusuz Birtakim eylemlerde bulunuyorlar. İslama Cok Satasiyorlar Kendilerine gorev edinmisler.
    Bu arada ateistlik bir inanc degil Felsefik bir akimdir

0|0
    0|0
  • Ateizm değil, ateistim diyenlerin İslâm a karşı eleştirinin dozunu kacirmasi sert karşılanıyor, inanmayan insanla benim sorunum yok, tanıdığım bütün arkadaşlarim da, fakat saldirmaya baslayinca islam a.. olmuyor. . bunu da ateizm e hoşgörü yok sanıyorlar

0|0
    0|0
    • 3ay

ne yapsin adam musluman agirlikli bir ulkede Hıristiyanlara mi saldirsin?

• 3ay

engellememis

• 3ay

@Gelpusypusy konuşmaya değecek bir varlık değilsin, fazla söz hakkı aldın. . Ben adam gibi yorum yaptım, satasan, nefret ve kin kusan sensin. . Ateizmle bir derdim yok, ateistim diyerek sadece nefret, kin ve şiddet dilini kullanan senin gibiler ile mücadele ederim, .. inanmamak serbesttir, fakat bir kaç yanlış davranan insanı seçip dinimë küfreretmek özgürlük değildir. . Iste ben bunu söylemek istedim, senin konuşma derdin yok, saldırmak, nefret kusmak, tatmin olma derdin var. ..

• dinsizler ondan

0|0
    1|3
  • Çünkü içimizden öyle geçiyor

0|0
    0|0
  • tamam dinsiz imansiz

0|0
    1|0
  • Tamamen katılıyorum sana hee dakka başı ayet gönderlere sinir oluyorum http://i.hizliresim.com/7Ao5Pa.jpg

0|0
    0|0
  • Ama ateistler kadar müslümanlarla dalga geçen yok?

0|0
    0|0
    • 3ay

Sen öyle san :) Ricky Gervais'i dinle. Adam Hristiyanlığa yapmadığını bırakmıyor.

• 3ay

@Depressiff mesaj atar mısın rica etsem?

• 3ay

@Kensai nihayet ya @Depressiff ozele gecin bildirim gelip duruyor konu bizimle alakali degil

• biz kafirleri sevmeyiz

1|0
    1|4
  • Türkiye'nin yardan çoğa çoban sürüsü olduğu içindir, çoban ne fısıldarsa sürüde ona uyuyor maalesef. Din, ırk, cinsel tercih, hatta giyindiğin kıyafetler yüzünden dışlanıp horlanıp bir sürü ahlaksızca şeye maruz kalıyorsun.
    Kimisi eşcinsel doğduğu için öldürülüyor, tecavüze uğrayan kadın horlanıp türlü işkenceler görüyor, kimisi farklı dinlere inandığı için toplumdan dışlanıp intihara kadar sürükleniyor. Hoşgeldin, burası Türkiye.

0|0
    0|0
  • Felsefeyi tehlikeli hale getireceğiz😈😈

0|0
    0|0
  • Çünkü genel olarak ateistler sizler cahilsiniz müslmümanlar barbar sorgulamadan inanıyorsunuz bu Dünya'nın başına ne geldiyse İslamiyet'ten geldi gibi saçma şeyler söylüyor

0|0
    0|0
  • bak ben müslümanım ama bende sende aynı fikirdeyim hatta ateistlerin mantık çerçevesinde dahilinde sakin kalarak konuşmalarını da takdir ediyorum ama işte bizim inancımız sizin düşünceniz herşey saygı meselesi

0|0
    0|0
  • Genelleme yapma. Kimsenin dinene laf atmadiktan sonra sana saldiracak biri oldugunu dusunmuyorum.

0|0
    0|0
  • Başkalarının düşüncelerine bu ülkede saygı duyulmaz.

0|0
    0|0
  • Dünyanın her yerinde öyle

0|0
    0|0
  • Bu ülkede atesitler islama çok dil uzattığından olmasın sakın

0|1
    0|3
  • burası müslüman ülke ne demek o o zaman gidecek buradan

0|1
    1|5
    • 3ay

inanmayan kısım mi gidecek?

• 3ay

siz ikinizden çok iyi cuntacıda olur he :D

• 3ay

cuntacı kız senin neyini kıskanıcam be ahahahaha :D :D

• Bende ateist oluyorum galiba bu site sayesinde mq

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• çünkü dindarların kafa yapısı bu kendi anlayamadıkları şeyi başkalarının da anlamasını istemiyorlar

1|1
    0|0
  • Burada dini savunanlar mükemmeller. Küfretmezler, içmezler, kavga etmezler, hoşgörülüler, 5 vakit namazı kılarlar, dedikodu yapmazlar, oruç tutarlar. (Yapanlar üstüne alınmasın ama yapmayıp burada atıp tutanlar alınsın)
    Müslümanım. Ancak günümüzde, dinin saptırıldığını, kullanıldığını anlayabilecek kadar bilgiliyim. Ateistine de deistine de sonsuz saygım var aynı saygı bana gösterildikçe. Her koyun kendi bacağından asılır. Beni ilgilendirmez senin dini görüşün. Bu sana saygı duymam için engel değil.

0|0
    0|1
  • işte bazı ergenlerde dikkat çekmek için inanmıyorum ayağına yatıyolar

1|0
    1|6
    • 3ay

biz 14 15 yaşında çocuklar değiliz tatlım dikkat çekmek için? bunun neresi dikkat çekmek için olabilir yahu 😂 sanırım siteye kaydolurken yaşını felan büyüttün 😂😂

• aynen öyle nerdeyse öldürcekler bizleri :D

1|0
    0|1
  • Seni konunun dışında tutuyorum tanimadigim icin ama gelip Allah mi varmis diyr benle ukalaca konusursa istedigim gibi davranirim

0|0
    0|0
  • Genelleme yapma. İslam hoşgörü dini zaten

0|1
    1|1
  • İnsanlar saygı kavramından o kadar uzak ki... Yanlızca ateizm değil, bunun gibi birçok düşünce tarzı da birileri tarafından hoş karşılanmıyor.
    İnsanımız özellikle kendi dinine mensup olmayanı dışlamaya meyilli.

0|0
    0|0
Yükleniyor...