Suriyelilerin neden çok çocuğu var? Türkiye onlar için çocuk yapma yerimi? Savaş var adam çocuk yapıyor esat kadar?

Suriyelilerin neden çok çocuğu var? Türkiye onlar için çocuk yapma yerimi? Savaş var adam çocuk yapıyor esat kadar suçlu aileleri.
Savaş ortamına çocuk getirmekle

0|2
14|14

En İyi Kız Görüşü

• Haklısın kesinlikle o yüzden bu suriyelilere hiç acımıyorum anaları babaları düşünmeden savaştan kaçtıkları halde hala sürüsüne çocuk yapıyorlarsa ben niye düşüneyim onları? Yaptıkları gibi bakmayıda bilsinler. Ama çok cahil bir halk bize çok zararları olacak.

0|0
    0|0
    • 3ay

Aynen oyle sonra tvde cikiyor cucuklar oluyor yapmasin anasi babasi kıtlık var ama cocuk yapmayı biliyor bunlar 20 yıl sonra asker olacak darbeci olacak adım gibi eminim. türk kökenli askerle yapamadıklarını onlarla yapacaklar daha kolay olur.

• 3ay

Suriyeli doktorlara denklikde verilmiş? Ben yurtdışında tc vatandaşı olarak tıp okusam en iyi üniversitede kılı kırk yararlar. Git çok istiyorsan kendi ülkesinde yardım et usandım yeter görünce çok uyuz oluyorum

• 3ay

Katılıyorum ama maalesef senin benim gibilerin ne düşündüğü önemli değil bu ülkede. Kendi ülkemizde bile ne durumlara düştük.

En İyi Erkek Görüşü

• Sığınmacı alınanlara Turkiyede en az 5 çocuk yapma şartı koyuluyor. Sebebi basit vatandaşlık. Suriye yasalarına göre bir çocuğun vatandaşlık kazanabilmesi için Suriye topraklarında doğması zorunlu. Yani anne babasının milliyeti önemli değil. Bizde ise anne veya babadan birinin Türk olması vatandaşlık yeterli sebep. Turkiyede doğan anne babası Suriyeli olan bir bebek milliyet siz kalmakla karşı karşıya kalıyor. Devletlerin bir amacida milliyetsizligi önlemek olduğundan burada doğan her çocuğa Türk vatandaşlığı veriliyor.

0|0
    0|0
    • 3ay

20 yıl sonra askerede giderler darbede yaparlar kendi elimizle hazırlıyoruz

• 3ay

@Terazikadiniii amaçları o zaten. Hatayda 2039 da referandum yapılacak. Bugün doğan suriyeli çocuklar o zaman 20li yaşlarda Türk vatandaşı olup Hayatın Anavatandan ayrılması için oy kullanacaklar

• 3ay

İşte bak

Kızlar Ne Diyor 13

• Adamlar zaten çok çocuk yapmakla övünen bir millet , bir değil ikişer , üçer karilari var.. Adamın karnı da doyuyorsa ne yapacak, işi de yoksa ne yapacak zaman nasıl geçecek... Tabi ki eşiyle.. Sonuç çok çocuk... Bende kızıyorum ama git bir korun , bir bir sey yap.. Ama adamlar çok ehli keyif maalesef.

0|0
    0|0
  • Benim büyük dedem de Yugoslavya da savaştaymis zamanında. Kadınlar çocuklar Türkiye ye sığınmış. Ama adamlar orada can vermiş vatan uğruna. Benim bildiğim savaş böyle olur. Bunlarınki savaş değil bunlar buraya kaçmışlar. Habire çocuk yapıyorlar :) Allah ıslah etsin. Geçen gün üniversite için devlet yurdu bulamadım. Onları yerleştirmişler hepsine. Ne diyeyim ki daha

0|0
    0|0
  • Ben bu soruyu sordgumda onlara cevap şu şekilde oldu
    Biz cocuklari sadece çalıştırmak para getirmeleri için yapıyoruz allah veriyo ve bu şans dedi la gülmekten karnim ağrıdı o an cehaletin böylesi

1|0
    0|0
  • Çok haklısın çok katılıyorum sana. Onlar çocukları yapsın yapsın biz burada ölenlere ağlayalım. Görmüyor musun sen savaşlar oluyor yüzlerce insan ölüyor. Hiç mi aklın yok çocuk yapıyorsun. O da yetmezmiş gibi dilendiriyolar. Paran yoksa yapma yazık onlara da. Biz Türkiye de ağlıyoruz

0|0
    0|0
  • Aynen ya

0|0
    0|0
  • Bilincsizlik ve korunmama

0|0
    0|0
    • 3ay

Ulan ben hukuka bslycm :D 5 bin maaşım olsa karimda 3 alsa 8 bin maaşla 1 çocuk hedefliyorum. adamlar askeri ücretle 10 cocuk

• 3ay

Onlarin parasida bizden ciktigi icin pek dert etmiyolar😒

• 3ay

Adalet yok bu ülkede :D norveç e gidip yasiycam nerde suriyeli arap yok oh ne rahat

• doğum hakkını yasaklamak gerek bunlara zaten bir faydaları yok ülkemize

1|3
    1|1
    • 3ay

Aynen belki bunlarda darbeci olacak okadar coklarki... 4 milyon avrupa ülkeleri çok akıllı almıyorlar bile biz al al sen ilk kendi vatandaşına bak

• Gelismemis veua savaşta olan ulkelerin cocuk yapmasu normal şöyle ki ölme ihtimalleri daha fazla diye cocuk yapiyorlar

0|0
    0|0
  • Garışma adamın çüküne daşşanaa

0|0
    0|0
  • Bilincli ve egit yonunden esksik

0|0
    0|0
  • Arap kültürü. Savaş mavaş dinlemez. Çok çocuk. Çok eşlilik

0|0
    0|0
    • 3ay

:D yetkili biri olsam bunların hepsini toplar suriyeye savaşa gotrrm

• Sanane sen mi bakıcan çocuklarına

0|0
    1|2
    • 3ay

Sonra çocuklar ölüyor bunların suçlusu ailesids

• 3ay

He bunu yazdın ülke mükemmel bir yer oldu tamam.

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 13

• Zor şartlar altında insanlar bilinçli olarak üremeye meyillidir ama neden?

Dünyanın adaletsiz şartlarında kimi insanlar yiyecek yemek, içecek su, hastalandıklarında ilaç, barınacak ev, giyecek kıyafet bulamazken hemen hemen hepsinin bu şartları gözardı ederek çocuk sahipleri olduklarını görürüz. Onlara kızar, sinirlenir ve sorgularız; "o çocuğa nasıl bakacaksın; neden doğurdun?"

Özellikle ölüme yakın insanlar ne kadar çok ürerler ise ölmeyeceklerini düşünürler. Bu düşünce elbette ki bilinçli değildir. Bilinçaltımız içgüdülerimizi harekete geçirir ve bizleri sevişmeye, üremeye ikna eder.

İnsanın hayatta kalmasını sağlayan çok önemli bir faktör olan " korku" duygusu devrede!

Bilinçaltı kodlarımız insana "hayatta kal ve bir sonraki nesli oluştur, çoğal, üre" talimatı verir. İnsan özellikle zor şartlar altında bunu içgüdüsel olarak yapar.

Çocuk yapmak savaşa has bir durum değildir; kötü durumdaki insanlar, iyi durumdaki insanlara oranla çocuk yapmaya daha fazla meyillidir.

0|0
    0|0
  • Tabii buldular rahatı bol bol çoğalıyorlar. Oh ne âlâ lan. Biz Türkiye'de tek bir çocuğu zar zor yetiştirelim, üniversitesi için 400 tl burs alalım, ya arabıda ülkesinde savaş çıktı diye gelsin bursun en alasını alsın.

1|0
    0|0
  • Yanlış bir davranış Evet

0|0
    0|0
  • Çünkü korunmq diye birşey bilmiyorlar.

0|0
    0|0
  • Geçenlerde hastaneye gelmiş, adamın 10 çocuğu karısı geldi 11. ye hamile

0|0
    0|0
  • ne alakası var? k*rtler çocuk yapmıyor mu? Türkler 1 yaparken k*rtler 10 yapıyor. suriyeli yapabildiği kadar yapıyor. suç mu çocuk yapmak?

0|0
    0|0
    • 3ay

Yalnız bir tutma biz bu toprağın evladıyız o kırk kat yabancı

• 3ay

@Terazikadiniii ona hiçbirşey diyemem çok haklısın tabiki öncelik kendi insanımız

• 3ay

Öyle işte :))

• Savaş bahane, sevişme şahane ağğağa üremeye gelmişler sanki Türkiye'ye

0|0
    0|0
  • Gelişmemiş ülkelerde çocuk sayısı fazla oluyor

0|0
    0|0
  • kime ne? :/

1|0
    2|2
  • Farzet suriyelisin aynı paylasim yaparmiydin

0|0
    0|0
    • 3ay

severim ne bilecek o bacım çocukları burayı daha okuma yazma bilmiyorlar.

• 3ay

@Terazikadiniii yapsın ya da yapmasin buna bişe diyemezsin Suriye'de yasamalarinda sorun bulmuyorum ancak siz basit düşünüyorsunuz Tayyip Erdoğan bir düşüncesi var 2023 için Lozan anlasmasi için yapıldı

• 3ay

Tamam yukarıdaki arkadaşların yorumlarını da okuyalım kardeşim. Ben siyasete girmem. Oyumu verir kenara çekilirim. İnşallah herşey güzel olur

• Cahillik ve bilinçsizlik diyebiliriz.

0|0
    0|0
  • İslam çoğalmayı teşvik ediyor (;

0|0
    0|0
  • Boşver hocam hiç girme o konulara , çıkamayız içinden.

0|0
    0|0
    • 3ay

20 yıl sonra türkiye mahvolur ben diyorum yazıyorum buraya

Yükleniyor...