Her şeyi kadınlar mı yapmak zorunda?

Sabah sabah bu takıldı aklıma. Evli karı-koca çalışıyor mesela (evli değilim) işten gelince adam yatıyor, kadın yemek yapıyor. Yemek bitiyor, adam tv izliyor kadın masa topluyor. Hafta sonu adam uzanıyor ya da geziyor, kadın evi temizliyor. sizce bu adalet mi? ,ki tarafta çalışıyor ise birbirlerine yardımcı olmaları gerekmez mi? Şimdi herkes diyecek ben yardım ederim diye. Ama sadece 1 ya da 2 hafta sürer. Bu devirde ki kadınların üstünde çok yük var ne yazık ki!

0|0
12|27

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Senelerdir anlatmaya calisiyorum da, sakalim yokki dinleyenim olsun...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• Biz hepsini birlikte yapiyoruz

1|0
    0|0
  • Bu konuda haklısın

3|0
    0|0
    • 3ay

beni anlayan bir bey çıktı sonunda :D

• 3ay

Vallaha benim annem çalışan kadın. Ben ona acırdım. Çalışarak 3 çocuk yetiştirdi. Hem de ev işlerine koştu.

• 3ay

işte ne kadar yazık. böyle olmaması gerekiyor.

• Eğer ekonomik özgürlüğü elveriyorsa, ben kadının çalışmama taraftarıyım. Tabi kendisi de bunu uygun görüyorsa. Ekonomik özgürlükten kasıtım yettiği kadar.. çünki ne kadar fazla kazanırsan o kadar fazla harcıyorsun. Bu gayet açık net. maaş hesabım ve kredi kartı ekstrelerimle bunu kanıtlayabilirim :)

1|0
    0|0
  • Aldığı aile eğitimine bağlı o hareketler.

1|0
    0|0
  • 1 aylık evliyim ve dediğin şeyi 1 aydır görmüyorum
    1 ayda anca hanımımın bana yemek yapıp bulaşıkları gün sayısı 3 günü geçmez
    sabah saat 7 de çıkıp akşam saat 8 de eve gelip daha bir de akşam yemeği hazırlıyorum eve gelmeden önce eşim çiçek almıyorum diye trip yaptığı için ekstradan 30 gündür çiçek alıyorum yatak odasında bile sürekli ben aktifim orda bile bir tembellik var hanımımda
    bu dediğin şey tamamen kişinin yetiştiği ortama göre değişir bütün erkekleri genelleyip suçlama hakkına sahip değilsiniz

0|0
    0|0
    • 3ay

aaa aa şuçlamıyorum genelleme yapmadım :D ama sizin gibiler mumla aranarak bulunur. şu an ben üzüldüm size. tabiki bir kadında bu kadar tembel olmamalı..

• 3ay

Allah yardımcın olsun. hiç katlanamam pisliğe. hiç mi tanımadın ya evlenmeden önce az çok tahmin ederdin

• 3ay

görücü usulu evlendim ailemin zoruyla evlendim

• Bu dünyada bu sorunu dile getiren sadece Türk kızları, bırakın artık bu işleri ya, yeter soğutuyorsunuz kendinizden sonra da erkekler neden yabancı kız istiyor diyorsunuz.

Çok rahatsızsanız siz de yabancı biriyle evlenin

0|0
    0|0
    • 3ay

nereden biliyorsun yabancı tanıdıkların mı oldu onlarla mi konuştun :D yok canım ne alakası var hiç yabancı kız istiyorsunuz diye üzülmüyoruz. aksine kendinizi çok önemsiyorsunuz. ama sorm cevap veren beni anlayabilen adamlar vardı. yani senin ve senin gibilerin ne düşündüğü umurumsa değil. seni alan düşünsün. sen kendine hizmetçi alacaksın belliki. şu dk dan sonra muhattabım değilsin çünkü insan gibi konuşmaktan bile acizsin :)

• 3ay

he yavrum he

• Calisan kadin butun bunlari yaparken erkek yatiyorsa karaktersizdir o adam.. elinden gelecek her ise yardimci olmak zorunda.. ama ya kadin calismiyorsa..

1|0
    0|0
    • 3ay

eğer kadın çalışmıyor ise, kadın evdeki tüm işi yapmak zorunda. eve geldiğinde yemeği hazır olmalı güler yüz ile karşılanmalı. bu durumda erkek tabiki yatabilir istediği kadar

• 3ay

Anlastik o xaman.. mesele surda.. evlilik insanlarin hayatini kolaylastirmak icin yapilmali

• 3ay

çok doğru

• Kıza bak ya evliliği sadece yemek yapmak bulaşık yıkamaktan görüyor :D

0|0
    0|0
    • 3ay

üstüme iyilik sağlık. genel olarak bunlardan ibaret tabiki :D

• 3ay

Aynen herkes kendi kategorisini kendi belirler

• Tırnağımı kaldıraramam, kusura bakmasın. Herkesin evde sorumlulukları var. Tamirat olacağı zaman, hadi sen de yardım et demeyeceğime göre...
    Ya yürüyün gidin, modern olduk diye kadınlıktan çıkmayın!

0|1
    4|0
    • 3ay

ya bırak tamirat senede kaç kez oluyor. haa çalıştırmaya gelince herkes gönderiyor. çatır çatırda parasını yerler. önceden kadınların tek işi ev ve bebek bakmakmış şimdi öyle değil. hem erkek gibi çalışıyor hem ev işi. oh ne ala zaten senin gibi insanlar yüzünden kadınlar hep mutsuz. mantığa bak bencillik!

• 3ay

@melissx
      Görürsem söylerim.

• 3ay

Saygisi olmadigi her yerinden belli oliyor zaten

• Evet doğa bunu emreder

0|0
    0|0
  • Değil seçimleriniz yüzünüzden zorunda kalıyorsanız ağlamayın

1|0
    0|0
  • Tam bu dediklerinizi yapan bir erkek olsa ay ne iyi adam karısını hiç yormuyor dersiniz iki yüzlüsünüz hepiniz.

0|0
    0|0
    • 3ay

kessss

• 3ay

evet kezbanım peki canım. ya istediğini düşün inan umrumda değil :) sadece cevap vermek istemiyorum sana. mantık belli

• 3ay

neymiş belli olan. neden bu kadar sinirlendin biliyorum. çünkü doğrular acıtır bebeğim.

• canım benim. O işler 20 sene geride kaldı. şimdi erkekler daha çok ev işi yapıyor kadınlar popo büyütüyor

0|0
    0|0
    • 3ay

nerede hani hiç göremiyorum ben?

• 3ay

ama sen şu an dediğin ile çelişiyorsun. nerede görmeyi bekliyorsun diyorsun. sonarada erkekler daha çok iş yapıyor diyorsun. peki sen nereden biliyorsun o halde?

• 3ay

Kendimden ve cevrendeki erkeklerden biliyorum

• Ne olacaktı? Adam cam mi silsin? Evi mi süpürsün? İki taraf da çalışıyor olabilir. Adam çalışma dese, sıkılıyorum ben boşuna mi okudum falan filan

0|0
    1|0
    • 3ay

yoo kadın ihtiyacı olduğu için çalışıyor belkide. ki çoğu erkek çalışan bir kadın istiyor bu devirde. evet erkek bunlarda kadına yardımcı olsa eline yapışmaz.

• 3ay

sende sana hizmet eden bir eş bulursun umarım.

• 3ay

Teşekkürler de hizmet eden demesek daha iyi. Olması gerektiği gibi inşallah

• herkesin görevi ayrı

0|0
    3|0
    • 3ay

ne demek ayrı? adam da çalışıyor kadın da. adam çalışmaktan başka bir bok yapmazken kadın neden evin tüm işlerini ve bebeğe kendi başına bakıyor? adamın tek işi çalışmak mı o halde?

• Yuvayı dişi kus yapar 😂

0|0
    1|0
  • tabi ya haklısın sırf bu yazdıkların yüzünden bile evlenmeyin :)

0|0
    0|0
  • bir evlenecegin adama gore degisir.

0|0
    0|0
  • Hayat ortaklaşmaktır.

0|0
    0|0
  • Tanıdıklarım genelde iş bölümü yapmışlar. 1 hafta birisi 1 hafta birisi diye sırayla gidiyor.

0|0
    0|0
    • 3ay

oda güzelmiş adil bir anlaşma :D

• 3ay

Bencede öyle. Tabi hepsinden önce karşılıklı sevgi saygı lazım.

• Yazının sonunda koymayaydin iyi gidiyodun

0|0
    0|0
    • 3ay

e olacak o kadar :(

• 3ay

Kabul etmiyorsun ama eleştiri tek veya bikaç kişi yapınca mi kayda değer oluyor bir kişi yetmiyormu

• 3ay

vay arkadaş peki

• Uokya

0|0
    0|0
  • Yapacaginizi sevgili Nisan dugunde zaten yapiyorsunuz daha ne

0|0
    0|0
  • Yap bisey olmaz onunda yaptigi seyler vardir :)

0|0
    0|0
  • Temizlikçi tut

0|0
    0|0
  • Her şeyi kadın yapmak zorunda değil.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Değil

1|0
    0|0
  • babamla bunu yeni tartıştım yok efenim neymiş doğanın kanunu buymuş annem marketten bir yığın şey almış getiremedi kardelşini yolladık seni yollsayadık getirebilecek miydin dedi bir de savunma bu yani kas, güç

0|0
    0|0
  • Bende boyle dusunuyorum. erkekler calisiyor kadinlar calisiyor. kadin hem ev hem temizlik hem misafir hem cocuk hem es hersey ile ilgilenmek zorunda kaliyor hic adil degil.

0|0
    0|0
    • 3ay

çok haklısın ne yazıkki :/

• Aalina bakarsan zorunda degilsin
    Bu kadinin gorevi degil
    Ama ben erkeginde el atmasi en azinda kalktigi yatagi toplayip masadaki tabagini mutfaga goturme taraftariyim

0|0
    0|0
    • 3ay

o bile yeter ama çoğu kişi bunu yapmıyor bile

• 3ay

bilemedim şimdi :D

• 3ay

Hazira alistirip bir omur bokk icinde yasanak yerine 3 ay yasa daha iyi 😉

• Valla çoğu zaman ben uzanırım eşim elinde meyveyle gelir soyar yedirir 😂 Bazen yemeği o yapıyor ciddiyim seviyor mutfağı.. Herşeyi birlikte yapıyoruz bu yüzden ona çok aşığım.. 😊

0|0
    1|0
  • Ya var ya. Bu konudan nefret ediyorum. Sırf bu yüzden insanın evlenesi gelmiyor. Ama eşine yardımcı adamlarda var. Komşumuzun eşi mesela cam siliyor gerektiği zaman veya çamaşır, yemek. Yapan var yani. İşte bu noktada mühim olan tipe çok bakmamak...

0|0
    0|0
    • 3ay

evet çok haklısın. insanın içi çok çok daha önemli. sonuçta yaşlanınca güzellik kalmıyor kimsede

• 3ay

Aynen öyle canım. akıllı olmak lazım

• Kocadan kocaya değişir bence ya yardım eden de olur etmeyende

0|0
    0|0
  • Sonunda birileri benim gibi düşünüyor... Her işi kadın yapmak zorunda değil ki erkekler de yardım etse ölmez tamam işten yorgun geliyor cartu curtu ancak çok şey bekliyorlar kadinlardan çok sonra kadınlar değersiz falan filan

0|0
    0|0
    • 3ay

ee erkek işten yorgun geliyorsa kadın yorulmuyor mu peki? anasını satayım böyle öküz adamların nesli tükensin

• 3ay

Kesinlikle yemek yap evi süpür temizle hayır bir de git eşinin arkasını topla kendilerine desen çoğu yapmaz bir de hamile olduğundaki zorluğu düşün ay evlenmek başlı başına zulüm

• Kocam yardım etmezse başka eve çıkarım ciddi ciddi yaparım

0|0
    0|0
  • Çoğu ailede öyle ne yazık kı, bende evliyim ve çalışmıyorum iki tane de çocuğumuz var. Bizde durum şöyle eşim ben çalışıyorum sen evdesin diye hiç bir zaman yardım etmemezlik etmedi. Çocuklar küçükken banyolarını beraber yaptırdık beraber uyuttuk beraber yedirdik. Şimdi ise haftaiçi çok çalışıyor çoğu Zaman çok geç geliyor, ama çocukları bazen işe götürüyor ben ikisiyle yorulurum diye. Haftasonu çalışmıyor ve misafir geliyor genellikle o Zaman'da evi süpürür bana yardım eder, alışveriş giderken çocukları götürür. Tabi buna karşılık bende o yokken tüm işleri halletmeye çalışıyorum. Evlilikte herkes elinden geleni yapmalı, yetemediği yerlerde yardım etmeli.

0|0
    0|0
    • 3ay

ne mutlu size. harika bir ilişkiniz var maşallah. Allah herkese böylesini nasip etsin :)

• Aynen benim evde canim cikti 10 gundur erkekler gelip yatiyo yardim da etmiyolar

0|0
    0|0
    • 3ay

işte bunları evlenirken hep düşüneceğim ona göre birini almam lazım :D

• 3ay

Aynen

Yükleniyor...