20 yaşında okula gmnderilmeyen kız?

ailem hayatımı mahvedecek üniversite okumamı istemiyorlar mücadele ettim defalarca ama olmadı her seferinde engellediler. artık en sonunda son raddeye geldik tüm hayatım mahvolabilir. sınavlara girmem lazım gsf öğrencisiyim ve şehir şehir dolanmam lazım. engel koydular önüme. mümkün değil düzelmez bu saatten sonra. devletin hangi kurumunu aramam lazım polis mi? ankaradayım üstelik. nerelere gitmem lazım

Güncellemeler:
3ay yardımcı olsanız

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Pisman olacagin seyler yapma hayatta , ailen hayattaki en buyuk destekcin söyle dusun hani koşar koşar ve yorulursunda dinlenmek icin bir duvara yaslanirsinya ailede oyledir sen aileni silersen yaslandigin duvar aniden yıkılır ve geriye düşersin , burada polisi falan ara diyenlerin sozune bakip bilincsiz davranma burdakiler dusunmeden seyler yazarlar ailen bir kiz cocugu icin cok onemlidir , seni okutmak istemeseler guzel sanatlar fakultesine yazilmana izin vermezlerdi korkuyorlar genc kizlara olan seylerden , onlari ikna edebilirsin istedikten sonra kesinlikle pismanlik yasayacagin seyler yaoma , devlet seni okutur belki ama aile sicakligini bulamazsin. Devlet bir sure okutur okulun bitincede basinin cagresine bak der bayan icin ailesiz hayat cok zor sartlar oluyo maaglesef ulkemizde efendim.

0|0
    0|0
    • 3ay

keşke dediğiniz gibi bir ailem olsa geri kafalı bir abim var ben sınavlara girmek için o üniversitenin şehrine gitmem gerekiyor ailem ise yasaklıyor ben bir senedir bunun için uğraştım kurslara gittim şimdi ise sınav vakti abim kalkmış gidemezsin dedi ortalığı kırdı döktü evde otur şu bölümü oku dedi düşünsene tüm hayatıma mani olacak ki kafasına koyduğunu yapar o. ben yarın bişeyler yapmazsam o adam beni eve kapatacak kursa daha göndermeyecek dışarıya salmayacak ve açıktan istemediğim bölümü okutacak. sen olsan neyapardın. babam bile abimin lafına uydu namuzsuzluk yapmışım gibi tepkiler aldım ya kendimi öldürürüm ya da okurum başka yolu yok

• 3ay

Polisi karistirirsan cok daha büyür olaylar tepkiler. Abi namussuzlukla suclamak nedir yahu su tip kafalar cok sinirimi bozuyor. Bir aile buyuunden amcan ya da dayindam yardim isteyebilirsin

En İyi Kız Görüşü

• Senin aile de tersmis. Genelde aileler kizlari okusun istiyor ama kizlar bilgisayar telefon bagimliligindan okumayi istemiyorlar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Otursun evinde

0|0
    0|0
  • Sivil toplum örgütlerine başvur.

1|0
    0|0
  • Ara 155'i ailen hakkında reşit olan kızı özgürlüğünden mahrum kalıyorum de ailes baskısı vs. Devlet okutur seni

0|0
    0|0
    • 3ay

polis benim sorunumla ilgilenir mi gerçekten. korkuyorum yarıda bırakırlarsa diye bu işlerden de anlamıyorum. hakikaten devlet sahip çıkar mı

• 3ay

reşit olan birini polis korur mu reşit diye ellemezse :(

• 3ay

Arkadaşım reşit olmayanı ellemiyolar gerçi artık reşit olmayan çocuğunu da okutmamak suçtur. Polis'le uğraşmam diyorsan E-Devlet şifrenle Cumhurbaşkanlığına yazını yaz onlar seni gerekli birime havale edekler onlarda sana dönüş sağlayıp evine gerekli eminyet güçlerini yollayacaktır.
      Okumak iste yeter ki sen devlet sahip çıkar. Saçma saçma düşünme

• polisi ara mugeyı ara en guzeli. hayatını kurtarır

0|0
    0|0
  • ailenden uzak nereye olursa gidebilirsin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• 20 yasindasin evden çık git bir şey olmaz bir yere Sığın öğrenci Yurtları böyle durumlarda yardimci olabiliyor diye biliyorum benim bir arkadaşımında başına gelmişti

0|0
    0|0
    • 3ay

polisi arıycam ama çağdaş yaşamı destekleme derneğide var sorun şu ki tesettürlüyüm ve bu kuruluşun böyle kişilere destek olmadığını biliyorum okullar kapalı yurtlar da kapalıdır ama devletin böyle bir kurumuda yok mu aradım bulamadım nette

• 3ay

Çydd bence ayrım yapmaz.. bence konuş onlarla.. çydd hakkında çok iftira atıldı ayrımcılık yapıyor gibisinden ama şu günlerde iftiralarin neden atıldığını herkes anlamıştır umarım.

• 3ay

@suleyman26 bende öyle demek istedim yanlış Yazdım telefondan

• Ankara'da okusan? Aile yakını ya da akrabalarından okuyan birini araya soksan olmaz mı?

0|0
    0|0
    • 3ay

Ankara tutmadı giresun ve yozgat tutuyor ve ikkna olmadı abim. evde otur açıktann oku dedi dğnyam yıkıldı çaresizim

• 3ay

öyle bir abim var ki kimse ikna edemez kimseyle karşılıklı oturmaz bende o yüzden bu yolu seçmek zorundayım

• 3ay

İnşallah istediğin olur ya okumaköğrenmek kadına erkeğe farzdır ama anlamalar bir

Yükleniyor...