Üniversiteye başlayacağım ama hala dislanmaktan korkuyorum?

Merhaba. 19 yaşında bir kızım ben. Ancak hep kendimi kucumsuyor, çirkin buluyor , ve diğer insanları farkında olmadan kendimden üstün görüyorum. Şu son zamanlarda da insanlarla kendimi karşılaştırmaya başladım. Nedenini bilmiyorum. Üniversitede ilk gün napicam diye düşünüyorum insanlar nasıl arkadaşım olacak mi falan. Böyle olmaktan gerçekten nefret ediyorum. Bir gün bile rahat davranmaz mi bir insan? Hiç savunamiyorum kendimi şu an yazarken bile içim karardı kusura bakmayin sadece ne yapmam gerektiğini bilmiyorum eleştiriye de açığım :(

0|0
5|3

En İyi Erkek Görüşü

• bu kadar ezmene gerek yok kendini, öz güven sadece tiple olmuyor, sen kültürlü sevecen birisi olursan insanlar etrafında toplanır, tip olarak çok güzel ve yakışıklı olup zavallı gibi iki kelimeyi bir araya getiremeyen insanlar var

3|0
    0|0
    • 3ay

Kesinlikle katılıyorum👍

• 3ay

Anladım çok teşekkür ederim daha rahat olmaya calisicam ben

• 3ay

rica ederim, tabi ki rahat ol, umursama kimseyi, seni eleştiren, senin moralini bozan özgüvenini zedeleyen insanları hayatından çıkar

En İyi Kız Görüşü

• Kimse senden daha ustun veya daha mükemmel degil. Boyle dusunerek kendini yorma. Emin ol o cekindigin kisiler o kadar da onemli insan degiller. Aslinda kimse o kadar onemli degil 😉 Hayatını yaşa ve kimseyi umursama. Guzel olmak zorunda degilsin, iyi biri ol yeter.

1|0
    0|0
    • 3ay

Sevgili falan istemiyorum. Sadece düzgün bir arkadaş. Olmazsa da bilmiyorum belki bana tecrübe olacak umursamamayı ogrenicem milleti takmiycam bak şu ikili en çok istediğim şey işte o zaman dünyalar benim olur

• 3ay

Sen cok temiz kalpli birisin o zaman😊 Allah yardimcin olsun. Bunu asarsin en yakin zaman da umarım.

• 3ay

Teşekkür ederim inşallah :/

Erkekler Ne Diyor 2

• Korkma

0|0
    0|0
  • Sadece özgüven problemin var. Hepisi bu.

0|0
    0|0
    • 3ay

Nasıl geçecek bu lanet şey ozguvenim ne zaman gelecek kemirdi bitirdi beni

• 3ay

Eskisine göre daha çok dinliyorum kendimi şunu yapmalısın falan bazen yapabiliyorum bu yüzden mutlu oluyorum ama çoğunlukla yapamıyorum o da korkakligimdan

• 3ay

Demek ki yapmaman için hiçbir neden yok. Kendinden başka

Kızlar Ne Diyor 4

• bir kere üniversite okul gibi değil. Kimse karışamaz bişeyine. Bin türlü insan var herkes kendi halinde olacak. Ilk gün napıcağına gelirsek sadece senin ilk günün değil. Kimse birbirini tanımıyor zaten. Yabani gibi durma ama. Konuşmaya falan çalış, ayak uydur biraz. Kimse seni dışlamaz durduk yere. Güler yüzlü ol. Ama kendin ol yine de.

0|0
    0|0
    • 3ay

Teşekkür ederim inşallah hayırlısı olur düzgün insanlarla tanisirim

• 3ay

Aşırı zorlamaya gerek yok o zaman arkadaşlık konusunda olmazsa da olmaz sadece bazen sap gibi hissediyorum kendimi o kadar liseden iki arkadaşım vardı biriyle siniflarimiz ayrıldı o yüzden eskisi kadar iyi değilim sonraki sınıftan arkadaşım da pek iyi değildi şu son birkaç ay görüşmeyi kestim mezundan iki tane var onlar da kendi derdinde sevgilileriyle uğraşıyorlar bu aralar o yüzden yanlız hissediyorum bir de. Hayırlısı bakalım ya senin için de :) o şeyleri sen asmissin az çok ben de asicam insallah

• 3ay

İnşallah 😊

• Neden böyle düşünüyorsuun kendine güven öyle şeyler düşünme. Benle aynı şehirdeysen sana yardımcı olabilirim

0|0
    0|0
    • 3ay

Ankara da yasiyorum, keşke olsa da olmuyor gelmiyor o ozguven kaç yaşıma geldim

• 3ay

O sözü verdim say çok ugrasicam :) takıntılı olmasam geçecek de her sey... başka ne önerirsin?

• 3ay

Kendine hobiler edin ortak birşeyler paylaşabileceğin. Kampüsündeki klüplere katıl aktivitelere gerisi gelir zaten :)

• Akışına bırak takma kimseyi

0|0
    0|0
  • Sakin ol ve kendine güven. Okula başlamadan kitap oku, biraz alışveriş yap ama abartma gözünü seveyim düğüne gelir gitme ilk gün. Sade ve şık ol ama bütçeyi yakma :) herkesle konuş ama herkesle takılma :)

0|0
    0|0
    • 3ay

Kitap okuyorum spor da yapıyorum ama kendimi dinlediğimde keşke benden bir tane karşımda olsa da dovsem diyorum o derece kotumserim

Yükleniyor...