Arkadaşım sizce neden ailesinden utanıyor? Ve size göre böyle gelenekler adetler saçma mı?

Sevgilim yazık 5 para etmez işte kapıya koncak adam değil felan diye baya bir eleştiriyor sevmiyor zaten arkadaşımı. Neyse arkadaşımın anne tarafı çingene arkadaşlar hiç çingenelerle yaşadınız mı adetlerini gördünüz mü kız da tam anası gibi korkudan ona uyuyor işte. O giyinişi, o küpeleri, o saç rengi, güzelim kız 20 yasında koca karı gibi. Ay bir evleniyor adetlere bak, sözde nişan gibi bir elbsie giydi, tüm sülale nişana geldi, davul zurna ile mahalleyi gezdiler. Yok diyor gelin hamamı yapcaz, yok diyor işte deve getircez, gelin almada koyun getirilir. O kadar adetlerine geleneklerine bağlı ki kocakarı diyorum ya iğrenc bana gore adet gelenek sacma sapan. Ay bugun dedi ki mesela kuzeninin çeyizinde çeyiz açma mı serme mi ne oluyormus artık bilmiyorum kız bildiğin düğüne gider bir elbise almıs orda giyicem diyor. Kuzenime sordum, onlar diyor sokakta yaparlar çeyizi açarlar çalgı çıngı. Neyse, utanmasnın sebebi asla çingene olduğunu söylemiyor kimseye ailesinin. Herkese şöyle inandırmaya calısıyor, işte annem ankaralı ananem karadenizli giresunlu. Ulan tipleri konusmaları görseniz saçmalama dersiniz. Heh işte sadece o mahallede yaşıyorlar felan diyor. Ay mesela bizde diyor asla sokak düğünü kınası yoktur o ne öyle çingene gibi diyor. Bunun gibi. Ay kendine düğün günü kına günü için sabahlık almıs, bir de pembe kokoş bir terlik tüylü. Diyor ki hazırlanırken giyicem dedim Kraliçe Elizabeth evleniyor sanki :D :D

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• kız resmen gıybet yapmaya gelmiş.. herkesin adetine, geleneğine saygım var, etnosentrizm yapmanın alemi yok..

0|0
    0|0
    • 3ay

ay 20 yasında kız ya kocakarı gibi yazık kıza.

• 3ay

bence sana yazık, kalbini fesatlıkla doldurma. ne ekersen onu biçersin, sal yüreğinde ki bu çirkinlikleri.. çok mutlu olucaksın görüceksin.

• 3ay

yani umursamıyım mı banane diyip geçiyim mi. yani haklısınız aslında.

Erkekler Ne Diyor 2

• Aileden utanılır mı be

0|0
    0|0
  • sende burda gıybet yapıyosun. sen başkalarının ayıbını dillendirirsen başkalarıda senin aybını dillendirir. gerçi kime anlatıyorum ki kızsın işte ne beklenir.

0|0
    0|0
    • 3ay

offf gıybeti kötüleyenler var hala...

• 3ay

berkecana saksı çekmedim, o kötü fesat düşüncelerini al ve bir daha tanımadığın insanları savunma. yolda görsen ıyy diceğin tiplere :) duyar kasma :D

• 3ay

yolda görsem bişey demem onlara öyle yetişmiş öyle görmüşler ama senin düşüncelerini burada okudum benden sana kocaman bir IIIYYYYYKKKK

Kızlar Ne Diyor 2

• yinede kimseyle dalga geçemezsin.

0|0
    0|0
    • 3ay

valla elimde değil içimden geçiyorum sjfhsf yıl 2016 ve çingenelik :D

• 3ay

ya sen şaka yapıyosun cidden yakın arkadaslarınla hiç mi yapmazsın?

• Gercekten dogru ailede dogdugumu dusunuyorum bunları okuyunca

0|0
    0|0
Yükleniyor...