Nasıl etkili ve güzel konuşabilirim?

Hani konuşmalarıyla kendilerine hayran bırakan insanlar vardır onlara çok özenirim ben de güzel ve etkili bir konuşmaya sahip olmak için ne yapabilirim. Benim sorunum aslında diksiyon sorunu değil kendimi ifade edemiyorum. Teşekkürler sağolun yorumlarınız için.

0|0
516

En İyi Erkek Görüşü

• Şimdi şöyle bir şey var ne kadar etkili konuştugun aslında ne kadar bildigin ve ne kadar bilmedigin bir konu üzerinden konuşabildiginle alakalıdır. bazen etkili konuşmak için araya küçük yalanlar atmanız gerekebiliyor tabi burda yalancı olmanız lazım demiyorum yani böyle hayati şeyler değil ama etkileyici konuşan insanlar örnek vermek gerekirse kafasından güzel bir kelime buldugunda bunun önemini yitirmemesi veya öneminin arttırılması için daha büyük bir insanın referansıyla sunabilir

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 15

• Kardeşim gibi sevdiğim bir genç vardı. Ailesi ayrılmış ve okuyamamış. Konuşması ise çok bozuktu. Ona bol bol kitap okumasını ve bu işi sesli yapmasını söyledim. Bir tane de en çok sevdiğim kitabı Kaliteli İnsan'ı hediye ettim. Bir ay geçmeden konuşmasında düzelmeler olmaya başladı. İlk başta ne dediğini bazen anlayamıyor bazen de zor anlıyordum. O kadar kötüydü yani konuşması. Yavaş yavaş düzeldi o genç ve kendisini ifade edebilmeye başladı. Aradan 3 yıl geçti ve beni arada arar halimi hatrımı sorar. Şu an konuşmasında da çok başarılı gelişme olmuş. Onlarca kitap okumaya başlamış. Bugün üniversite bitirip hayatında kitap okumayan binlerce insan belki milyonlarca insan varken ilköğretim mezunu genç kitaplarla yaşar durumda. Açıktan liseye de başlamış. Tertemiz Anadolo çocuğu. Anne yok baba yok. Düşünüyorum da ne kadar başarılı onca zorluğa rağmen. O beni örnek alırken aslında ben onu örnek almam gerektiğini görüyorum.

Size de tavsiyem budur. Sesli olarak bol bol kitap okuyun..

1|0
    0|0
  • Öncelikle çok okumalısın ve egzersiz yapabilirsin, mesela bir yazıyı sesli okurken kaydedip sonra dinle. İlaveten gündemi takip et

1|0
    0|0
  • Bol bol gazete oku

1|0
    0|0
  • Kitap oku

1|0
    0|0
  • Bol kitap okuma.

1|0
    0|0
  • Kitap oku...

1|0
    0|0
  • İçinden geldiği gibi kendini nasıl rahat ifade ediyorsan öyle konuş

1|0
    0|0
  • Çok kitap oku

1|0
    0|0
  • Diksiyon kursu falan ya ben cok kitaap okudum ama pek ise yaramadi :)

1|0
    0|0
  • Ağzına kalem koy

0|0
    0|0
  • bir konuş bakalım etkilenecekmi ks erkek ahalisi etkilenirse olmuşsun sen demektir

0|0
    0|0
  • http://youtu.be/kDhdaLNrhVo Izle bunu dinliyince akar gider konusman

0|0
    0|0
  • Ben cok iyi etkilerim konusurken

0|0
    0|0
  • Sosyalleserek tabikide

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 5

• Etkilemek için ses tonu önemli. Kendini ifade edemiyorsan bol bol kelime çalış

1|0
    0|0
  • konuşmamı çok beğenirler, ikna edici özelliğimin oldugunu felan söylerler ve sanırım bunu bolca kitap okumama borçluyum

1|0
    0|0
  • Güzel ve etkili konuşabilmenin sebebi içi kof olmayan sözlerdir yani bilgidir. ve tabi ki her konuda olmazsa olmaz olan özgüven.

0|0
    0|0
  • Benimde konuşmamı seviyorlar. Bunun tek dayanağı kitap, bol bol kitap oku. Diksiyonunda değişir

0|0
    0|0
  • Bana gel :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...