Anlamıyorum. Oyun nerede bitiyor, hayat nerede başlıyor? Hiç anlamıyorum. Siz bu ayrımı yapabiliyor musunuz?

Anlamıyorum. Oyun nerede bitiyor, hayat nerede başlıyor? Hiç anlamıyorum.

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Hayat nerde başlıyor ne zaman başlıyor
    Kime göre değişiyor bu durum aslında
    Bazılarına çocukluktan antepteki 9 aylık bebek gibi mesela bazılarına çocuklukta karamandaki çocuklar gibi mesela
    Oyunda bir düğünde bitebiliyor aslında
    Oyun düğünde bitiyor ama cennette devam ediyor

0|1
    0|0
    • 3ay

Evet... Gece gece yine üzdün beni! Toplumsal olaylara, siyasete uzak duramıyoruz... Bazen her şey çok güzel hayatta! Rüya gibi, oyun gibi! Bir olay oluyor ve uyanıyorsun! Ne bohtan bşr yermiş bu dünya diyorsun! 9 aylık bir bebek! Bebek! Bebek ulan, bebek! Bebek! Lanet olsun!

• 3ay

Peki neden müdahale etmez Allah doğrudan? Niçin acı çektireni yok etmez? Biz mi yok edelim? Hayat çok çirkin be! Bu çirkin hayatta güzele dair bir şey arıyorum...

• 3ay

Allah dünyada herkese hür irade vermiş müdahele etmez direk başkasının eliyle onlara eziyet verir
      Eziyete uğrayan başka şeylere uğrayan kişi diğer tarafta onun ecrini alacaktır.
      Çocuğunu tecavüz edilen baba başkasının çocuğuna bakmıştır o manada belki
      Belki daha farklı dırumlar olmuştur.
      İnsanlar dünyada yaptığı şey başına gelmedikçe ölmez
      Bir şekilde marız kalır o şeye
      Bir söz var hadis tir bu.
      Zalim allahın kılıcıdır onunla diğer zalimi ortadan kaldırır so ra o zalimde cezasını bulur
      Ama zalim olmayı kendi seçer

Kızlar Ne Diyor 1

• Senin bu sorunu okuyunca direk aklıma ". (6/EN'ÂM-32: Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden başka bir şey değildir. "Ayeti geldi

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...