Detayda ayrıntılar yazıcam?

Annemle babam ayrı. Ablam evlenicek ve babamdan düğün konusunda yardım istedik fakat "ben çalgı çengiye karşıyım size kolay gelsin" dedi. Kendisine fikir sorulmadığını beyan ediyor ama kendisi davet edilen nişana bile lütfetmedi. Kısacası işin bahanesine sığınıyor. Anneme kadın başına ağır gelicek sonuçta baba yardım etmesi lazım. Velhasıl biz bununla ilgili bir hukuksal işlem başlatabilir miyiz? Dava açılabilir mi?

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• Kimsenin kimseye zorla yardım etmesi hukukumuzda bulunan bir şey değil. Babanızdan alabileceğiniz tek şey nafaka o da mahkeme kararına bağlı.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Evlenecekolan ablan. Ve hukuk önünde ailenin dugun yapma zorunlulugu yok. Ablanda yetiskin bir birey ceksinler evlendigi ksiiyle krediyi pasa pasa odesinler. Niye başkalarının eline bakiyorlar? Sonuçta evlenen onlar. Durumu yoksa dugun de yapmasinlar sade bir nikah yeterli. Onlar evlenecek diye senin annen niye zor duruma düşüyor?

0|0
    0|0
    • 3ay

Malesef atamadıkları icin oturmus isleri yok birikmiş paralarida zaten kiz evi oglan evi olarak bazi gorevler düşüyo bu yüzden aileler üstlenmek zorunda kaldi

• 3ay

Calgi cengi bir zorunluluk degil. Iki tarafin da durumu yoksa bu kadar aileyi zorlamanin alemi yok bence.

Erkekler Ne Diyor 6

• Boşanma davası açabilir annen, malı mülkü var ise hak talep edebilir 18 yaşından küçük çocuğu varsa ona da bakmakla mükellef

0|0
    0|0
  • Ben inanmıyorum

0|0
    0|0
  • Baslatamazsiniz.

0|0
    0|0
  • Yok bir hakkın biliyorum ama Allah yardımsever

0|0
    0|0
  • Hiçbir şey talep edemez.

0|0
    0|0
  • hukusal degilde babanin insanligina kalmis artik

0|0
    0|0
    • 3ay

İşimiz onun insanlığına kalmışsa yandık

Kızlar Ne Diyor 3

• Dava açsanız da reşitseniz birşey talep edemezsiniz.

0|0
    0|0
  • Bu konuda dava açılmaz ki. Ablanlar biraz daha beklesinler paranız biriksin ya da kredi çekin. Allah düğün yapana yardım eder içini ferah tut

0|0
    0|0
  • avukat tutun para alırsınız

0|0
    0|0
Yükleniyor...