Belirli bir yaştan sonra, evdeki düzen sorunu?

Ben 25 yaşında bir kızım, önceleri okul iş derken eve pek uğramazdım fakat hayatım düzene girdikçe, evde daha fazla vakit geçirme fırsatım olunca, yani son 1-2 yıldır şunu keşfettim. Annemle düzenlerimiz çok farklı, ev düzeni, eşya düzeni.. Ve bu konuda hiç anlaşamıyoruz. Ben bir bibloyu sağda hoş buluyorsam, annem alıp sol tarafa koyuyor örneğin. Sürekli eşyalarımın yerleri değişiyor.
Neredeyse annem evde yokken kendimi daha rahat hissetmeye başladım.
Bu arada yanlış anlaşılmasın elbette annemi çok seviyorum ve baş tacım fakat, ikimizin düzenleri çakışmaya başladı.
Sizce bu neden olabilir? Beyin olgunluğu ve yaş olarak evlenmeye hazır olduğum anlamı mı taşıyor?

0|0
36

En İyi Erkek Görüşü

• aslında hepsi olabilir.. bir eşya değiştirmen kendine aitiyet duygusunu gösterir.. kendi yaşamını kendi kuralına göre uygulamanbir düzen olgusu kabul ettirme çabandır.. buna ciddi bir yaşamın planlarını kurmakda diyebilirsin yavaş yavaş... herkezin kendine göre yaşayış ve fikir farklılıkları olması normal.. Annen bunu kendi evinde kabul ettirmek isteyecktir... sende kendi evinde olduğunda emin ol koyduğun bir eşyanın değiştirilmesini istemeyeceksın :)...

0|0
    0|0
    • Burası senin evin değil, artık git mesajı veriyor olmasın sakın bana :)

• Bir Anne bunu söylemezde , yani kendi evinde dilediğini yaparsın demek gibi bir şey ufaktanda olsa. . ama kendi yaşayışını kurup bir düzeninin olmasını düşündüğünde emin ol şimdikndendaha fazla huzurla yapacaksın bunu :) dolayısıyla kendi belirlediğin sınırların olacak dilediğin özgürlüğe hem dışarda olduğu gibi evde sahip olacaksın, bu yüzden şu anki durumu fazla üstüne düşmeye gerek yok gibi :)

• Teşekkürler EİG için

En İyi Kız Görüşü

• Aaa sen esittir ben resmen biz surekli kavga etmeye basladik hemen is bulmam lazm bnce benim bide cok tertipli düzenliyim ben annemde daginik degil ama yinede sknti oluyor

0|0
    0|0
    • İzindeyim, ama iş günlerini şimdiden özlüyorum. Ya çok kötü gerçekten, sürekli topladığım yerler dağılıyo, ben çıldırıcam artık.

• Aynen ya kardeslerim dagitiyor ben topluyorum mezun olduguma olacagima pismanim yani :)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 5

• O biblo evde fazla oldugundan böyle atin cope kurtulun.

Bu kusak ve kultur farkindan kaynaklaniyor boyle olmasi gayet normal

0|0
    0|0
  • Evet artık hazır olma aşamasındasın. Kendini evlilik hayali kurarken yakalamaya başladığında bunu tamamen farkedeceksin.

0|0
    0|0
    • Henüz öyle bir hayalim yok ama, bakalım.

• Olur illa ki, ne zaman nasıl oldu sen anlayamadan bir bakmışsın istediğin yere koyamadığın eşyalarını yeni evine taşıyorsun :)

• vuhhu :)

• Artık kendi yuvanı kur

0|0
    0|0
  • Sende kendi evinde kendi düzenini kuraraım olur biter

0|0
    0|0
    • Tamam da benim evim yok işte, olsa.

• Evde kalmisin😂

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Keşke benim derdim biblo olsa 😆 Yatağımı çoğu zaman toplamaya vaktim yok. Kıyafetleri de zaten çıkaracağım diye dolaba yerleştirmiyorum. Kirli kıyafetler yerlerde sürünüyor 😆

0|0
    0|0
  • Kendi düzenini istiyorsan ayri eve gitmelisin. Orasi annenin evi onun duzenine uyacaksin

0|0
    0|0
    • Uyamadığımı fark ettim :(

Yükleniyor...