Erkekler kadınlara el kalkmaz diyorlar ama?

Erkekler kadınlara el kalkmaz diyorlar ama şöyle yaparsa tokat atarım böyle yaparsa döverim şunu giyerse, şunla konuşursa, bana söyle derse vururum diyorlar. Ee hani el kalkmazdı? Şimdi diyecekler ki hakederse vurulur... E hakederse vurmak nedir? Durduk yere vuracak halin yok ya zaten? Durduk yere vurmuyorsun diye mi kadına vurmuyorum diye artistlik yapıyorsun burda?

1|0
5|18

En İyi Erkek Görüşü

• Müslüman çünkü yapar. Dinleri bile kadını dövün diyor.

Diyanet İşleri (4/NİSÂ-34: Erkekler, kadınların koruyup kollayıcılarıdırlar. Çünkü Allah, insanların kimini kiminden üstün kılmıştır. Bir de erkekler kendi mallarından harcamakta (ve ailenin geçimini sağlamakta) dırlar. İyi kadınlar, itaatkârdırlar. Allah’ın (kendilerini) koruması sayesinde onlar da “gayb”ı korurlar. (Evlilik yükümlülüklerini reddederek) başkaldırdıklarını gördüğünüz kadınlara öğüt verin, onları yataklarında yalnız bırakın. (Bunlar fayda vermez de mecbur kalırsanız) onları (hafifçe) dövün. Eğer itaat ederlerse, artık onların aleyhine başka bir yol aramayın. Şüphesiz Allah, çok yücedir, çok büyüktür.)

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bu hayatta karısına vuran erkekden nefret etmišmdir.
    Küçüktüm babam annemi dövdü benide teyzem ve ablam tutardı kaçmasın görmesin diye bense ellerinden kaçtım ve annemi kurtarmaya çalıştım babama annemi dövme dedim ama küçük bedenim ne kadar yeter bilirki babamin gücüne.
    14 yaşına geldim ve ve babam annemi bir kez daha dövdüğünü gördüm heryer kandı. Aklima kazdım ve bir gün evlenirsem ve eşim bana vurusa onu boşicam demiştim evlendim ve eşim bir kereyle kalmadı ama boşayamdim.
    hiçbir erkeğin bir kadına vurma hakkı yoktur yalandan kimse hak etti demsin bir erkek bir kadınin gözunden yaş döküyorsa birgün bunun bedelini Allah katinda vercektir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• öyle diyen bir kişiden uzak dur herkes öyle demiyor en cahil insanlardır onlar

4|0
    0|0
  • hiç bir şekilde kadına el kaldırmam...

1|0
    0|0
  • Bazıları hakediyor

0|0
    1|0
  • kadınını döven bir erkekten hayır beklenmez o erkek aciz biridir... her ne olursa olsun bir kadına el kalkmamalıdır... lütfen kadının hayattaki yerini öğrenin benimseyin sonuçta bizleri dünyaya getiren analarımızdır yani kadındır... kadınına sahip çık...

0|0
    0|0
  • İnsan olan; kadın - erkek, hayvan - insan ayrımı yapmadan her türlü şiddetin karşısında durur. Sadece "kadına el kalkmaz" diyen insanın zaten şiddete eğilimi vardır.

1|1
    0|0
  • haklısın

2|0
    0|0
  • o lafi diyenlerin alayi zaten kadina vurmaya megilli insanlar kadina el kaldirmak ancak aciz insanlarin yapabilcegi biseydir yanlismi yapiyo uyaririm bakdim gene aynisini yapiyo yol veririm gider buda boylece olur biter

0|0
    0|0
  • Acık giyinirse Benimle Lanlı Lunlu Oglumlu konusursa Baska bir erkege bakarsa selam alıp verirse konusursa Allah belamı versin agzını burnunu patlatırım acımam. Kadının Sırtından Sopayı karnından sıpayı eksik etmeyecen felsefem budur.

0|0
    3|2
    • 3ay

Bu felsefeyle kadin bulursan vur

• 3ay

Sadece istersin. Gerceklestiremezsin. senin gibi sapık zihniyetli biriyle de kimse sevgili olmaz yol al şimdi

• 3ay

Sen ol işte nolcak kırma beni

• Edebiyle yaşayana kimse bir şey yapmaz.

0|0
    3|0
    • 3ay

O zaman kadına el kaldırmiyorum demeyeceksin.

• 3ay

İyi geceler kardeş 😂 mutlu son 😂😂

• 3ay

@Hesen46 amiiinnn :)

• hiçbir şekilde kadına el kalkmaz her hatanın her işlenen suçun şiddete başvurmadan verilebilecek bir cezası vardır

1|0
    0|0
  • Namus olayı olmadığı sürece sıkıntı yok

0|0
    3|1
    • 3ay

Erkekler namusunu kirletince onlara neden el kalkmiyor?

• 3ay

Yalan değil bu konuda haklısınız hemcinslerimden nefret ediyorumya bu yüzden bazen. Bazıları tam öldürmelik ama bayaninda bu konuda gücü yetmiyor fiziksel olarak o yüzden mağdur oluyorlar

• 3ay

Tabi butun erkekler ayni degil genel olarak dedim. Turkiyede yasanan namus olaylari asaga yukari hep boyle malesef, kizlarimiz hep kurban oliyor.

• evet haklısın

0|0
    0|0
  • valla kadın yaptığından utanmıyorsa dövmenin bir anlamı olmuyor. bunu 9 sene önce anladım. erkek ya da kadın içinde hayvanlık varsa öldüremiyorsun o hayvanı şiddetle.

0|0
    0|0
  • Hakk ederseniz kalkar😂

0|0
    3|1
    • 3ay

Hadi len. Kadına vurup da orda burda vurmuyorum demek apaçık kendinle celismektir. Yol alın yooolll

• 3ay

Ee bir zahmet vurma. ben de onu diyorum durduk yere vurmadığıniz için kadına el kaldırmiyorum diyorsunuz asıl marifet bir şey yaptığında vurmamak

• 3ay

Aldatmak baska zaten aldatirsa affetmez kimse

• Hani eşittik 😂😂

0|0
    0|0
  • dayağın belli sebepleri olur ıhanet namussuzluk gibi onun dışında çokta geçerli neden yoktur belki kızılır ses yükseltılır ama dayak yakışmaz

0|0
    3|1
  • kadınlara el kalkmaz ve kalkacak şey de bellidir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• O da onlarin ikiyüzlü dengesiz olmalarindan kaynakli bir durum

1|0
    0|0
  • Acizliktir.

1|0
    0|0
  • Lafın gelişi o

0|0
    0|0