Çok Utangacım ve Özgüvenim Çok düşük yardım eder misiniz?

Ben utangaç birisiyim. Mesela kalabalık bir ortama girdiğimde acayip terliyorum, tanımadığım bir insanla konuşurken uzun süre göz teması kuramıyorum, heyecandan konuşamıyorum. Okulda öğretmen bir soru soruyor, onu bildiğim halde cevaplayamıyorum çünkü çok utanıyorum. Yeni bir ortama girdiğimde arkadaş edinemiyorum. Lütfen Yardım Edin. Ne yapabilirim? Yorumlarınızı bekliyorum...

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Şöyle diyim düşünceni değişmelisin hep aklında bu söz olsun kimse kimseden üstün değildir herkesin kendisine göre bir özeliği güzelliği vardır eskiden bende öyleydim artık her ortamda rahat ediyorum konuşma konusunda seviyeye göre konuşurum samimi bulmasam konuşmam

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• utangaçlıktan çok sosyal fobi var sen de. psikoloğa gitmelisin. bu arada ben de çok utangaçtım yani hala öyleyim gerçi ama hayatımı çok etkilemiyor bu kadar.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Korktuğum şeyin üzerine gitmelisin. Bunu ne kadar tekrar edersen o kadar hızlı bu korkuyu yenebilirsin.

1|0
    0|0
  • İnsanlarla sohbet etmekten çekinme korkma kendine güven Unutma onlar nasılsa sende öylesin içini rahat tut.

1|0
    0|0
  • Benim sorundan :)). Aslında biraz rahat olsan atacaksın bunu üstünden

1|0
    0|0
  • Yazik :/

0|0
    0|0
  • Bende uzun süre göz teması kuramıyorum hatta göz teması kurarken içimden "Ne bakıyorsun mal mal" diye konuşuyorum yardımı oluyor :D

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Kendini sev cesur ol

1|0
    0|0
  • psikiyatriye hiç gittin mi?

0|0
    0|0
    • 3ay

hayır ama düşündüm sence gitmeli miyim?

• 3ay