Aile bağlarımız hiç kuvvetli değil, çok üzülüyorum. Ne yapacağım?

Her ailenin problemleri olur. İstisnalar hariç. Maalesef benim ailem istisna değil. Direk problemli. Ekonomik yetersizliklerden bahsetmeyeceğim.( Ki benim leş ailemde böyle bir yetersizlik yok, annem ve babam tiyatro oynuyor.) Duygusal yetersizliklerden bahsedeceğim. Bizim aile bağlarımız hiç kuvvetli değil...
5 kişilik bir aileyiz. Anne, baba,23 yaşında bir ağabey 18 yaşında bir kız, liseye yeni başlamış başlamış 14 yaşında bir oğlan. Bu 3 çocuğun da öfke sorunu var... En çok ta kızın, yani benim. Yanlış okumadınız. Üç çocuğun üçününde öfke kontrol bozukluğu var. Bu tedavi ettirmeyen iki saçma ebeveynle de, hızla büyüyor rahatsızlık...
Ailemizde, kimse birbirini sevmiyor. Sanki aynı evde yaşayan insanlarız sadece. Abim üniversiteden mezun oldu ama yüksek lisans yapması yurtdışına gitmesi gerek. Akademisyen olacak. Hep sizi sevmiyorum bu ailede olmaktan memnun değilim diyor. Benim de takdir edilmem lazım. Sonuçta iyi bir üniversite kazanmışım. Benimle de gurur duyulsun istiyorum. Bazı hastalıklarımın tedavi edilmesi gerek. Hem fiziksel hem de ruhsal hastalıklar. Kardeşimin günde 16-17 saat bilgisayar oynamayı bırakması lazım. Liseye geçti çünkü. Ama ailem anca fiş çeker ilerki saatlerde o da devam eder oynamaya beynini boşa kullanmaya...
Dublex evler, lüks sitelerden daireler alan, ama gündelik hayatta çocuklarının ne sağlık, ne ruhsal, ne akademik ne de sosyal sorunlarını umursamayan, istekte bulunma halinde cevap dahi vermeyen, birkaç kelimeyle geçiştiren bencil iki ebeveynden bahsediyorum. Onlar benim annem ve babam. Onlar bizim anne ve babamız!
Bence bizi sevmiyorlar. Hepimiz mis gibi çocuklarız ama...
Ne yapacağım ben... Bunlar beni okutamaz... Tek istediğim okumak, öğrenmek, evimde kocaman bir kitaplık, okunacak ve okunan kitaplarımı saatlerce seyredalabileceğim huzurlu bir hayat...
Şuanda duyuyorum yeni aldığımız evin dekorasyonunu konuşuyorlar...
Ağladığım için özür dilerim.
-B.

0|0
1|1

Erkekler Ne Diyor 1

• Aile bireyleriyle oturup konuşarak

0|0
    0|0
    • 3ay

İstemiyorum. Çözemezler. Ağabeyim ve ben hariç hiçbiri medeniyet nedir bilmezler.

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...