Trabzon'da yaşamak isteyen ya da üniversiteye gelmek isteyen var mı_?

Şimdi söyleyeceklerimi Trabzonlular kesinlikle hırçın ve kızgınlıkla karşılayacaktır. Ancak dışarıdan gelen biri olarak bunları belirtmeden geçmek istemedim.

1- 61 rakamı takıntısı bir süre sonra cidden sinir etmeye başlıyor insanı (almanyadan gelen araçların plakaları bile ya 61 ile ya da 1461 ile bitiyor o derece yani)
2-kesinlikle esnaflık yok. Butun hepsi sanki anlaşmış gibi kaba davranıyor. üstüne bir de tok satıcılar. işine gelirse kardeşimleri falan çok duydum.
3-şehir içi ulaşımı transit dolmuşlarla yapılıyor. alsa ayakta yolcu almamaları güzel fakat klimasız ve beter halde arabalar her an yolda kalabilir.
ayrıca her mah. den meydana meydandan başka yere. yani günde en az 2 dolmuş git 2 dolmuş gel yapıyorsun 1.75 tl den.
4-doğasına hayran olduğum şehrin insanı bir o kadar kaba
5-herkes her işi çok iyi bilir. mesala tamirciye gidersin sana bel fıtığı ilaçlarını ezbere sayar o derece yani
ya da perdeci doğalgazcı gibi tesisat konuşur. çoğu palavra olduğunu hemen anlarsın.
6-daima üstün ırk gibi bir halleri var herseyden herkesten ustunler gibi davranırlar. arabadan tut da diktikleri ağaca kadar en iyisi bunlar.
listeyı cok uzatırım fakat
öğrenciler asla KTU tercih etmeyin hele de mak muh asla mumkun değil bitmez. edecekseniz önce okuyan birine sorun nedir diye.
en iyi yanı asla taciz olmaz kadınlara fakat trafikte araç tacizi istanbuldan fazladır.

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

• Benim eski erkek arkadaşım trabzonluydu fakat şöyle söyleyim hani anlattığı kadarıyla kendisi bile nefret ediyordu sevmezdi insanını bahsettiğin herşeyi oda söylerdi aynılarını. Tek sevdiği şey ise haliyle yeşilliği manzarası okadar yani.
    ve geçen sene benimde gitme fırsatım oldu abim ile gezmeye fakat ciddi ciddi kendim yaşadım insanı çok kaba ve çok itici onu farkettim. kendilerini çok birşey sanıyorlar biz trabzonluyuz şöyleyiz böyleyiz havaları var. onun için tırt benim için ora tek şey manzara.

0|1
    0|0
    • 3ay

evet bu durum kesinlikle doğayla güzel şehir diyip geçmek gerekkiyor
      fakat yaşayanlar her gun ölüyor :( mesala ben
      iş hayatının zorluklarını yazmadım bile
      izmirden gelip buraya yerleştim hayatımın ölümcül hatasını yapmış gibiyim

• 3ay

Kesinlikle ben anlayabiliyorum seni hak veriyorum bahsettiğim gibi erkek arkadaşımda nefret ediyordu trabzon diyince yakasını silkeliyodu :) ailesi orda yaşıyor o kaçıp ankaraya yerleşti tek başına. hiç gitmek istemezdi. he ayrıca biz bir diyalog yaşadık orada Ankara dönüşümüzde akçaabatı geçince trafik kontrolüne girdik poliside bir acayip oranın lider sanıyor kendini herşeye hükümdar havası var abime emirli sert sert konuşuyor abimde üstündeki üniformaya saygılı ol ben senin arkadaşın değilim benimle hitabını düzgün tut dedi hemen bir kargaşa meraklısı zaten sert çıkışınca en son yapacağı şeyi yaptı abim kendisi havacı yüzbaşı kimlik gösterme gereği hayatta duymazdı orada ilk defa abimin o tepkisini gördüm kimliğini gösterince bu yeterli olurmu sana dedi illa üniforma rozetler konuşacaksa diye sonra iyi günler denildi devam ettik. kısacası yok ya kaç ordan derim :)

• 3ay

bana gitmediğim yerden trafik cezası geldi
      adama tel açtım diyorum ki goruntu var mı elinizde
      bana cevap su: benim arkadaşlarım işini doğru yapar görüntü olsa napacasıınn görüntüden daha iyi göriyler onlar..
      verdim mahkemeye bende

En İyi Erkek Görüşü

• Muş'ta yaşamak istiyorum olur mu?

0|0
    0|0
    • 3ay

dostum muşu da muşta yaşayanlara sor olur mu?
      Maalesef sadece 2 günlük geldim ama büyükşehirden gelenler için de muş zor olur
      fakat muştakilerin insanlığı bile trabzondakilerden iyidir eminim

Kızlar Ne Diyor 4

• tercihlerimde ilk KTÜ vardi sonra samsun, samsun geldi 😃

0|1
    0|0
    • 3ay

sana bşiy diyeyim mi_?
      kesinlikle en doğru yer gelmiş
      trabzonla samsun kıyaslanmaz sosyal anlamda
      fakat trabzondaki güvenlikli yaşamı da cok nadir bulursun başka illerde
      özellikle samsunda herseye dikkat et
      hiç anlamazsın etek altı videonu anında cekerler öyle gereksiz abazalar ya

• 3ay

gel gel :))
      gelirken yazarsın sana nerelere gideceksin nerelere gitmeyeceksin anlatırım

• 3ay

olur tekrar sağol 😊

• Trabzona gelmek isterim ziraa oturudugum sehirden pek bir uzak 17 saat boru degil

0|0
    0|0
    • 3ay

neden gelmek istediğine bağlı
      sanırım ege de oturuyorsun o kdr uzak daha neresi olur ya

• 3ay

Aynen universite icin

• 3ay

sakın ama sakın gelme
      sana dost abi akraba ne dersen o tavsiyesi olsun
      trabzonda üniversite okumak sadece 1 sokak da bulanan cafelerde kız ve erkek bakan tiplerin olduğu sosyal alan ayrıca ünivdeki hocaların gıcıklıkları dünyaya bedeldir
      önce bir sor burada okuyanlara ona göre düşün derim

• hayur

0|1
    0|0
  • hayır

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...