Cahilde eksik olan nedir akıl mı ahlak mı?

Cahilde eksik olan nedir  akıl mı ahlak mı?

0|0
22|15

En İyi Kız Görüşü

• Sorunu biraz eksik bildum. Cahil olduğu duruma göre değişir. Bazı insanlar okula gidip belli bir eğitim almamıştır. Ama etraflarına karşı sağduyuludurlar. İnsana insanca muamele yaparlar. Bazı insanlar ise üniversite mezunudur. Ama entelektüel anlamda sıfırdır. Sadece akademik kitapları okuyup diploma alarak kendilerini üstün görürler vizyonları dardır. Belli bir eğitim seviyesine gelip ahlaksız olan da vardır. bir arada insanın bazı sınavları geçerek başarı elde etmesi akıllı olduğu anlamına gelmez.

0|1
    0|0
    • 3ay

insan bildiğinin alimi bilmediğinin cahilidir

• 3ay

evet
      misafir gittimiii bu arada

• 3ay

O gecenin sabahı ben uyanmadan gitmişler neyseki başka bir evde misafirlik yapmaya. Ama kendilerine yol yapıyorlar. Bir de haber vermiyorlar çat kapı. Yani her an gelebilirler😢

En İyi Erkek Görüşü

• Akıl ayrı bir şeydir cehalet ayrı bir şey yalnız akıl ehlileştirilmemiş ise yani cahil ise aklında bir ehemmiyeti kalmıyor

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 21

Erkekler Ne Diyor 14

• Cahilde eksik olan, tahammüldür. Tahammül insanı, hem akılsızlık mertebesine düşürür, hemde ahlakını sömürür.

0|1
    0|0
  • İtaat

0|1
    0|0
  • akıll...

0|1
    0|0
  • Cahillik bilgisizlik demek ahlakla alakası yok. O direk ahlaksıza giriyor zaten. Ama akıllada alakası yok mesela einstein'a elinizdeki telefonları gösterebilseydiniz anlamıyacağında cahil olur akılsız değil.

0|0
    0|0
    • 3ay

Cahilde ekaik olan şey akıl değil ahlaktır

• 3ay

Cahil bilgisize entel bilmediği halde bilmişlik yapanlara bağnaz sabit fikirlilere denir. İyi günler ☺

• 3ay

Hoşcakal

• Ahlaktır...

0|1
    0|0
  • Ahlak. Tartışma ahlakından bile bihaber, şark kurnazı yapıda oluyorlar.

0|0
    0|0
  • Doğru olduğunu düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • Akıldır

0|1
    0|0
  • Yeterli bilgi sahibi olmayan demektir cahil. Ahlak eksik olan kişi ahlaksizdir. Bunlar tanimlamadir, farklı manalar vermeyin.

0|0
    0|0
  • cehaletinin kendisine zararı varsa akıl, çevresine zararı varsa ahlak. hem kendisine hem çevresine zararı varsa muhtemelen ılımlı cahildir. eğitilebilir.

0|0
    0|0
  • aynen öyle daha çok cahillikler din ahlak eksikliğinden olur

0|0
    0|0
  • cahil kurnaz falan da değil reyizx

0|0
    0|0
  • sosyolojiss olan sensin senin soylemen daha dogru olur.

0|0
    0|0
  • bilgi.

1|0
    0|0
Yükleniyor...