"Kadınlara pozitif ayrımcılık" düşüncesini destekliyor musunuz?

Pozitif ayrımcılık aslında çok hoşuma giden bir şey olmasına rağmen, başka bir açıdan baktığımda bunun erkek-egemen ataerkil toplumun ortaya çıkardığı, kadını küçümseyip "bak onun pozitif ayrımcılığa ihtiyacı var" şeklinde bir iç düşünceye sahip olduğunu fark ettim. Kendi düşüncem için örnek vereyim; Savaş ve silah gibi konular bana göre erkeklerin yapması gereken bir şeydir. Bu tip konuda pozitif ayrımcılık gerekli, varda zaten. Ama her türlü konuda pozitif ayrımcılığı desteklemiyorum, bu kadını küçük görmektir.

5|4
42|76

En İyi Erkek Görüşü

• "Savaş ve silah gibi konular bana göre erkeklerin yapması gereken bir şeydir. Bu tip konuda pozitif ayrımcılık gerekli, varda zaten." Yani siz ölün, biz izleriz diyorsunuz. Onlar eskidendi, silahtan çıkan bir mermi atan kişiye göre değişmez 5 yaşında ki bir kız çocuğunun attığı mermi ile 40 yaşında bir komandonun attığı mermi aynı şekilde yaralar ki bizim kadınlarımız yürekli kadınlardı, en azından önceden öyleydiler. Bu tarz kadını küçük düşüren görüşlerin kesinlikle karşısındayım. Amerika'nın savaş görmüş, gazi olmuş kaç tane kadın askeri var. Şu yazdığın şeyden dolayı utanç duydum Türk kadınından, gerçekten böyle mi düşünüyorsunuz? Yahudiler bile kadın askerlerden çok güzel bir şekilde faydalandılar, savaşa sürdüler ve kadını askere almayan sayısız Arap devletini kadın askerleriyle ezdiler! Irkımdan utanacağım gerçekten aklıma gelmezdi, yazıklar olsun...

1|0
    0|0
    • 3ay

Aslında içten kadın düşmanı olup, kadınların ölmesini istediği için "Kadın zor şart altında askerlik yapmalı. Kadınımız güçlü" diyen kadın düşmanı erkeklerde var. Bir insanın neyi ne için söylediğini hemen kestiremezsin. Amacım kendi hemcinslerimi küçük düşürmek olsa tüm pozitif ayrımcılıkları destekleyen yazı yazardım.

Cumhuriyet döneminde kadınlara askerlik zorunlu kılınmamış. Şimdi Atatürk, Türk kadınını küçümsüyor muydu? Hayır. Nedeni başka. Erkeklere savaş konusunda, kadınlara zeka konusunda öncelik verilebilir.

Irk konusuna gelirsek. Dünya'da üst seviyeye ulaşmış ırkların önceliği zeka gelişimidir. Yani bir insanın gelişmişliğine bakmak için önce onun kafasını nasıl kullandığını incelemeliyiz. Silah kullanmak, sağa sola saldırmak üstünlük belirtisi değildir.
      Irkından utanacağın bir şey yok. Zenciler hızlı koşuyor hızlı saldırıyor diye dünyayı yönetmiyorlar şu an.

• 3ay

Ben asker çocuğuyum, darbe olmasaydı, askeri okuldaydım şu an. Şimdi bunu neden söylüyorum size ben, çok fazla asker tanıdım, kadın komutanlarla da sohbet fırsatım oldu. Kadın asker olsun diyince aklınıza hemen ele g-3 sırta 40 kilo yük dağa yollayın gibi bir şey geliyor aklınıza herhalde, bunu da yapacaklar elbette ama yönetim, lojistik vs. bölümlerinde de kadınlarımızı kullanabiliriz. Cumhuriyet Döneminde bir çok şey yapılamamış çünkü sert ve yoğun bir geçiş dönemidir, o yüzden onu karıştırmayalım istersen :) Savaş erkek işi diyip işten sıyrılmak biraz bencilce olmuş, burada konuşuyorum diye kadında askerlik yapmayacak zaten, biz sizin ve vatanın namusu için zaten ölürüz, samimi, dürüst olmasanızda zor durumlarda yanımızda olacağınızı bilmek insana güven duygusu verir çünkü. Ayrıca annesiyle yaşayan biri olarak ataerkil bir düşünceye çok uzağım, her türlü cinsi pozitif ayrımcılığa da karşı olduğumu belirteyim.

• 3ay

Anladım :)

En İyi Kız Görüşü

• Aynı şekilde 'doğum izni' diyerek doğum anını 6 aya çıkarılması da öyledir.
    Kadınların askere gitmesi yönündeki düşüncemi birkaç erkek arkadaşım '' siz narinsiniz , oturun siz biz sizi koruyoruz '' demesi de öyledir. Rus ve İsrail kadınları özel yaratımlı sanırım , narin değiller.
    'Önden bayanlar ' tabirinin de ' önden git kıçına bakacağım' tabiri olduğunu biliyoruz beyler. Üzgünüm.
    Kadın korunacak bir şeymiş gibi çarşaflara sokup kadınları topitopa benzeterek dışında kabı olmayan topitopun sineklenmesi düşünce yapısını da kınıyorum. İslamiyette kadın çok değerliyse madem , kadınlara da 4 eş takdim edilsin.

1|0
    0|0
    • 3ay

Her yazdığına katılmasam da seni seçiyorum siyasi düşüncenden dolayı.
      Ayrıca şahsen 4 erkek istemem, bir tanesi bile bazen insanı çıldırtmaya yetiyorken 4 tanesiyle uğraşmaya kafa beyin mi kalır :/

• 3ay

O kadın erkek eşitliğini anlatmak içinde. Yoksa iğrenç yani.
      Teşekkür ederim eig ve açık sözlülüğün için ^_^

Erkekler Ne Diyor 75

• Ayni markete girdiğimde , is yeri sahibi benim soruma he hi... deyip gecistirirken , bayan müşteriye marketin tapusunu verecek kadar ilgilenmesi

Ayni is başvurusuna sırf daha seksi diye kadının tercih edilmesi gibi saçma pozitif ayrimciliklara karşıyım

6|12
    0|2
    • 3ay

Bu pozitif ayrimcilik degil , kadin sadece goze hos gorunen varlik degildir. yazilim alaninda calismak isteyip sirf goruntusunden dolayi bir satis departmaninda calistirilan bir cok kadinin da hakki yeniyor.

• 3ay

Soyleyecek laf bulamayinca geri cekilmenizde bir erdemdir. pozitif ayrimcilik istedigim yok. Sadece kadinlarin akillarina bakmadan, guzel olmasi gerektigine inanan ve onun bu ozelligini kullananlarin olusturdugu zihniyeti "kadinlara pozitif ayrimcilik var" diyerek lanse edilmesine tepkim.. ama iste bosuna ugrasiyorum demek ki 😊

• 3ay

@muhendis_hanim sorun insanların kadın erkek olarak ayrılmasında zaten. sen çıkıp kadınlara öncelik tanırsan onları eşitlemiş olmuyorsun hiç bir şeye. kadın olmak bir meziyet değil bişey değil. herhangi bir durumda insanlar birey olarak ele alınmalı, cinsiyet olarak değil.

• Hayır. Sebebi kadını küçük görmek falan değil, saçmalık olmasıdır.

Kadınlara eşitlik goygoyu yapıp, sonra ayrımcılık beklemek samimiyetsizliktir.

Savaş ve silahı da niye illa erkekler yapıyor orası da ayrı muamma, en iyi sniperlar hep kadınlardan çıkar.

3|6
    2|1
    • 3ay

En iyi sniperların kadınlardan cıktığına katılmıyorum. Bu kanıtlanabilecek birşey değil. Tarihte hep erkek sniperler listelerde olmuştur. Kadınlardan sadece 1 kişi duydum sovyet ordusunda.

• 3ay

@Muhammeddr Kaç tane var ki zaten? Lakin kadınların ellerinin erkeklere göre daha az titremesi durumu bilimsel gerçek.

Pkk falan da kullanıyor dağda kadınlardan sniper.

• 3ay

Ben de o yüzden söylemiştim kanıtlayacak kadar sayı yok :D ama haklı olabilirsin el titreme konusu filan tabiki önemli.

• Pozitif ayrımcılık artık bu ülkede erkeklere eziyet olmaya başladı. Bunların başında örnek olarak size "sağlık sigorta durumunu" verebilirim. Bu konu derin girmeyeceğim ama erkekler için gerçekten hasızlığa uğruyorlar bu kesin. Bir de kadına verilen fazla pozitif ayrımcılık kadının evde yatmasına neden oluyor bu da diğer bir nokta. bence bu tamamen kaldırılmalı ve erkek kadın eşit denilerek her türkü ülke kalkınmada maddi ve manevi yük paylaşılmalı. Zaten özel durumlar doğum gibi güvence altına alındı bazı şeyler. Onun dışında kızın babası ölüdkten sonra sapasağlam iken 30 yaşında maaşını alması nedir arkadaş. Keisnlikle sana katılıyorum.

1|2
    0|0
  • Pozitif ayrımcılık ancak toplumun "engelli" kesimlerine uygulandığında bir anlam taşır. Diğerleri için söz konusu olması gereken kavram "eşitliktir"
    Engelli kadınlar için evet pozitif ayrımcılık olmalı. Sadece o kadar.

3|2
    0|0
  • dıyorsunuz kı işimize nasıl gelıyorsa oyle olacaktır olmalıdır. çünkü biz kadınız ve herşeyı biz isteriz

0|5
    3|0
  • Ya karışık bir şey bu, kısmen evet destekliyorum. Kısmen desteklemiyorum. Şimdi günlük hayatta birçok embesil insanı gördükçe ve birçok kadının sırf kadın olduğu için bazı pozisyonlara kabul edilmediğini bilince evet, olması gerek. Ama feministlerle tartışırken savunmuyorum, şu açıdan savunmuyorum; bazı söylemler kadına pozitif ayrımcılığı kökleştirici, doğal hak konumuna getiriyor. Bence pratikte buna razı olunması gerekse de teoride pek beğenilesi bir politika değil. Aynı durum LGBTİ'lere pozitif ayrımcılık için de geçerli

0|0
    0|0
  • Bu hayatta pozitif olan tek şeyimiz kan grubumuz

4|2
    1|0
  • Elma ile armut eşit mi sizce?
    Kadın ile erkek eşit olsun. İnsanlar temel hak ve özgürlükler kapsamında eşittir. Ama işin içine cinsiyet sokarsanız, eşitlik bozulur. Çünkü erkek çok güçlü ve sağlam psikolojiye sahiptir.
    Eee o halde eşit değilsek, nedir yaşadığımız bu sorunlar diye sorulabilir. Kadın ve erkek birbirine denktir, birbirlerinin eksiklerini giderir, güçlerini artırır.
    Pozitif ayrımcılığa tamamen karşıyım, medeni ülkelerde olmayan bir durum. Çünkü denk olan cinsiyetlerin gündelik hayatta ve psikososyal alanda ne yapabilecekleri bilindiğinden kimse birbirinin hakkına tecavüz etmez.
    Türkiye'de pozitif ayrımcılık yine "şehvet" boyutuna indirgenip kadına her hak tanınıyor. Bence bu kadına karşı yapılmış en büyük haksızlık. Çünkü bu duruma çanak tutan, "iyi ki pozitif ayrımcılık var" diyen kadınlar bile gizli ve farkında olmadan "cinsel obje" olduğu savını güçlendiriyor maalesef.

0|0
    0|0
  • sorduğumuzda kadınla erkeğin her konumda eşit haklara sahip olduğunu söylerler. zaten mantıklı bir insan bunu söylemeli. ama kadınların yaşadığı haksızlığı gidermenin bir başka haksızlıkla olmasını desteklemek riyakarlıktan başka bir şey değildir. evet kadınlara haksızlıklar yapıldığı doğrudur

ancak bunu düzeltmek haksızlıklara karşı gelmekle olur, erkeklere haksızlık yapılarak değil.

0|0
    0|0
  • Bayanlara pozitif ayrimcilik yapan kisinin amaci farklidir bunu bilin siz kadin oldgunuz icin degil kendi cikarlari ve egosu icin o ayrimciligi uygulayan erkekler var. Pozitif ayrimciligi destekleyen kadinlarda zaten biz aciz insanlariz bizim korunmaya ihtiyacimiz var erkeklerin üstünlüğünü kabul ettik anlami taşır.
    Erkeklerinde duyulari var , duygulari var , uyuruz , ruya goruruz , seviniriz , uzuluruz , aglariz , guleriz yani erkeklerde canlı robot falan degiliz duygularimiz var yani onu belirteyim , bizde yoruluruz bazen ayakta duramicak hale geliriz , hani otobusde bayana yer vermeyen öküz damgasi yerlerya onu diyorum.

0|0
    0|0
  • Aynı yaşta bir kıza otobüste " kadın " olduğu için yer vermem. Hani kadın erkek eşitti o zaman ayakta bekleyebilirsiniz bu " en basit " örnek

1|2
    0|0
  • İșime geleni destekliyorum diyorsun, tebrikler.
    Cinsiyetçi biriyim, ezilmeniz hoșuma giderdi ancak ezildiğiniz falan yok. Hurafe bunlar.

0|1
    6|0
  • Ayrımcılık kötü bişeydir. Pozitifi negatifi hepsi öyledir. Kadın da savaş ve silah konusunda eğitim alırsa elbette o işi icra edebilir.
    Erkek de yemek konusunda eğitim alırsa veya yeteneği var ise o işi icra edebilir.

Erkek şöyle yapmaz. Kadın böyle yapmaz. gibi kalıplar yanlış bence. İnsan demeyi bilmeliyiz herşeyden önce. Yani.. Yapacağı işte cinsel organına ihtiyaç duymuyorsa.. Veya kadınlığına erkekliğine ihtiyaç duymuyorsa herkes her işi yapabilir.

Bence ayrımcılığın pozitifi negatifi yoktur. Ayrımcılık ayrımcılıktır.

0|0
    0|0
  • Ben ne pozitif ne negatif ikisini de desteklemiyorum. Eşitlik ise eşitlik bu dünya ne sadece erkek ne sadece kadın üzerine kuruldu eğer biri olmazsa diğeri de olmaz o yüzden her alanda erkeğin olduğu gibi kadının da olması taraftarıyım.

0|0
    0|0
  • Savaş ve silah konuları erkeğin yapması gereken bir konu diyorsun. Belki haklısın bel ki değilsin işin orasında değilim...

Şimdi birisi çıkıp da derse ki kadın evinde oturmalı , yemeğini yapmalı , evi çevirmeli , çocuklarına bakmalı kısacası ev hanımı olmalı. Erkek çalışıp eve para getirmeli dediği an sen buna itiraz etmeye hakkın yok ki :o

Kendi kendini kısıtlıyorsun böyle düşünürsen.. Ya sıfır ol ya bir...

0|1
    0|0
    • 3ay

Neden? Ben ataerkil düşünceyi desteklemiyorum

• 3ay

Şahsen silahlardan aşırı korkan biriyim. Ben kendimi de katarak düşündüm. Ninelerimizi kesinlikle takdir ediyorum. Hiçbir erkek çıkıp da bana kafasına göre misyon yükleme hakkına sahip değildir. Ben mantıklı bir gerekçe sunarım, o kafasına göre bir gerekçe sunar.

• 3ay

Erkek de şöyle bir gerekçe sunar o zaman..
      Dünyada ki ev işlerini yapan kim? Kadın.. Kadının görevlerinden biri de evi çevirip toplamak değil mi? Evet derse :o O zaman yine sana bir şey söylemek düşmez..

Sen silahtan korkuyorsun diye ayrımcılık yaparsan hep başka türlü bahaneler sürülerek birileri de ayrımcılık yapar..

• Kadın erkek eşitliğine inanan biri pozitif ayrımcılığa olumlu bakmamalı.

Sen güçsüzsün sana yardımcı olalım deniyor kanunen.

1|0
    0|0
  • Hayir.. madem esitiz herseyde esit olmaliyiz.. haa herkes alisagelmise raxiysa onada hay hay... lafa gelince ama ben kadinim... hem acindirma anlaminda hem ustunluk anlaminda..
    Ki bence kadin erkek esit degildir.. erkekler kadinlara kolelik icin yaratilmis az gelismis yaratiklardir.. istesin yaptiramayacagi yoktur.

0|0
    0|0
  • Desteklemiyorum...

1|1
    0|0
  • kadın erkek eşitliği saçmalığına inanmıyorum.. o yüzden bazı konularda pozitif ayrımcılık olmalı

0|0
    0|0
  • hayır... Tğrk kültüründe erkeğe bintane görev verilmiş bu mekanizmaların bile işlemesi sırasında sıkıntı çıkarken en basitinden bir işte kadına pozitif ayrımcılık yapılmasını mantıklı buluyorum. Sırf kadın olduğu için sexist tavırlar hoşuma gitmiyor. Kadını da erkeği de dengeye koymak ikisine de insan olarak eşit hak ve özgürlüklerle yaklaşmak gerektiğini düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • arkadaş özetle diyorki
    kadın işine geldiği zaman ben kadınım olmaz
    işine gelmediği zaman erkek kadın eşittir.
    bende buna karşıyım.

0|0
    0|0
  • Desteklemiyorum

1|0
    0|0
  • Öyle düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • Gerekli oldugunu dusunuyorum. Is hayatinda mesela. Kapitalizm cocugun varmis hamileymissin vs dinlemez, acimsizca calistirir.
    Diger yandan bunları ayrimcilik yerine fiziksel ve biyolojil farklilillarin geregi olarak dusunmeli.
    Nezaketen ile alakali davranislarin da verilen deger ile alakali oldugunu dusunuyorum.

0|0
    0|0
  • Ihtiyac veya kucuk gorme meselesi degil bu siz bir cocuk gordugunuzde guler yuzlu davranirsiniz birsey istediginde kendisi yapabilcegi halde siz yapmak istersiniz ayni sekilde tatli kizlar icin konusuyorum kibar davranmaktan kendimi alamiyorum 😊😊

0|0
    0|0
  • Neden destekleyeceğim arkadasım herkes eşit kadın ve erkek eşit
    Kadın ezik ya da erkekden daha alçak bir varlık mı ki ona pozitif ayrımcılık adı altında birşey uygulansın
    Bu erkek egomanyasından baska birşey olmadıdıgnı düşünüyorum

0|0
    0|0
  • evet destekliyorum millet zayıfı ezmeyi hakkını yemeyi övünülecek iş sandığı için evet. Kadınlar ayrıcalıklı olmalı özellikle doğuda

0|0
    0|0
  • pozitif ayrımcılık, kadınların aşağıda olduğunu kabullenme halidir. ne şekilde olursa olsun kime karşı olursa olsun ayrımcılık insanı aşağılamaktır. ayrımcılığın affettirici özelliği yoktur. her ne şekilde olursa olsun kabul edilemez.

0|0
    0|0
  • Herhangi bir cinsiyete, herhangi bir siyasi görüşe, herhangi bir dine, herhangi bir hayat standardına mensup/sahip diye, ne kadın ne erkeğe, ayrımın pozitifine/negatifine desteğim yok olmayacakta. Kimin kimden neden farkı olsun?

0|0
    0|0
  • desteklemiyorum

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    45

Kızlar Ne Diyor 41

• Aynı fikirdeyim seninle. Pozitif ayrımcılığın ne olduğuna da bakar bu. "ilk adımı erkek atsın, hesabı ödesin, çalışsın bana baksın" diye embesil düşüncelere sahip hatun milletine lafım yok zaten kendi beyinsizliklerinin cezasını çekmekteler.

Ancak öte yandan bakıyorsun anayasalar ve ekonomiye kadına bir çok yönden iltimas tanınıyor. Ben bu ayrıcalıklara fecii sinir oluyorum anlatamam. Neden ayrıcalık tanıma gereği duyuluyor hukukta?
    Demek ayrımcılık ve ayrıştırma, ezme var ki ayrıcalıklarla fark kapatılmaya çalışılıyor.

Biz ne kadar hakkımızı alabilecek imkanlara sahip olsak da ülkenin en ücra yerlerinde aldığı nefesi nimet sayan kadınlar var. Pozitif ayrımcılıktan nefret ediyorum, pozitif ayrımcılığı doğuran koşullardan daha çok nefret ediyorum.

0|1
    0|1
  • Herkesin bir zayıf noktası vardır. İnsan zayıftır. Bunun abartıldığını düşünüyorum.

Benim 10 dakikada süpürdüğüm yeri erkek kardeşim 5 dakikada süpürüyorsa ben neden kendimi yıpratayım? Eşit değiliz bu bir gerçek.
    Önemli olan herkesin empati kurması ve birbirine yardımcı olması.
    Ne var bir kadın kocası için bir jest yapıyor ve yemek yapıyorsa? Ne var bir adam jest yapıyor ve eşinin kapısını açıyorsa?

1|0
    0|0
  • Sırf kadın olduğu için tüm varlığı üstüne yapacak kadar laçka olan işletme sahipleri tanıdım. O kadar yersiz ve saçma pozitif ayrımcılığa karşıyım tabii 😂😂

0|2
    0|0
  • Ben de desteklemiyorum pozitif ayrımcılığı. Ama doğum izni gibi bazı gerçekten gerekli şeyler olmalı.

0|0
    0|0
  • Kadın güçsüz algısıyla dayatılan şey pozitif değil negatif ayrıcalık.
    Ben herkesin kendi işini görmesinden yanayım. Bunu kullanan kendini akıllı sananlar var bir de mide meselesi herkes kendi yolunu çiziyor.

0|0
    0|0
  • Bazen pozitif ayrimciligi destekliyorum ozellikle erkeklerle fazla hasir nesir oldugum icin onlardan farkli oldugumu hatirlamalari iyi oluyor (servise binme onceligi , cafede koltukta daha genis yer acma nezaketi vs) ancak ,,, sozde kadınlara pozitif ayrimcilik yapanlara uyuzum. onlar saniyor ki kadinlari koruyorum , onlar bizden ustundur cabalarina giriyor. hayir abicim ne alakasi var. biz sadece isini iyi yapan insanlarin takdir edilmesini istiyoruz. sadece bizi ovulmesini istesek bunu zaten kendimiz de dile getiririz toplumda.

0|0
    0|1
    • 3ay

Nezaket farklı bir konu, erkeğin kadına özel nezaketi hep olmalıdır. Benim rahatsız olduğum, kadının eksik bir varlık olduğunu düşünerek hareket eden erkekler. Desteklediğim bir kaç pozitif ayrımcılık yukarıda söylediğim gibi askerlik konusu, silah savaş işleri erkeğe daha uygun.

• 3ay

Hayir onlar nezakete girmiyor kusura bakmayin. simdi dusunun bir dunya ve hepsi erkek olsun. erkekler dogasi geregi kaba oluyor bunu inkar edemeyiz. kufurler , haraketler , genis tavirlar... ortama bir kadin girdiginde hepsi kendi davranislarini duzeltmeye calisiyor bir bakima medenilesiyorlar. hangi erkek baska bir erkege otobuste buyur kardesim once sen bin ben ayakts kalsam da bisi olmaz diyor (hastalik haric), simdi ben kizim ve adamlar benim 3 katim abatmiyorum , ezilme tehlikem var dusun😂😂ama oncelik taniyorlar. ya da kantinde oturuyoruz diyelim hangi erkek gel kanka sen yayilarak otur biz sen rahat ol diye yan yana da otutururuz diyor. ayrimcilik istemiyorsak herkesi ayni cinsiyetten gormeliyiz. boyle dusunulmeli.

• Birey olarak baz alinmali her insan ayrica silah kullanmak o kadar zor bir sey degil teknigi ogret herkes iyi olur. Pozitif ayrimcilik sacmaligin daniskasi.

0|1
    0|0
  • Hayır. Her zaman eşitlik.

0|0
    0|0
  • Pozitif ayrımcılık tam da dediğin gibi kadının küçük görünmesinden doğan ayrımcılıktır. Savaş ve silah gibi işlerin de sadece erkeklerin üzerine yıkılmasından rahatsızım eğitim aldığı takdirde silah kullanabilir herkes. Zorluk çekilmez mi? Tabiiki çekilir. Zaten elinde silah var rahat olmayı beklemesin kimse tabiiki zorluk olacak. Erkek ve kadın eşittir. Otobüste sırf kadınsın diye yer vereni, sırf kadınsın diye sıra vereni reddedeceksin, reddedecegiz. Boyle olmalı

0|0
    0|0
  • Destekliyorum aslında.

0|0
    0|1
  • Hiçbir ayrımcılığın pozitifini mozitifini kabul etmiyorum

0|0
    0|0
  • Erkek ve kadın doğası birbirinden çok farklı bence ayrımcılık kelimesinin geçtiği hiç bir durumda ön plana çıkarılmamalıydı erkeklerin yapabildikleri şeyler ayrı kadınların yapabildikleri şeyler ayrı kadınlar erkeklere erkekler kadınlara benzememeli

0|1
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Bu ülkede bir çok konuda eşit tutulmuyoruz pozitif ayrimcilikta olsun enazindan bu algıyı düzeltemeyiz zaten

0|0
    0|1
  • Kadin narin zarif bir varlıktır aciz diyen okuzdur nasil baktiginla alakali ve bu yapisi nedeniyle de pozitif ayrimcilik gerekir

0|0
    0|1
    • 3ay

Bende narin ve zarif bir varlığım benimde elime diken batınca canım yanıyor bende güneş altında kalınca tansiyonum düşüyor bende acı çekiyorum bende üzülüyorum hiç bir farkım yok tek farkım ben 50 kiloluk bir torbayı yerinden kaldirabiliyorum sen ise 30 kiloluk bir torbayı yerinden kaldirabiliyorsun

• 3ay

Yani benim işime nasıl geliyorsa öyle olur diyorsun. Doğrudur her görüşe saygım var ama gerçekten ayrıma ve aciz görülmeye magruz kalmak istemiyorsan tam anlamıyla kadın erkek eşitliğini savunmak zorundasın fiziksel güç haricinde toplumda, insan ilişki ve yükümlülükleri gibi konuların tamamında eşitliği savunmak zorundasın yoksa ayrımcılığa magruz kalan yine sen olursun.

• 3ay

@Ahmet-1992 hic bisey zorunda degilim avrupai gorusleriniz de beni alakadar etmiyo

• Önce kadın erkek eşitliğini savunup sonra pozitif ayrımcılık istemek biraz tuhaf bence. Savaş konuları dışında ben de savunmuyorum.

0|0
    0|0
  • içinde ayrımcılık geçen bütün fikirler negatiftir!

0|1
    0|0
  • tabki 8)

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Savaş da dahil hiçbir konuda pozitif ayrımcılık gerekmiyor.

0|0
    0|0
  • Desteklerim

0|0
    0|0
  • Bir kadın olarak evet hsjsjsjsjsjsj

0|0
    0|0
  • Bazı konularda evet

0|0
    0|0
  • Hayır desteklemiyorum

0|0
    0|0
  • no No no

0|0
    0|0
  • Asla tabi ki
    Aciz miyiz ki biz pozitif bir ayrımcılık görelim
    Karşıyım arkadaş

0|0
    0|0
  • ben pozitif ayrımcılığı destekliyorum

0|0
    0|1
  • Destekliyorum

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Pozitif ayrimcilik ile pozitif irkcilik arasindaki farki aciklayabilir misiniz?

0|0
    0|0
    • 3ay

Konumuzun ırkçılık ile alakası nedir?

• 3ay

Alakasi var diyen olmadi. Sadece fakri izah etmenizi rica ettim. Edebiliyor iseniz.

• 3ay

Derin konuları burada konuşmaya gerek yok. Sen beni "izah edemiyor" olarak bil :)

• Kızlar Devam
    11
Yükleniyor...