Şeriatı yaşamadan, şeriat isteyen insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu sitede bile görüyorum. Adam yarı çıplak profil fotoğrafıyla şeriatı savunuyor. Şeriat Allah'ın (c. c.) hükmüdür ve devlet şeriat ile yönetilmese bile kişi kendisi şeriatı yaşayabilir. Şeriat demek hırsızlık yapanın elini kesmek değildir. Şeriat hükümlerine göre hayatını sürdürmeden, şeriat isteyen bir adam/kadın kara cahildir.

3|2
18|23

En İyi Kız Görüşü

• Aynen aynen. Toplumu şeriat kurallarına göre yönetme zorunluluğunu savunmayı bıraksın da kendisi şeriat varmış gibi yaşasın değil mi? Ama nerdee.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• biz müslüman ülkeyiz müslüman bir ülke de şeriat olursa ülke daha iyi yönetilir yarı çıplak resim paylaşıpta şeriat isteyen , aynı herkesle yatıp kalkmış ama temiz aile çocuğu isteyen kadın - erkeğe benzer

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Ya Allahı sevdiklerinden dine düşkünlüklerinden değil. sapıklıklarından grup seks fantazilerinden. ezikliklerinden. günlük hayatta onlara dişi sinek bile yüz vermiyor. şeriat gelince 4 kadıkn almanın hesabını yapıyorlar o yüzden istiyorlar şeriatı. he bir de kadınları istedikleri gib yönetmek için. onların söz hakkını ellerinden almak için. çünkü aptallar zekalarıyla baş edemiyorlar. bu şekilde baskılama peşindeler.
    şeriat isteyen erkeğin amacı bu ama şeriat isteyen kadın neyin kafasını yaşıy6or hala anlamış değilim

1|1
    0|0
  • bin yıl öncesinin kanunlarını veya yazılı kurallarını şu an bu topluma dahil hiçbir topluma uygulayamazsınız ne kadar isterseniz isteyin, o yüzden kimse saçma sapan isteklerde bulunmasın. Eşeği ziken bir milletin böyle uçurum olaylar istemesi ayrı bir saçmalık zaten.

0|1
    0|0
  • Onların beyni yok ben çok kafa yormuyorum sende yorma kızın biriyle 1 ay önce tartışmıştım boydan foto koymuş poz vermiş başı açık benim gibi kalkmış şeriattan bahsediyor ne içiyolarsa bizede versinler

0|1
    0|0
  • Şu din meselesinden o kadar bıktım ki olsa da dünya kaç bucakmış görseler. Ama işte biz arada kaynamasak da ülkeden gidebilsek.

0|1
    0|1
  • Şeriat a karşı değilim ama şu şartlarda ve şu zamanda ülkeme gelmesine karşıyım. nedenide baştaki insanlara güvenmemem. Başta güvenilir ve bu işi sağlam ve düzgün yapabilecek bir adam lazım ama yok. Şu zamanda şeriat gelse daha nice suçsuzlar ölüme sürüklenir.

0|1
    0|0
  • Seriat gelmez zaten gelemez ocalani harcayamazlar

0|1
    0|0
  • Bide şeriatı isteyen kadınlar yok mu benim beyin gidiyor. Allah akıl fikir versin.

1|1
    0|0
  • Herkesin dini kendine ama bu ülke Şeriati başka yere çeker emin olun yönetim berbat durumda şeriat olduğu gibi kalmaz o yüzden herkes kendi hayatına şeriat getirsin

0|1
    0|0
  • Şeriatın bazı kuralları çok katı. Eğer bunu kabullenebileceksek öyle isteyelim.
    Ezbere konuşmak kolay. Şeriat bir yaşam tarzıdır. Yani istiyorsak her anlamda benimsememiz lazım.

0|1
    0|0
  • Şeriatı herkes benimseyemez, herkes isteyerek yaşayamaz. Günümüzde mümkün olabileceğini sanmıyorum bunun. Ve şeriatı kimse olması gerektiği gibi uygulayamaz bence.

0|1
    0|0
  • Darbe donemini yasamayip darbe isteyenlerle ayni kafa iste. cehalet ne kotu bir sey

1|1
    0|0
  • Ben sadece inat olsun die istiyırum en çokta

0|1
    0|0
  • Çelişkili bir durum evet..

0|1
    0|0
  • İnsanların aklı olmadan fikri olursa işte bu şeriat isteyenler gibi mutant bir yapı çıkıyor ortaya

0|1
    0|0
  • Bunlarin aynilarini darbe isteyenler icin de soylemek mumkunnmesela ama kimse bu duruma bisey demiyo

0|0
    0|0
  • Doğru bir noktaya değinmişsin

0|0
    0|0
  • Her kafadan ayrı bir ses çıkıyor normal karşılıyorum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Şerri hükümlerin ne demek oldugunu bilmiyor.. maalesef..
    bilmedigi şeyi istemek ya da kulaktan dolma bilgilerle birşeyleri istemek oldukça tuhaf

0|1
    0|0
  • Ben bile şeriat istemiyorum, bunlara ne oluyor? Pardon emua. Adjsh

0|1
    0|0
  • Ben farklı düşüncelerdeki insanların dünyaya renk getirdiğini düşünürüm. Ama Bunlar renk getirmiyor, bunlar daha çok siyaha çekiyor.

0|1
    0|0
  • cahiller zaten

0|1
    0|0
  • Onlar gereksiz

0|1
    0|0
  • gülüyorum onlara..

0|1
    0|0
  • Üniversite okumadan atıp tutanlarla aynı kafa

0|1
    0|0
  • Kesinlikle Katılıyorum.

0|1
    0|0
  • Şeriat'tan bir haber insanlar var maalesef. Şeriat gelince kötü olayların azalacağını sanıyorlar ama hiçbirisi azalmayacak. Zina yapan yine yapacak, hırsızlığı da yine yapacaklar vs. vs. Değişecek olan şey, kafalar daha çok gerileyecek.

0|1
    0|0
  • cahillik

0|1
    0|0
  • Şeriat dediğimiz olay sadece kapanmak veya haramdan uzak durmak değildir abi , cihad ve şeriatı ülkemizde yanlış biliyorlar.

0|1
    0|0
  • ;) yarı çıplak ve seriat komik

0|1
    0|0
  • protestan musluman onlar...

0|1
    0|0
  • şeriat ile bunu savunanları karıştırmasınlar yorum yapacak olanlar

0|1
    0|0
  • Kesinlikle öyle

0|1
    0|0
  • tam araştırma yapmamış kişiler

0|1
    0|0
  • Şeriatın yasaları çok ağırdır ayrıca herkes hata yapabilir.

0|1
    0|0
  • Klavye var önünde yazıyor

0|1
    0|0
  • İşte senin dediğin gibi kişi kendi yaşamıştır yönetiminde böyle olmasını istiyordur

0|1
    0|0
  • Adamin resminin onemi biseyi savunuyosa sonucta gunahi onun
    Seriat isteyen adama cahil diyen muslumanda cahildir

0|0
    0|1
  • şeriat islam hukukudur ve şeriatın kestiği parmak acımaz.

0|1
    0|0
  • Şeriat İslam'daki ibadetler, muameleler ve cezaları içerisine alan, dini hukuka ait tüm kavram ve kurallardır. Fıkıh ise şeriatta bu kanun ve kuralların teorik ve pratik uygulama çalışmaları ile ilgilenen, bir anlamda şeriatın ne olduğunu belirleyen çalışmalara verilen isimdir. Ben kendi adıma Yaradan şeriatını kabul ederken kulun uygulayacağı şeriatı reddederim çünkü kul kusurludur ve hükümlere konu yorumlar da kusurlu olabilir. Diğer insanları eleştirmek istemem ancak hayatında bir kere bile meal ve tefsir okumamış insanların oluşturduğu kitleler Emevilerden beri çoğunluk olmuş ve siyasal güdülerle hareket etmişlerdir. Sonuç olarak Fatiha'nın bile Türkçesini bilmeyen adam İsmlamcılık oynuyorsa ona kum havuzu vereceksin, kumdan kale yapacak...

0|1
    0|0
Yükleniyor...