Örtünmek sana göre nedir?

Örtünmek sana göre nedir ?

Güncellemeler:
3ay Allah Kuran’da 800 den fazla ayette soruyor yok mu ibret alan/yok mu düşünen/yok mu aklını kullanan?

0|1
18|10

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 17

• Kızlar mal mı? Bu ne saçma sapan bir benzetmedir, şimdi bu yazı ile örtünmeyi ilişkilendirmek tam bir saçmalık
    Örtünmeyince değersiz olunmuyor.
    Çıkın bu kafadan.

6|0
    1|1
    • 3ay

Örtünmeyince değersiz mi olunuyor diyor yazıda ey amele sümüğü.

• 3ay

Bak işte kafaya bak hala ne diyor ya.

• 3ay

Yaw benimle muhattap olmak zorunda değilsin. Beni değiştiremezsinde neyin çabasındasn anlamadm

• Kendini korumaktır. Ben kendimi değerli hissediyorum ve sokakta benim için herhangi bir sıfatı olmayan bir adama bana bakma demektir. Yabancı birinin bakışlarının muhattabı olmamak demektir.
    Sadık olmaktır eşe. Ondan başka birinin sizin sahip olduğunuz güzellikleri görmesini istememektir.

1|2
    0|0
  • Budur.
    http://i.hizliresim.com/B8MO9Q.jpg

Bu degil

http://i.hizliresim.com/nE7b55.jpg

Konuyla ne kadar bagdasiyor bilemem
    Kendimce bu

0|1
    0|0
  • komik bir hikaye güldüm

1|0
    0|1
  • cep telefonuyla kadını bağdaştırmanın saçmalığı? Kadın durduk yere düşecek, kırılacak çizilecek bir MAL değildir ki örtünsün.

2|0
    1|0
    • 3ay

Benzetme mecazi anlam filan öyle kavramlardan haberin yok galiba.

• 3ay

benzetilecek mantıklı şeyleri benzetin diyorum yoksa bu tarz önermeler geçersiz olur geçersiz olduğuyla kalmaz mantıksız olur. Varsayıyorum ki ben gorille bir erkeği bir tutup gorile yaptığım önermenin erkek üzerinde de sonuç vermesini bekliyorum, sence mantıklı mı? Kesinlikle akıl dışı bir eylem. Ama ben yine vicdanlıyım ki, cansız bir varlıkla bağdaştırmıyorum en azından. Atın şunu cehaleti üzerinizden.

• Kendimi bir eşya olarak görmediğim için kabul etmiyorum. Madem öyle ben de erkeklere çok değer veriyorum onlarda kadınlar gibi örtünsün.

1|0
    1|1
    • 3ay

İnsan nasıl değerli olur ahlaklı olur iyi işler yapar ve değerli olur kimse etin biçiminden dolayı değerli olmaz dolayısıyla eti örterek de değerini koruyamaz.

• 3ay

Bizler sizlerin eseriyiz bunu unutmayın.

• 3ay

Ya gercekten o kadar saçmasınız ki bir kadınla dogru düzgün ilişki kuramamışsınız gelip burda kadınları kapatma derdine düşmüşsünüz. Her şeyin sorumlusu kadınlar diyip de kendi pisliklerinizden kurtulacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Aklını kullanan yok mu diye bize soracağına ben aklımı kullanıyor muyum diye sor.

• Safsata

4|1
    1|0
  • Güzel bir benzetme olmuş

0|1
    0|0
  • Bnce güzel bir örnek olmuş

0|1
    0|0
  • İnanılmaz kötü bir örnek.

2|0
    1|1
  • İbadettir. Farzdır. Allahın bir emridir. Ama işte ben cesaret edemiyorum 😊

1|1
    0|0
  • Kendini gizlemek

0|1
    0|0
  • Ne alaka allasen

1|0
    1|1
  • Dini görevlerini yerine getirmek

1|1
    0|0
  • Allah'ın emri aslında

0|1
    0|0
  • Farzdır. Allah'ın emridir. Paylaşımını da beğendim bu arada.

0|1
    0|0
  • Allahin emri

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Bence de

0|1
    0|0
  • olabılır

0|1
    0|0
  • Örtüneyim ama bana yine de baksınlar diyenlerden arınmış , gerçekten hakkıyla ve Hak'tan korkup örtünmüş insanları örnek gösterebilirim.

1|1
    0|0
  • edep haya ve namusunu korumak örtünmedir bende

1|1
    0|0
  • Kendini haramdan korumaktır

0|1
    0|0
  • kadın mal mı ki?

3|0
    2|0
  • hayır kdını değersiz yapmaktır. kadına saygısızlıktır ve gelişmemişlik belirtisidir.

2|0
    3|1
  • tarihten habersiz araplar ortunmeyi iyi bir sey olarak gorup kendi kulturlerine katmislar

1|0
    2|1
  • Farzdır

1|1
    0|0
Yükleniyor...