Sigara içenler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sigara içenler hakkında ne düşünüyorsunuz?
Sigara içmeyen birisi olarak sigarayı bırakmanın kolay olduğunu düşünüyorum. Çevremdeki onca insan bıraktı. Sağlığın elden gitmesi mi gerekiyor bırakmak için?

Ekteki anketi de nacizane oylarınızı verirseniz memlun oluruz :D

• 1- Sigara Kullanmıyorum.
    74% (55)50% (14)68% (69)Oy Ver
  • 2- Dudak Tiryakisiyim.
    11% (8)11% (3)11% (11)Oy Ver
  • 3- Tiryakiyim.
    15% (11)39% (11)21% (22)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
3ay Gece içenler çok da fazla değilmiş bakalım gündüz anket hangi boyuta gelecek :)
3ay Ankete göre kimse sigara kullanmıyor yahu bu kadar sigarayı ben mi içiyorum :D

İçmeyen arkadaşlarımı tebrik ederim içenlerde azaltsın bari ne diyelim :)

0|0
23|11

En İyi Kız Görüşü

• Ben 1 sene içtim sonra bıraktım bence aşırı bağımlılık yapan bir madde değil hatta alışmam 1 ayımı aldı 😄 bağımlıyız diyenlerinde özenti olduklarını düşünüyorum.

0|1
    0|0
    • 3ay

Kesinlikle doğru bir yorum yerine koyabilecek başka birşey yok.

Amaçsız bir yaşam. Ne yapıyorsun sigara içiyorum. Ne Yapıyorsun? - Sonra konuşalım sigara içiyorum. Çok üzgünüm sigara içmek istiyorum. İçende aynı yaşıyor içmeyende :D

Hep bu söylemleri duyuyorum kendinizi kandırmayın. Demekki bırakılabiliyormuş helal olsun wallahi. (ne çok yazdım ya)

• 3ay

Kesinlikle beyinde bitmesi gerekiyor. Kararlı olduğun sürece her türlü bırakırsın.

Örneğin adamın annesi babası dedesi vefat ediyor. Biranda sigara içen birisi sigarayı bırakıyor.

Allah gecinden versin olumsuz birşeyler olduğunda şartlanması daha mı kolay? Demek ki bırakılıyor hani bağımlıydın? - Değil mi?

Sonuna kadar destekliyorum sizi.

• 3ay

bende öyleyim son paramı sigaraya verip dünya kadar yol yürüdüğümü bilirim günde 20 tl alıyorsam 18 i sigaraya gidiyor zaten benim beynimdede bitirme gibi şansım yok çünkü birkez 2 gün içmedim ve krize girdim nerdeyse ciğerlerim yanıyordu bisiklet sürerken hissediyordumda denedimde bırakamadım bırakamamdam

En İyi Erkek Görüşü

• Kullanmıyorum..

Kullananların aciz , kendine söz geçiremeyen insanlar olarak nitelendiriyorum iradesizler

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 22

• Nefret ediyorum çok kötü kokuyorlar iğrenç

0|1
    0|0
  • Çok kırıcısın no smoking falan 😂

0|1
    0|0
  • kullanmıyorum içenlerde lütfen parfüm falan sıksın leş gibi kokuyosunuz

0|1
    0|0
  • A dedim

0|1
    0|0
  • Icsinler
    ilgilenmiyorum

0|1
    0|0
  • Sadece seks sonrası sigara keyfi yapanları seviyorum. Diğer türlü sigarayı sevmiyorum.

0|1
    0|0
  • kötü şeyler

0|1
    0|0
  • İtici.

0|1
    0|0
  • İçiyorum ama tiryaki değilim.

0|1
    0|0
  • Içmem içirmem

0|1
    0|0
  • Kullanmıyorum

0|1
    0|0
  • kullanmıyorum iğrenç hele kokusu..

0|1
    0|0
  • Üstüne para verip zehirlenmek. Kutluyorum bravo :D

0|1
    0|0
  • Bir şey düşünmüyorum.

0|1
    0|0
  • A 👌👌

0|1
    0|0
  • Sigarasız hayat düşünemiyorum

0|1
    0|0
  • Dudak tiryakisi daha cok weed* iceriz 😝

0|0
    0|0
  • Bırakmayı düşünmüyorum o olmasa çoktan ölmüştüm şimdi 5 sene önce ölsem bişey olmaz😊

0|0
    0|0
  • Icmiyorum.
    Yanimdaki icmesinde.

0|0
    0|0
  • Bırakılmıyor maalesef kolay kolay. Yazık ediyoruz kendimize

0|0
    0|0
  • Bekara karı boşaması kolay olurmuş 😄 bende icmiyorum ama zor olmasa şimdiye herkes bırakmıştı demi

0|1
    0|0
  • Yuruyen kul tablosu

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Arada sırada kullanıyorum. Spor Hocasıyım kullanmamam lazım ama arada kullanıyoruz.

0|1
    0|0
  • sigarayı içmeyen biri olarak sigarayı bırakmayı kolay bulman çok normal. Sigara psikolojik bir bağımlılıktır o yüzden bırakması zor geliyor. Çünkü çayla, kahveyle, içkiyle, tuttuğun takımın maçında,, seksten sonra, bir manzara karşısında, en yakın arkadaşın ölünce, aldatıldığında, sevindiğinde, üzüldüğünde, vs liste uzar gider insanın bu kadar hayatının ortasına yerleşen birşeyi hemen bırakması kolay değil. Aslında yaşanan ''an'' özel sigara özel değil. İnsanlar sigarayı bırakınca hayatlarının eskisi gibi olmayacağından korktukları için sigarayı bırakamazlar. Ha bu düşüncenin bir doğruluğu yok sigarasız bir hayat çok daha güzel eminim. Ama bende bırakamadım bugüne kadar. Bıraksamda en fazla 3 hafta sonra geri döndüm.

0|0
    0|0
    • 3ay

O kadar fazla olayla eşleştirilmiş ki biranda çıktığında sanki o anıyı ya da o olayı tamamlayan nesne gibi düşünüyorlar.

Bu konuda hak veriyorum söyledikleriniz doğru.

Denemelere devam et :) Bırakırsın bir gün umarım.

• 3ay

Çok fazla bilinçli olduğun için bırakırsın şimdiye kadar okuduklarım arasında güzel yorum atanlardan birisin. Helal wallahi.

• 3ay

eyvallah abi teşekkürler :) inşallah yakında bırakıcam. (aslında kardeşim yazıcaktım da yaşça büyükmüşsünüz )

• adana seçenegi

0|1
    0|0
  • seviyorum..
    ve bir şey düşünmüyorum..

0|1
    0|0
  • İçme dedikçe içerler
    Bırak içsinler

0|1
    0|0
  • Sağlığımın elden gitmesi gerekiyor 👍

0|1
    0|0
    • 3ay

ya da Allah gecinden versin ailesinden birilerinin sigaradan ölmesi gerekiyor.

Sonra da aht ediyoruz sigarayı çok içerdi bittikten sonra püfür püfür devam...

• 3ay

sülalemdeki herkes sigaradan ölecek biliyorum annem ya da babamdan birisi ölse sigaradan dolayı daha çok içmeme sebep olur sinirlendiğimde ya da çalışırken fazlaya kaçırıyorum evde öyle değilim ama saygılar

• SİGARA KULLANMIYORUM KULLANANA DA KARŞIYIM NE BULUYOSUNUZ ŞUNDA YA

0|1
    0|0
  • Kullanıyorum ya

0|1
    0|0
  • Müptelasıyım bırakmak kolay olsa 100 kere bırakırdım

0|1
    0|0
  • Öyle kullanmadıgın için kolay geliyor

0|0
    0|0
    • 3ay

Etrafta o kadar çok kişi bıraktı ki hepsi tiryakiler.

Ben neyi anlamıyorum biliyor musun? Adamın birisi 40 yıldır sigara içer tiryakidir bırakır.

Daha çoluk çocuk toplasan 3-4 sene içer bırakamıyorum. İlla ki sağlığını kayıp ettiğin zaman mı bırakacaksın.

Sevdiklerinin öldüğünü gördüğünde mi nefret edeceksin sigaradan bu genele söylemdir.

Şahsi algılamayın.

• 3ay

Benimde yakınımda öyleleri var ama bu bir örnek degil onların durumu farklı sigarayı bırakmak oruç tutmak gibidir sürekli canın ister kendine engel olmaya çalışırsın 1 ay bende bıraktım ama kendimi sürekli sıkmaktan sıkıldım arkadaşlarım bıraktı 2-3 sene oldu soruyorum artık canın çekmiyodur kurtuldun diye yok diyo hala biri sigara içerkenken içim gidiyor diyor 5 yıl 10 yıl bırakıp başlıyanda var bu biraz irade birazda vücudun tepkisine baglı

Yükleniyor...