Fasa gitmeyi düşünüyorum?

Ben fasa gitmeyi düşünüyorum özellikle casablanka yi merak ediyorum. Daha önce giden var mi bana bilgi verebilir misiniz nasıl bir ülke oldugu hakkında

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• Fas için Gölgelerin güneşle denizin gökyüzü ile birleştiği yer deniyor.
    Fasın en ünlü şehri ünlü filmi ile hafızalarımıza kazınan Kazablanka Filmin kendisi kadar ünlü barını ve piyanosunu merkezdeki Hyatt otelinin içerisinde görmeniz mümkün. Atlas Okyansunun hemen kıyısında bulunan şehirin en önemli özelliğide dünyanın 2 . büyük camisini barındırıyor olması. Aynı anda 120 bin kişinin namaz kılabildiği bu muhteşem büyüklükteki camii deniz üzerine dolgu yapılarak inşa edilmiş. Kazablankanın her yerinden görülebilen camiinin yapımı için 900 milyon euro harcandığı söyleniyor.

Fas da dikkat çeken diğer bir unsur insanların tercih ettikleri kıyafetler. Cilbab ya da cillabe denilen geleneksel elbise hem erkekler hemde kadınlar arasında çok yaygın. Elbiselerinin üzerine bir üzt elbise ya da iç giysileri ile birlikte tek olarak giyilebilen bu geleneksel kıyaferin her rengini bulmak mümkün. Pamuklu kumaşlar tercih edilerek yapılan cillabeyi özellikle erkeklerin kukuletalarını tkarak dolaşması ilginç görüntüler oluşturuyor.

Fas da yemekler bizim damak tadımıza çok yakın. Geleneksel yemekleri kuskus dedikleri ince irmikden hazırlanan pilavları. Bunun içine bazen safran katıyorlar. Her yemeğin yanında mutlaka kuskus tüketiliyor. Diğer ve çok ünlü yemekleri ise ‘tanjine’ dedikleri et yemeği. Bu yemekte ekzotik tatlar sunan değişik aromalar kullanıyorlar. Fas da yemek konusunda en ufak bir zorluk çekmezsiniz. Yemekleri çok lezzetli ve çok çeşitli. fiyatları ise inanılmaz ucuz. Fas a gittiğinde mutlaka et yemeklerini deneyin. Etin tadı diğer başka ülkelerde bulamayacağınız kadar lezzetli.
    Kültür başkenti: FEZ Fasin kalbi:MARAKESH Fasın kalbi Marakesh, Marakesh in kalbi ise Jemaa El Fnaa meydanıdır. Okyanusun İncisi: AGADİR
    Size İyi yolculuklar, iş gezisi ise bol şans, gezi ise bol eğlenceler dilerim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Nabacan fasta be

0|0
    0|0
  • fasa gittim faxtan dolayı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• hiçbi fikrim yok :S güle güle

0|0