Evlenmeden hamile kaldım ailem reddetti ne yapmalıyım?

Merhaba arkadaşlar. Evlenmeden hamile kaldım ve bebeği aldırmak istemedim doğurmaya karar verdim. Erkek arkadaşımın da desteğiyle isteyerek severek nikah kıydık ama ailemden tüm bunları gizledim. 2 hafta önce söylemeye karar verdik ve aileme evlendiğimi 7 aylık hamile olduğumu söyledim. Babam çok köpürdü beni evlatlıktan reddetti yanıma çağırmama rağmen gelmedi ve annemi kardeşlerimi bile benle görüştürmüyor. Ben kendisine zor durumda olduğumu tek başıma doğum yapamayacağımı annemi ve ya kız kardeşimi yanıma göndermesini söylememe rağmen beni dinlemiyor, bana sahip çıkmıyor. Sizce babamın zor durumda olduğum halde bana bu şekilde davranması ne kadar doğrudur? Benim bildiğim hiçbir baba evladı ne hata yaparsa yapsın bu şekilde davranmaz! Bu durumda aileme karşı nasıl davranmalıyım bundan sonra? Eğer çocuğu tek başıma dünyaya getireceksem ailemden destek olmadan bundan sonra beni affedip yanımda olmalarının anlamı ne? Babamın tutturduğu tek bir şey var 'BENİM BAŞIMI YERE EĞDİN'.

0|1
10|23

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• ne diye biliriz ki? 7 aylik hamilesin bunu gizledin, onu birak birde gizlice evlenmissin, eee baban ne desin? diyosun ki " hiçbir baba evladı ne hata yaparsa yapsın bu şekilde davranmaz! " tamam ama hata var hata var yani, sen hele bir anne ol, o zaman anlarsin… insallah hersey duzelir, ve baban seni affeder!

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Senin onur denen şeyden haberim olmadığı için babamı anlaman mümkün değil adama yapabileceğiniz en büyük kötülüğü yapmissin bir de merhamet bekliyorsun senin evladın boynunu buktugu gün babamı anlarsın ayrıca madem aklı vijdani ve onuru bir kenara atıp amminin derdine dusup hamile kalmışsin sonuçlarına katlanacak kadar da olgun ol

0|0
    0|0
  • Senin düştüğün zorluktan çok daha zoruna düşmüş ailen farkında değilsin. Kaldıramıyorlar ve kahroluyorlar.

1|1
    0|0
  • Kendi dünya görüşüne ve çevresine göre kaldıramayacağı birşey, adama kızmayı bırak hayatına odaklan

1|1
    0|0
  • Sen 7 aylik olan iliskini babandan annenden sakla, hic onlara danisma.
    Ben birini sevdim ama olur mu olmaz mi ne dersiniz? Deme.
    Adamin biricik kizisin ve olan olmus bitmis, adami yikmissin,
    Simdide beni yanliz birakmakta ne kadar haklilar diyorsun?
    Valla cok haklilar , o kocan olacak zibideyede bakkaldan elma armut almiyor. Herseyin bir zamani yolu yordami var.
    Adam gibi gidip zamaninda isteyecekti seni.
    Yapmamis. Hata yapmis. Sende ona biguzel uyup, seni bu yasa getiren, hastaliginda sagligin hep yaninda olan ve seni bu dunyada sirtindan vurmayacak o guzel insanlari, bir senedir tanidigin adama sattin.
    İsin zor. Allah yardimcin olsun.
    Gonullerini almaya calisin. Burnunuzun dikine ve nefsinizin her dedigini yapmayin.

0|0
    0|0
  • Çamlak çömlek patlamış
    Game over olmuş

1|0
    0|0
  • Baban haklı kusura bakma böyle bir şeyi neden yaptın kafamı kursa adam haklı senin yaptığın doğru bişeymiş gibi sanki...

0|1
    0|0
  • ah be kızım neden dikkatli olmazsınız ki.. babanın öfkesine hak ver. bunu yapmandan çok ondan saklamana kızdı, babalar böyle. fakat o torunu bir eline aldığında ne öfke kalıcak ne kırgınlık :)

0|0
    0|0
  • ailen haklı evlenmeden hamilelikte neyin nesi. evlenmeyi sabredemedin mi hadi yaptın neden korunmadınız.

0|0
    0|0
  • Ailen suçlu sen çocuğu yapar pozisyonda iken yanında olmaları ve prezervatif kullanın emi kizim demeleri gerekirdi..

0|1
    0|0
  • Peki senin yaptığın ne derece doğru?
    Sütten çıkmış ak kaşık değilsin kusura bakma

0|0
    0|0
  • Babanın ne demesini bekliyordun "aferim kızım iyi yapmışsın" demesini mi

0|1
    0|0
  • bebegi aldırdıysan 2 çift laf ederdim sana en güzelinden ama hata yapmışsın allah korkun var aldırmamışsın olan olmuş

0|0
    0|1
  • Yapabileceğin en kötü şeyi yapmışsın Babanı anlamaya çalış

0|1
    0|0
  • Baban için zor durum, atlatması zaman alir

0|0
    0|0
  • aferım sana

0|0
    0|0
  • Aferin sanaaaaaaa

0|0
    0|0
  • yakında çocuğun babsıda terkeder unutma

0|0
    0|0
  • Mantıksız erkek tarafının ailesi yok mu sa tek başına diye sayıklayıp duruyorsun trol soru

0|0
    0|0
  • Eee egmedin mi?

0|0
    0|0
  • hiç bir ata evlandıdan vazgeçmez şimdi kızar ama yakında barışır sen kötü bişey deme

1|0
    0|0
  • bende olsam bende reddederim ama torunu verince kucaklarıne belki düzelirler

0|0
    0|0
  • Kızım Her Babanın Hayalidir Telli Duvaklı Yollamak Evladını

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Her şeyi tek başına yaparken, kararlarınızı alıp ailenizi yok sayarken de vardı bir babanız.
    Simdi nasıl suçlayabiliyorsunuz, ilginç.

0|0
    0|0
  • Nikah kıymadan söyleseydin keşke

0|0
    0|0
  • herşeyi geçtim 7 ay nasıl sakladın hamile oldugunu

0|0
    0|0
  • Baban şu an senden daha zor durumda ve sen bunu anlamıyorsun.

0|0
    0|0
  • Adam haklı boşuna kızma ona. Siniri geçince düzelirsiniz.

0|0
    0|0
  • Sende çocuk doğurcan babana yaşattığını yaşarsan anlarsın..

0|0
    0|0
  • Onlarla beraber mi sen ikiştin nasıl tek başına s ikiştiysen çocuğu da öyle doğur Allah Allah ya

0|0
    1|0
    • 3ay

Düzgün konuşursan sevinirim. Empati yapamıyosan yorum da yapmayacaksın! Bana sorun çıkaran lazım değil çözüm önerisi lazım.

• 3ay

Allahım rezilliğine ne bakmıyor Bir de yazıyor ya

• 3ay

Nasılsın sür tükcüm eski cevapları bakıyordum aklıma geldin

• eşinin ailesi yardımcı olmaz mı sana. Babana göre suçlusun kalkıp neden adamın üstüne gidiyorsun. Doğumu zaten annengil yaptırmayacak hastanede yapcaksın. Eve gelincede eşinin annesi kardeşleri yardımcı olur. Bebek doğduktan sonra gidersiniz el öpmeye. baban yumuşar. Sen daha adam yumuşamadan yaptığını haklı çıkartmaya çalışıyorsun. Demek ki baban için önemli tabular bunlar. Zaten olan olmuş. 7 ay adamın gözünün içine baka baka saklamışsın. artık nasıl yaptıysan. Sadece başını öne eğmek değil kırılmış sana. Madem çocuk dünyaya getirirken ailenin yanında olmasını istiyordun telli duvaklı gelin olduktan yapsaydın. Sana sahip çıkmak zorunda değil. Sen çocuk yapmayı biliyorsan sahip çıkacak olan eşin. Bırak bir süre aileni. baban yumuşar. hallolur bunlar. Sen streslenme bebeğe zararlı.

0|0
    0|0
    • 3ay

Eşim kimsesiz biri benden başka kimsesi yok. Hamile olduğumu bir türlü söyleyemedim, anca nikahtan sonra söyleyebildim. Yanlış olduğunu bende biliyorum çok üzülüyorum böyle olduğu için ama bu yaptığım hatayı düzeltmesini başımda durmasını istedim sonuç olumsuz.

• 3ay

Dünya böyle. Kimse hatalarımızı düzeltmez. Eşin yardımcı olur sana. Anne olmak içgüdüsel bir şey zaten. Babanla da zamanla düzelir. Çocuğunu doğurmak-büyütmek için kimseye ihtiyacın yok. Doğduktan sonra sana bağlı bir canlı olucak. Onun dilini sen anlıcaksın. Annenlerde gizli gizli gelip giderler. Birşey olmaz. Umarım bebeğin sağlıklı olur.

• 3ay

Teşekkür ederim

• Seni babana mujdeleyen ebeni.

0|0
    1|0
Yükleniyor...