Din konusunda şüpheye düşüyorum?

Arkadaşlar doğduğum ülke dolayısıyla müslümanım, yaklaşık bir sene öncesine kadar son derece dinine bağlı biriydim evet namaz kılmıyordum ama ağzımdan Allah ve dua düşmezdi. Herneyse, son zamanlarda bazı araştırmalar yaptıkça şüpheye düşmeye başladım ve bu durum beni korkuttu (hala korkutuyor). Bu terör olaylarının sadece müslüman ülkelerde olması, can almak Allah'a mahsustur diyen dine inananların acımasızca kafa kesmesi, çocuk katliamları. Kadınların erkeklerden aşağı görülmesi. Yarım akıllı ve eksik yaratıklar olarak adlandırılmaları. Çok eşliliğe sıcak bakılması. Kadınlara saçı açık diye cehenneme gideceksin deyip bebeğe tecavüz eden kendini bilmezler de cabası. Bir diğer mesele de bu zamana kadar 4 büyük kitap gönderilmiş olduğu halde, son kitap olan Kuran dışındakinden birine inanılırsa cehenneme gidileceği. Diğerlerini de Allah yollamadı mı? Diyeceksiniz ki onlar sonradan değiştirildi. Kuran da değiştirilmiş olamaz mı? Bir zamanlar diğer kitaplara inananlar da bilgilerle oynanmış olabileceğine inanmıyordu ancak dünyada kendi menfaatleri gereğince insanlığa kötülük yapan onca kişi var ki.. ve diğer dinlere inananların suçu ne? Saygı çerçevesinde yorum yaparsanız memnun olurum. Böyle sorular gelince daha okumadan "cehennemde yancaksın allahu ekber" diyenleri gördükçe daha da uzaklaşıyorum.

1|2
119

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 18

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...