Evlendiğinizde babanızı kaybetmiş olsanız annenizi yanınıza alır mısınız?

Ya da karşı taraf annesiyle yaşamak istese kabul eder misiniz?

• Sağlıklı olduğu müddetçe ayrı evde yaşanması gerek bence
    38% (33)16% (10)29% (43)Oy Ver
  • Ne demek başımın üstünde yeri var
    46% (40)69% (42)55% (82)Oy Ver
  • Zor bir durum kararsızım.
    16% (14)15% (9)16% (23)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
3ay Kizlar mi acimasiz erkekler mi çok hoşgörülü 😒
3ay Yav arkadaşlar ne dediğiniz belli değil yarı yarıya hep. . Yariniz diyor yuva üstüne yuva olmaz Yariniz diyor tabiki bakilir. .

1|1
27|37

En İyi Erkek Görüşü

• Aslında bunları daha evlenmeden konuşmak gerekiyor. Yarın bir gün herkes yaşlanacak ve herkes aynı duruma düşecek. Bugün iyiyken birilerini istemezsek yarında biz istenmeyen olabiliriz.

Bu yüzden her zaman en iyi şartları oluşturmak gerekiyor. Kiminin durumu var kiminin yok ama benim çözümüm bir dubleks ev olurdu ya da müstakil 2 katlı bir ev. Bu yüzden bu şartları sağlayamadan da evlenmeyi pekte düşünmüyorum. Yarın bir gün bunun stressini çekmeye hiç niyetim yok. Annemi ve babamıda kaybedemem yani aynısı karşı taraf içinde geçerli. Bana kalksa hiç problem yok ama işte bana kalmayacağı için en uygunu bu şekilde olacak gibi.

0|0
    0|0
    • 3ay

:D güzel dusunmussun.. ama dubleks olmasi çok farkedermi bilemedim aynı ev sonuçta aynı sofra aynı televizyon koltuk

• 3ay

Dediğim gibi ben onun annesinden ya da babasından rahatsız olmazdım. Gelsin kalsın tv de izlesin sofradada otursun ne zararı var ki? rahatsız olunacak konuları eşimle konuşurdum ne rahatsız ediyor diye? illaki bir çözümü vardır. Hayatta çözümsüz sorun yoktur. Sorunlar çözülmek içindir yeter ki istenilsin.

En İyi Kız Görüşü

• O kayınvalide düşmanlığına hep karşı oldum. O benim evlendiğim adamı yetiştiren bu gunlere getiren bir anne. Tabi onunda bana karşı tutumları kızı gibi olmalı. Oğlu ile aramıza fitne sokup huzurumuzu bozmamalı. Neticede benim gayem onun evladını mutlu etmek.
    Her kadın evlendiğinde eşi ile yalnız yaşamak ister ama ola ki ortada olumsuz bir durum var eşim bana böyle bir şeyi teklif ederse kabul ederim.
    Sonuçta ilerde bizlerde anne olup belki gelinimiz olacak. Ne ekersen onu biçersin :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 36

• Annem ev ev üzerine olmaz der..
    ayrı bir evi olur yakın olur gider geliriz ama
    aynı evde saglıklı oldugu sürece birlikte oturmak iki tarafada sıkıntı

0|0
    0|0
  • aynı sitede aynı blokta farklı dairede otururuz..

3|0
    0|0
  • Elbette yaşarız..
    Durum onu gösteriyorsa..

Ama şartlı olur.. ;)
    Evin reisi benim..
    Hanımı bana doldurup doldurup yollarsa kiralık ev tutarım 😂😂

#Vesselam

0|0
    0|0
  • Onun annesi benim annem... esimin annesi muhtac yasarsa nerde bizim erkekligimiz nerde bizim insanligimiz.. bu islerin en basta konusulmasinda buyuk fayda var.. asilmasi cok guc sorunlar cikabilir aksi bir insanla.. gelen kiside evladina degil yabanciya geldigini dusunecek ve oyle hareket edecek.. agir olmaliki bikilmasin kendisinden.. herseyin"adam gibi" olcusu olmali...

0|0
    0|0
  • her türlü ailesiyle bile yaşarım babası hayatta olsa bile sorun olmaz eğer bakım gerekiyorsa ilgi alaka gerekiyorsa. Ama sadece anne kalmışsa o anne başımızın üstünde yeri var konumundadır. Kendisi de istiyorsa kalabilir tabikide.
    Benim anne baba olmadığından öyle bir derdim olmaz o ayrı :)

0|0
    0|0
  • ben sole dusuniyorum ben evlendigimde kayinvalide olarak degil annem olarak gorurum ve kimseyi acikta birakmam gucum yettigi surece ayni anlayisi esimden de beklerim eminim biz onlara zor zamnimizda baktikmi allahta bizim zor zamanimizda evlatlarimiza baktiracaktir

0|0
    0|0
  • Anneler baş tacıdır ya
    Gelsin sıkıntı yok

0|0
    0|0
  • Bakıma muhtaçsa sokağa atacak değiliz herhalde.

0|0
    0|0
  • Babam zaten yok

0|0
    0|0
  • Her kimin annesi veya babası olursa olsun başımın üstünde yeri var

1|0
    0|0
  • Kızlar acımasız. Ben eşimle evlenmeden önce anlaşmama rağmen annemi istemedi. Ki annem, 36 yaşında 5 çaçukla dul kalmış, buna rağmen evlenmeyip çalışıp bizi büyütmüş. Ben bu yüzden eşimi ömür boyu affetmeyeceğim

0|0
    0|0
  • Başımın üstünde yeri var annem o benim aynı sey esimin basına gelse sonucta o da benim annem der onu da alırdım yazık kadını bir de yalnız bırakmak olmaz.. Ama söyle bir secenek de var esim rahatsız olursa en azından yakınımızda olsun diye kaldığımız apartmandan bir daire alırdım..

0|0
    0|0
  • Kendine bakabilecek durumda olduğu sürece bizimle yaşaması mantıksız.

0|0
    0|0
  • Alırım ama kaynanalık yaparsa ayrılırız

0|0
    0|0
  • Başımın üstünde yeri var.

0|0
    0|0
  • Evlenmeyi düşünmüyorum ve öyle bir şeye evet diyemem asla

0|0
    0|0
  • Zor bir durum ama sanki istemezdim aile düzeni kaçar gibi geliyo tabi kısa süreli 2 hafta 1 ay olur ama kalıcı istemezdim sanırım

0|0
    0|0
    • 3ay

Karşı taraf ısrar ederse.. Sen annemi istemiyor musun annem bizimle kalacak anam o benim korkuyor kadincagiz derse

• 3ay

Sonuçta anlaması zor bir durum değil ben annemi çok severim mesela şu an sapım ama sevdiğim insan annesini yanında isterse anlaması zor değil valla çok sıkıntılı hiç düşünemiyorum kararsızı işaretledim zaten

• Ne demek alirmisiniz?
    O benim hayatimin kadini babamin emaneti. Senelerce kahrimi cekmis.
    Birde alirmiyim diye sorucam kendime ha?

0|0
    0|0
  • Sağlıklı ise aynı eve ne gerek var. Alt li ustlu olabilir

0|0
    0|0
  • Anne tek kaldıysa tabiki. Başka kardeş varsa derin ki anne istediğin yerde kal. O da muhtemelen sırayla kalacaktır

0|0
    0|0
  • ikisi de annem ve yanımız da kalabilir , sokağa atacak halimiz yok.

0|0
    0|0
  • evet alırım tabiki bırakmam hiç bir yere

0|0
    0|0
  • tabiki de kendisine ait bir evi olur. O evde kalır lakin her zaman başımın üstünde yeri vardır. Ya ben giderim her zaman ya da o hep bize gelir.

0|0
    0|0
  • kardeşim yoksa evet

0|0
    0|0
  • Ahh kızlar birde meleğiz demez misiniz? :D

0|0
    0|0
    • 3ay

başka zaman soru işareti kullanmam burda ne alakaysa bastım hay türkçeme. dsad

• Allah korusun ama başımın üzerinde yerleri var bizde yaşlanıcaz:)

0|0
    0|0
  • B dedim

0|0
    0|0
  • Tabiiki alırdım ve onun annesi de benim annemden farkı olmaz

0|0
    0|0
  • Ben bakardım

0|0
    0|0
  • İnsanın annesi ve babası o evin bereketidir ( her iki taraf üçünde geçerli)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    6

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 26

• Anneler yanimizda kalabilir.

Ben de yaslanacagim ve tek kalmak uzerdi beni.

0|0
    0|0
  • çok yakınımda bir eve yerleştirir yalnız bırakmam

0|0
    0|0
  • Alt katına ya da üst katına taşınır ona her zaman bakarım.
    Ama aynı evin içinde o da rahat edemez bende...

0|0
    0|0
  • Ben istesemde annem gelmez. Ama zaten yakınıma alırım onu. Aynı bina gibi mesela. Sadece annemde değil. Eşimin annesi yalnız kalsa aynı şeyi ona da yaparım

0|0
    0|0
  • Ev üstüne ev olmaz bence alt kat veya yan daire olarak tutarız yine beraber oluruz ama aynı evde rahatça yatıp kalkamassin kocani rahatça opemezsin falan.

0|0
    0|0
  • Aynı ev dğil ama aynı semtten ya da apartmandan ev tutardım. Ve onlara gerekirse her gün ziyarete giderdim. Böyle bir şeyi teyzem yaşıyor birbirlerine karşı komşular eşinin ailesiyle bence en mantıklısı bu. Sevdiğim erkeğin ailesinde de var bu durum amcasıyla alt komşulardı amcası öldu yengesi hala aynı evde oturuyor çocuklarla sıkıntı da yok.

0|0
    0|0
  • Bakarım canım niye bakmiym bir annem mi fazla, esimin annesi o durumda olsa onada bakarım. Eşim istemesin onuda evden atarım (çok büyük konusmiym da 😄)

0|0
    0|0
  • Bence bunun acımasızlıkla alakası yok tabikide bakarım ama gıcıklık için yapmıyorsa o da rahat edemez onun yakınına taşınırım sık sık yanına giderim yanlız bırakmam

0|0
    0|0
  • Annem ile yaşıyorum şu an. İçgüveyi istemiyorum.😏

0|0
    0|0
  • Benim zaten annem ve babam ayrı. 7 yıldır görmüyorum babamı. Annemden hiçbir zaman ayrılmıcam. O benim bir tanem. Herşeyim. Yaşama sebebim.

0|0
    0|0
  • Alırım tabi.

0|0
    0|0
  • Annem ayri ama lafta. Ya biz onda ya o bizde geçti yillar. Hic bir koşulda birakmam tek basina

0|0
    0|0
  • oyle bısey olsa bile annem kabul etmez kı kendısı calısan birisi ayaklarının uzerınde durur yakınlarında biyerde otururum zaten fark etmez

0|0
    0|0
  • İddialı konuşmamak gerekir ancak sağlığı yerindeyse aynı evde yaşamayı düşünmem özellikle eşimin annesiyle.

0|0
    0|0
  • Şimdi kaynanamla yaşamak istemem, öyle bir durumda yakınımızda oturabilir ama aynı evde değil.

0|0
    0|0
  • Ev üstüne ev olmaz eşim kabul etmezse yapacak birşey yok sonuçta biz ailelerimize evlenmiyoruz

0|0
    0|0
  • maddi durumu yoktur çok hastadır tamam da öbür türlü de evimde duramaz yani

0|0
    0|0
  • Zor dönemi atlatıp alışana kadar kalsın isterim ama herşey normale dönünce ayrı evlerde olmak daha iyi iki taraf için de

0|0
    0|0
  • Kabul ederim..

0|0
    0|0
  • Tabikide alırım

0|0
    0|0
  • Başımın üstünde yeri var.

0|0
    0|0
  • Eşimin annesiyle yaşayamam ben 😒