Dindar Aileme Müslüman Olmadığımı Nasıl Açıklayacağım?

Merhabalar, öncelikle gizli olarak bu soruyu sormak istemezdim ama tepkilere maruz kalmak istemedim. Benim ailem dindar, hatta dinle ilgili meslekleri olan bir aile; ama kısmen modern bir kafaları var kendi dünyalarında. Zaten çocuklarını dini eğitimin içinde boğan bir aileye düşmüş olsaydım belki en azından açık fikirli olamazdım.
Ama onların dindarlığı beni kötü etkiliyor, toplumda böyle bir etkiye maruz kalan nadir erkeklerden birisi olarak lisedeyim ve sevgiliye izin de vermiyorlar. Kızlı gruplarla buluşurken bile onlardan saklamak zorunda kalıyorum.
Ve tabiki bunlar müslüman olmama sebeplerim değil. Neyin doğru neyin yanlış olduğu konusunda da burada gelip bana misyonerlik yapılmasını istemiyorum, sadece soruma cevap arıyorum. Şimdi olmasa bile iki yıl sonra üniversiteye gitmeden onlara hayata bakışımı açıklamak istiyorum. Ama tepkilerinin nasıl olacağını tartamıyorum. Bir yanımda evlatlarının kendilerine tamamen ters düştüğü için mahvolacaklarını düşünüyor. Gelecekle de ilgili endişelerim çok. Ama söylemezsem hep onların yaşam tarzları içinde sıkışıp kalacağım ve hayatımı yaşayamayacağım.
Kararım kesin, iki yıl içinde oturup konuşacağım. Ama önerilerinize ve görüşlerinize çok ihtiyacım var. Doğru yönde verilen cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Güncellemeler:
Ayrıca bunu da söylemem gerekiyordu galiba, babam ehli sünnet denilen iyice gerici kafadan olmasa da ilahiyatçı...

0|0
914

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 8

Erkekler Ne Diyor 13

Yükleniyor...