Evime gelen misafirler yaptığım yemeği namaz kılmıyorum diye yemedi ve ben onlarla görüşmek istemiyorum artık?

Herkese merhaba arkadaşlar öncelikle millet olarak başımız sağolsun.

Yeni evliyim eşimin tarafından bayanlar toplanıp geldi

Bende ikramlık bir şeyler hazırlamıştım

Namaz kılıyor musun? Dediler.

Kılmıyorum dedim yani 5 vakit kılmıyorum ama vakit namazı kılıyorum oruç tutan ibadetlerini yapan Kuran okuyan insanım ve hoşgörülü insanları kırmamaya çalışan bir insan

Ama namaz kılmıyorum diye senin yaptıklarında bereket olmaz deyip yaptığımdan bir yudum almadılar

Bir daha o insanları evimde görmek istemiyorum

Resmen neye uğradığımı şaşırdım siz duydunuz mu böyle bir şey?

Eşime dedim ben bir daha onlarla aynı ortama bile gelemem

Eşim abartma onların düşüncesi bu yönde karışamayız dedi

Onlarla görüşmek istemiyorum sizce haklı mıyım?

0|1
52|66

En İyi Erkek Görüşü

• Islam dinini boyle korlemesine yasayan sahslarn cehaletini anca islam dini cozer namaza basladgn zaman onlarla ayni ortam namaz klmayan birine yemek yaptr
    Ve ona sor namaz kliyormusun? hayir cevabi uzerine basindan gecen bu hadiseyi anlatarak islam dinini hosgorusune hayran kalarak namaza basladgni anlat ve sofrasina otur. Belki sende allahn verdigi hidayetten nasibini alirsin kullarn tepkilerinden degil de onlarda ayni cehalette seni hayran hayyran izlesin..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 65

• 😱😱😱 şoklardan şoklara sürüklendim. yani böyle bir durumda onlar bana gelirse gelsin ama ben tutup da arayıp sormam. Aynı ortamda bulunmak gerekirse de onlar benimle konuşmadan ben laf açmam. Tüm bunlar olurken de onların yanında ezilmiş, dışlanmış havasına girmem. gayet tabi onların düşüncesi ama saygı diye de bir şey var, senin evindeler sonuçta. iki atıştırsalar cehenneme mi gireceklermiş.

2|0
    0|0
    • 3ay

Şoku atlattım şimdi, tekrar düşündüm de eğlenceli olabilir 😅 geldiklerinde falan baya iştah açıcı şeyler çıkarır yerim, arada sorarım "siz şimdi namaz kılmayanın üretimini kullanmıyonuz ya bulguru, pirinci nerden buluyosunuz?" Diye sorup veganlara hiç mi et yemiyosunuz diye sorulduğu gibi "nıssı yani hiç mi ithal bir şey kullanmıyonus?" Diye sorarım 😂 Sonra kaçarlar zaten benden

• insanlar günahda işleseler yaptıkları yenir kitap ehli olduğu sürece yenir siz hiç canınızı sıkmayın insan kendini görmeyince etrafı batar sürekli gözüne herkes kendine baksa ama bakamıyor çünkü nefs bundan haz alıyor onlara sorsanız bunu allah için yaptılar allah için yapınca bir kalp kırdılar ama fark edemediler bile allah insanı ferasetten ayırmasın

0|0
    0|0
  • "Eşim abartma onların düşüncesi bu yönde karışamayız dedi" görünüşe göre eşinin de düşüncesi onlari savunma yönunde lan nasıl tiksinç yobazlar varya senin kalbiin kırarak güzel bir şey mi yaptıklarını saniyorlar dinimiz de insna kalbi kırmak ne kadar günaj jaberleri yok mu sözde dincillerimizin? ben olsam evden kovardım ciddi ciddi yapardım yobazlarla işim olmaz.

1|0
    0|0
  • Onların namazlarının kabulü sms olarak bildiriliyor herhalde onlara :) Cahilleri takmana bile değmez ablacım. Gelen kötülüğü en güzel biçimde sav eşinle konuş sonuca ulaşırsınız. Ama görüşmeme hakkın var tabi

1|0
    0|0
  • Haklısın. Bu kafayla gidersek yakın zamanda ülkenin yarısı Arap diğer yarısı da Kürt olacak. Türkler Araplaşıyor ve yobazlaşıyor, Kürtlerin sayısı hızla artıyor.

0|0
    0|0
  • Nası karısamayız dedi. Esinin yerinde ben olsam karıma bunu diyenlerin evime giren bacaklarını kırardım... Haklısın sakın taviz verme.

1|0
    0|0
  • Bunlar ne sapık düşünce yaa sende sorun yok karşındaki kişilerde sorun var dinimizi bu denli aşağılamak çok kötü bir şey sen bence görüşmeye devam et istersen strese giriyorum diyorsan görüşmesende olur bildiğin yoldan devam et ama namazda kılsan daha iyi olur onlar istediği için değil kendin istediğin için Allah rızası için allah'ım hayırlı güzel huylu insanlarla karşılaştırsın inşaallah kardeşim

0|0
    0|0
    • 3ay

5 vakit kılmıyorum bende kılmayı çok isterim vakit namazları kılarım ama sırf 5 vakit namaz kılmıyorum diye bana böyle muamele yapıldı

• 3ay

İnşallah amin teşekkür ederim

• 3ay

Faydalı olabildiysem ne mutlu kardeş Allah a emanet olun mutlu huzurlu bir ömür geçirmeniz duasıyla dış etkenlerin aile hayatınızı etkilemesine izin vermeyin

• Başları sağooolsun karakterleri ölmüüüş
    Aynısını anama yapsalarda evdeki tüfekle kovalardı heralde

0|0
    0|0
  • ilk defa boyle bişey duydum bıde sacma bı dusunce bereketı veren ALLAH bide kendılerın kıldıgı namazın kabul oldugunu nerden bılıyolar bu dusunceye gore belki Allah katında kıldıklarının hıc bı degerı yok sadece spor yapmıs oluyolar ozaman kendı yemeklerını nası yıyolar ilk basta dedıgım gıbı cok sacma bır dusunme tarzı

0|0
    0|0
  • Dini namazi bosver... Senin yaptigin nedir? Ikramdir. Ister tum dinlere gore gunahkar olsun insan , iyi niyetle hazirlamis o kadar. Türkler düşmanlarının ikramlarini bile geri cevirmezmis. Biri bana bunu yapsa degil ayni ortamda bulunmak selam vermem.

0|0
    0|0
  • Buyrun işte çomar diyince biz suçlu oluyoruz.

Muhattap olduğun sürece morali bozulan sen olursun.

0|0
    0|0
  • namazla ne alakası var yemeğin :S

0|0
    0|0
  • Bir her koyun kendi bacağından asılır onlar islami 4 4 luk mu yasiyorda sana böyle birşey söylüyorlar

2 bu bir gorgusuzluk Cenab-i Hakk diyor ki neyle gelirsiniz gelin kul hakkıyla karşıma gelmeyin sen emek verdin ugrastin bide bunu söylediler kalbini kırdılar seni uzduler bu kul hakkı değilde nedir?

3 gorusmemek istememen çok normal doğal hatta eşinin de sana destek çıkması lazım ki eşin bunları söylerken onları tersleyip evden kovmasi gerekirdi

0|0
    0|0
  • Bir müslümanın karısı eğer namaz kılmıyorsa o namaz kılmayan kadınların pişirdikleri yemeklerin içinde vallahi Allah'ın rahmet ve bereketi yoktur. O yemek şifa değildir. O yemek deva değildir. Namaz kılmayan kadınların pişirdiği yemekler insanın ruhunu zedeleyen birer zehir mesabesindedir. Hz. Mevlana

0|0
    2|0
    • 3ay

Boyle sogutun insanlari islamdan aferin bravo

• 3ay

Ben zaten evliyayım demiyorum aciz günahkar bir kulum nefsimi de aklamıyorum sen nasıl üslup kullanırsan bende öyle kulanırım şimdi yol al.

• 3ay

uslubumda sıkıntı yok üzerine almak isteyen alır herkes anladığı şeyin tecellisine mazhar olur seninle burda sabaha kadar cedel edecek kadar ilme sahibim ama bunu asla yapmam müslüman müslüman dua eder şeytana hizmet etmeyelim boşver şimdi yol alıyorum

• Ok yesinler bildiğin terbiyesizlik ya... Ben erkek halimle sinir oldum... Ben olsam yüzlerine karşı giydirirdim...

0|0
    0|0
  • bence tekrar çağar yemeğe sizin sayenizde namaza başladım din kardeşlerim beni büyül yanlıştan döndürdünüz allah sizden razı olsun de yemeklerine fare zehiri koy afiyetle yiyip ölsünler

0|0
    0|0
  • "Benim de düşüncem görüşmeme yönünde" diyemedin mi eşine? İğreniyorum böyle insanlardan !!!

0|0
    0|0
  • Nasıl insanlar var ya.

0|0
    0|0
  • ne alakaymış öyle şey olmazz namaz kılmıyor diye yemek yenmezmi yuh artık

0|0
    0|0
    • 3ay

Bereketsizmiş yenilen yemek

• 3ay

Nerede yazıyormuş öyle birşey kuranda -kitapta yazıyormuymuş neye dayanarak söylüyorlar bunu?

• ne alaka eyyyyyy canım misafirler eyyyy bilmem ney eyyy niye geldiniz siz yaa tayip gibi fırçalaydın sigara içenlerin paketini kıraydın... ulan varya bu millet sede sabunluk

1|0
    0|0
  • cahillik..

0|0
    0|0
  • Madem esin dusuncelerine saygi duyuyorsa senin dusuncenede saygi duymali

1|0
    0|0
  • eşinin yerin de olsam onları savunmazdım... eve de onları bir daha sokmaz evlerine ölüsüne dirisine bile gitmezdim

0|0
    0|0
  • Saçmalamışlar yaptıkları terbiyesizlik sonuna kadar haklısın

0|0
    0|0
  • ne aptal insanlar var. tamamen kendi cahillikleri. madem ki o kadar cok biliyorlar. peygamber efendimiz sav hediyeyi ikramı geri çevirmeyin der. onuda bilmeleri lazim

0|0
    0|0
  • Namaz kilmak gerekir o ayri mesele de namaz kilmiyorsun diye yemekleri yememelri saçmalık olmus cidden

0|0
    0|0
  • hâklisin

0|0
    0|0
  • ben olsam doverdim :D

0|0
    0|0
  • ne kadar cahil cühela insana var ya

0|0
    0|0
  • İslamda. İkram edilen birseyi asla geri çevirmemek gerektigini hatta paylasilmasi gerektigini bildiriyor.. demekki o akrabalarin farkli bir din mensubü dur

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    35

Kızlar Ne Diyor 52

• Kovsaydın evden saf mısın

0|1
    0|0
    • 3ay

Yaşça büyük insanlar da vardı kovamazdım

• Ne kadar ayıp birşey! Ne kadar büyük sapkınlık! Sevap işlediklerini sanıp günahına giren tonlarca günah sahibi olan sapkın insanlar ! Güzel dinimizi bu şekilde neden suistimal ediyor bu insanlar. Sakin üzme kendini yaptıklarını yemediler diye. İyi ki öyle insanlar o güzel nimetleri yiyip ziyan etmemişler. Ellerine kollarına sağlık sen üzerine düşen vazifeyi yapmışsin. Ama kin besleme. Allah ıslah etsin onları. İnşallah doğru yola gelirler.

0|0
    0|0
    • 3ay

Kin değil ama nasıl diyeyim gerçekten şoka uğradım onlarla bir araya gelmek bile istemiyorum bir daha

• 3ay

İstemezsin biliyorum. Kim ister ki soğumuşsun resmen utanmışsin. Çok ayıp etmişler. Ama böyle yapma. Anladığım kadarıyla sen de itikatli insansın. Şeytana uyma. Onlar öyle yaparlar yarın bir gün utanırlar. Bu hep böyledir

• Onlar kim ki kimin yemeginibbereketli olduguna kimin yemeginin bereketsiz olduguna karar verebiliyorlar. Allah'a sirk mi kosuyorlar? Allah'ın adına karar veriyorlar? Rezil cahiller. Bunlar eve alınıp yemek yedirilmeyi hak etmiyor, yüzlerine tükürücen böylelerinin

0|0
    0|0
  • bak bak evime gelecek ikramıma bahane bulacak bir daha kapımı bile çalmaya hakları olmaz sen yine iyi dayanmışsın bana deselerdi dakikasında kovardım hepsini

0|0
    0|0
  • Haklisin bence mallik. bizim aile dostumuz vardi. romanyali hristiyanlar , bir akrabamiz onlar abdest almiyor diye yaptiklari pis sayiliyormus. senden benden dindar bir insan halbuki o hristiyan insan , yaptigi keki afiyetle yedik herkes kendi ibadetinden sorumlu sacma sapan dusuncelerdeki insanlarla da muhattap olma

0|0
    0|0
  • Haklisin

0|0
    0|0
  • Ya bir de bı insanlar namaz kılıyor gerizkalılar. bir insanı ibadeti tam yapmıyor siye dışlamak ne kadar günah bunu bile bilmiyorlar pis yobazlar ne konuşcan ya kaç böyle yobazlardan

0|0
    0|0
  • Oha cidden. Bu kadarını ilk kez duydum. Abdestsiz (gusülsüz) insanlarınkini yemeyen çekinenleri duydum ama bu kadarı abartı yani! İnsanlar çığırından çıkıyor. Bu olayın dolaylı (yada doğrudan) ülkemizin içinde bulunduğu duruma da etkisi büyük. Lütfen artık kendinize gelin ya. Ben sana katılıyorum yaptıkları da çok ayıp. Madem öyle arayıp sorsalarmış siz namaz kılıyor musunuz kılmazsanız gelmeyiz diye. Eşinin akrabasıdır yine bir şey diyemezsin ama mümkün olduğunca gidip gelmezdim ben.

0|0
    0|0
  • ben kovardım :\ tam yobazlara dek gelmişsin böyle şey mi olur

0|1
    0|0
  • Onların düşüncesi öyle diye sen kendi evinde neden kasılasın? canım bu insanlar ya kendi kendilerine adet uyduruyorlar. Yobazlar

0|0
    0|0
  • haklısın.. istemediğin bir şeyi yapmak zorunda değilsin yani görüşme konusunda.

0|0
    0|0
  • Doğruysa eğer saçmalamışlar.. insanları dinden uzaklaştırmaktan başka bir şey değil yaptıkları..

Sevdiriniz nefret ettırmeyiniz. Hadisi Şerif

0|0
    0|0
  • yaptıkları şey resmen nankörlük. müslümanlıkla ilgisi yok bu yaptıkları şeyin. Müslümanlık sadece namaz kılmak demek değil. sen onlara evini açmışsın. herkes herkese evini açmaz. hem de Allah'ın verdiği nimete laf edilmez.

0|0
    0|0
  • Hanımefendi yaptıkları bizim dinimizle alakalı değil. Siz sıkmayın canınızı. Haklısınız yaptıkları doğru bir şey değil. Mesafe koyun.

0|0
    0|0
  • Haklısın tabi ya. Yobazlara bak ya. Hz. Muhammed Yahudi komşusunun yemeğini yemiş. Onlar müslümanın yemeğini yemiyor. Kibire bak ya. Zıkkım yesinler ben olsam evime adım attırmam

0|0
    0|0
  • doğruysa bu anlatıkların görüşme

0|0
    0|0
  • Yuh artık... haklısın tabi. Görüsme. cehalette son nokta. Bu kadarına da pes..

0|0
    0|0
  • Ne saçma şey yapmışlar

0|0
    0|0
  • Bakıyorum da yobazlıkta sınır tanınmıyor yine.

0|0
    0|0
  • zıkkım yesınler sanırsın kendılerı ucan melek kıme ne lan zıhnıyete bak ya ayıp etmısler ben olsam bende ıstemezdım

0|0
    0|0
  • Ne kadar sacma bir zihniyet ya

0|0
    0|0
  • bencede görüşme tam yobazlarmış hatta yobaz hafif kalır ya

0|0
    0|0
    • 3ay

onlar seni üzmek için söylemişler bence kafadan problemliler yoksa dışarda lahmacun hamburger köpek gibi yiyolardır

• Sok oldum nerde gecti bu olay hangi memleket

0|0
    0|0
  • yüzlerine bile bakma ne kadar ezikçe bir düşünce ya

0|0
    0|0
  • Görüşmemen en iyisi

0|0
    0|0
  • Haklısınız bir daha evinize davet etmeyin

1|0
    0|0
  • Yuh ayip. 5 vakit kilsalar. nolcak onlara yaa.. tovbe tovbe

0|0
    0|0
  • Gelirlerse siz gelince evime melek girmiyor de sen de kov evden.

1|0
    0|0
  • Saçmalıktan başka bir şey değil

0|0
    0|0
  • Sacmalamışlar ya

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    22
Yükleniyor...