Yurtdışından Türkiye'ye kesin dönüş yapanlar var mı?

Merhaba, ben belçika'da doğup büyüdüm ve sevdiğim insanla bir hayat kurmak için Türkiye'ye kesin dönüş yapmayı planlıyorum. Aslında kararım kesin ama hangi alanlarda zorluk çekerim merak ediyorum. Burda iyi bir işim var.. sigortacılık yapıyorum ve 5 dil biliyorum. Kesin dönüş yapanlar hangi konularda zorlandınız tecrübelerinizi paylaşırmısınız rica etsem?

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• Aklın varsa dönme. Dönenleri anlamıyorum neyin kafasını yaşıyorsunuz ya

0|0
    0|0
    • 3ay

Neden dönmeyelim? Biraz açarmisin düşünceni?

• 3ay

Türk vatandaşlığın yoksa, resmen çile yaşarsın. Bürokrasi cennetidir türkiye, belgelerle kanunlarla seni çileden çıkarırlar oturup ağlarsın resmen.

Gelecekte mutlu bir yaşam istiyorsan sevdiğini de al dön geri. Kalmayın burada iyice kötüye gidiyor burası. Her taraf arap suriyeli, insanlar neler çekiyor. Fiyatlar pahalanıyor, maaşlar düşüyor. Yaşanılacak gibi değil. Sürekli olaylar gündem yoğun oluyor yetişemiyorsun hiç birşeye. Doğru dürüst sağlık hizmeti göremiyorsun, nereye gidiyorsun sıkıntı çıkıyor

Erkekler Ne Diyor 1

• Biz hep buradayız. Ama hiçbir sorun yasamasin. Türkiye dünyanın enguzel ülkesi.

0|0
    0|1
    • 3ay

Öyle tabi vatana dönüş yapacağım için çok mutluyum ama alışırken zorluk çekeceğim kesin. Hayat standartları farklı.. aslında çok büyük beklentiler içinde değilim ama yinede merak ediyorum...

• 3ay

Bizim milletimiz kim olursa olsun canı gönülden kabullenen birisi. Sen hiç bir konuda skinti yasamasin 1 haftada sanki burada doğmuş gibi olursun

Kızlar Ne Diyor 1

• bence geçiş yapma belçikaya gidin siz. ülkede kan gövdeyi götürüyor. çocuklarınız için de diyorum kaliteli eğitim alsınlr ülkede eğitim sistemi de ço bozuk

0|1
    0|0
    • 3ay

Yorumunuz için teşekkür ederim. Dünyanın her yerinde kan gövdeyi götürüyor aslında. Amerika'da falan ölmek istemem mesela ama sonuç olarak orası bizim vatanımız. Eğitim konusunda haklı olabilirsiniz o konuda da çok tereddüt ediyorum... Etrafınızda bildiğiniz dönüş yapmış olan birileri var mı?

• 3ay

benim sevgilimin ablası isveçte yaşıyorlardı 5 sene önce döndüler. ama kadın hala isveçi övüp durur. annemin arkadaş çevresindne kendi arkadaş çevremden de var ama memnun olanını görmedim ben. bak ben de milliyetçiyimdir ama ülkeyi yönetenler ülkeyi batırmaya çalışırken milliyetçiler ne isterlerse yapsın durum düzelmez bu ülkenin durumu düzelmez. belçika daha güçlü ve daha kaliteli bir ülke hani düşün işe gidiceksin metroya biniceksin korkuyorsun sağa sola bakıyorsun canlı bomba var mı diye. zerre can güvenliği kalmadı. candna daha önemlisi var mı ablacım? hadi size bir şey olmadı çocuğunuz olunca onu okula yollamaya korkmucak mısınız? hadi okudu ya çocuğunuz kaliteli bir eğitim alıp güzel bir meslek sahibi olabilecek mi kesin mi? en kötüsü de bu ülkede yaşaynlar herşey çok güzelmiş gibi devam ediyorlar ve durumu savunuyorlar. kimsenni kimseye saygısı yok.

Yükleniyor...