Boşanma sonrası yaşanan travma ve hayata tutunma çabaları?

Çocuğum yok bir yıllık evlilikten sonra ayrılmayı düşünüyorum. Eşimle dört ay çıktık.4 ay nişanlı kaldık ve evlendik. Güven veren Sakin saygılı bir adamdi. Ben öğretmenim onun o sıra işi yoktu. Üniversite mezunuydu ama atanamamisti. Sevgili olduğumuz sıra polisligi kazandı sonra polis oldu. Polis olmasını istemiyorum ama geçici olucam dedi işim yok şu an dedi. Hakemligide var yükselmeyi bekliyordu o zaman pilisligi bırakabilirdim.. Tanıştığımızda işi yoktu ama ben bu kadar erken evlenmeyi planlamiyordum. Polis oluncada es ozrunden yararlanmasi için erkenden evlendik. Ailesi yardımcı olmadı kredi çekti. Altınları aldılar eşim ise yeni başlayıp direk kredi çekince falan huyu değişmişti. Fazla bir şey istemedik ben de ailemde. Huyunun değişmesini buna bağlamıştım. Ama o güven veren aydın eli bol adam gitti. Cimri erkek üstünlüğünü savunan parayı dert eden çabuk sinirlenen sesi yükselen bir adam geldi. Akrabaları bile şaşırtmaya başladı ben anlattıkça. Çabuk güven veren Sakin saygılı izlenimi bırakan biri. Akrabaları karıştı Bazen annesi karşıtı denge sağlayamadı. Tanımadığımı düşündüğüm çok hareketi var. Küçük şeyler ama çok zıt karakterleimiz varmış. Başta kendimi anlattım başta onaylarken şimdi bambaşka davwranıyor. Hazır değilim diyorum çocuk istiyor benim hazır olmadığımı umursamıyor. Hatalarımı Anladım diyor üç beş önce yaptığı saçmalıkları eleştiriyor. Ama ben bilemiyorum önümü göremiyorum Bazen Bosanalim desem ortada halledilmeyecek bir şey yok diyorum. Konuşuyorum dilime vuruyor Bazen haklıyken haksız durumuna düşüyorum. HERKESIN Sakin bildiği adam bambaşka biri oluyor bazen.

Güncellemeler:
3ay Son altı ay Şırnak a gitti geldi bide evde de duramadı. Ben de bırak polisligi dedikçe borcumuz var dedi. Annesinin yaptıklarını söyledikçe beni bu halde arada bırakıyorsun dedi. O yokken güçlü olamadım ben de. Bu yüzden evde de vakit geciremedik.

0|1
9|16

En İyi Erkek Görüşü

• Senin baştan görmen gereken şeyler olmuş ama görmemişsin ne sen nede ailen giden yılına emeğine olmuş ve bir evlilik yapmış birisi olmuşsun boş yere o kadar yüreği iyi insanlar varken nerden böyle adamları buluyorsunuz anlamıyorum ben de evlenmek istiyorum ama ciddi anlamda eş bulamıyorum sizlerinde evliliklerini görünce insan daha da korkuyor

1|0
    0|0
    • 3ay

Akrabaları bile şaşırıyor. Herkes Sakin biri olarak tanıyor. Güven veren biri. ses tonu Sakin.

• 3ay

Öylede bu parasal mezular filan normal şeyler değil

En İyi Kız Görüşü

• cocuk filam olmadan bosan gitsin adamin gercek yuzu ortaya cikmis sonra cocuk olunca omrunu bu adama harcarsin giden sadece gencligin olur

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• şimdi pek iç açıcı günler olmamış ama ne desem ki polisliği bırak diyorsunda adamda bir şekilde para kazanmalı mali yönden zor günlerde işini bırakması lüks olur sonra 6 ay güneydoğuya gitmiş psikoloji etkilenmiştir.. ona biraz daha şans vermelisin eksik arama bu dönemde ondaki güzellikleri görmeye çalış...

0|0
    0|0
    • 3ay

Ben de yoruldum. Öyle yapmak istiyorum ama ben yalnız kaldığım sırada ailesi destek olmak yerine açığımı aramaya çalıştılar.

• 3ay

evet yorulmuşundur haklı sebeblerinde vardır mutlaka... evliliklerin bu ilk dönemlerinde cok olağan bişi sanırım okumustum en tehlikeli dönemler birde işgüc ve zamanından önce yapılmış evlilik biraz iknizide strese sokmuş bak adamda ekmeğinin peşinde bir fırsat bulsa oda senin mutlu olacağın bişi için uğrasır ama görüyorsunki su karmasık zamanalarda işte önemli ona fırsat ver negatif olaylardan bahsetme biraz fedakar ol diyorum farkındayım ama dedikleri gibi yuvayı dişi kuş yapar...

• Ben de boşandım ama sebeplerim sizin seveplerinşz gibi değildi sizin aşılamayacak bir sıkıntınız yok bana göre ve erkeği lütfen eşi ve annesi arasında bırakmayın bşr erkek için en kötü durumdur ve eşinde inan kimin haklı olduğunu olmadığını görüyordur sana söylemese de

0|0
    0|0
  • Asla boşanma bence Eşinin yaşadığı şeyi her erkek yaşar iş psikolojisi felan kafası dağınıktır bir sire sonra eski haline dönecektir. Bence boşanma çoçuk konusunda da yapalım de ama birsüre gizlice doğum kontrol hapı al. sonra biraz sonra hapı almayı bırak ve çoçuğunuz olsun o zaman size çok daha iyi davranacaktır diye düşünüyorum

0|0
    0|0
    • 3ay

Bilmiyorum düzelir miyiz, diyorum düzelmesini umuyorum.

• o arkadaş para kazanınca seni kaybetmiş farkında değil ama boşanmak çözüm değil bende 4 senelik evliligimi bitirdim çocuğum yok ve beklenilen bekarlık sultanlık olayı zor gelecek bir kadin için daha anlamsız bir olay gelecek için plan proje zorlanıyor yeni bir hayat korkusu sarıyor insanı değiştirmeye çalışıp beklemenizi tavsiye ederim gelen gideni aratacaktir hakkınızda hayırlısı neyse o olsun

0|0
    0|0
  • üstesinden gelirsiniz

0|0
    0|0
  • Bu kötü birşey ya

0|0
    0|0
  • Ayrılmak istiyorsan ayrıl geç olmadan hayat kısa değmez zamanını yanlış insanla geçirmeye

0|0
    0|0
    • 3ay

Bilmiyorum ve onyargilardan korkuyorum eşim ilk sevgilimdi. Şimdi dul bir kadın olarak nasıl devam ederim bilmiyorum.

• 3ay

Hangisi doğru şu an bilemiyorum. Her zaman kötü değildi. Şiddet yanlısı içki içen aldatan bir adam değil. Bunlar kırmızı cizgilerimdi. Hatasını anlayınca yapmamaya çalışıyor. Bilemiyorum. Bana da çok bunalıyorum çok konuşarak diyo.

• 3ay

Hayat senin karar senin. Ne diyebilirim ki.

• Bekara karı boşamak kolay gelirmiş.. Abimlerde de çok problem çıktı. Abim çok azıttı, hepimiz konuştuk, yengeme teselli verdik, derdini dinlediki sabret dedik.. O da sağolsun sabretti yıllarca sonradan abim duruldu ve şu anda mutlu ve huzurlu bir yuvaları var. Kadın daha olgun ve güçlü olmalı. Boşuna dememişler yuvayı dişi kuş kurar diye.

0|0
    0|0
  • boşanınca iyiki boşanmışım diceksin.

0|0
    0|0
  • Çok uzun ben nasıl okuyayım bunu kanka

0|0
    0|0

5 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 8

• bence yol yakınken dönmelisiniz.

0|0
    0|0
  • Cok üzüldüm ya. .. nedense evlilikler insan ilişkilerini öldürüyor aksi olmasi gerekirken. ..
    Hic anlamadim bu işi

0|0
    0|0
  • Ailesi bile destek olmamış ve borç içinde. Belki de eşinin maddi ve manevi desteğe ihtiyacı vardır. Çocukla da o hep aradığı desteği bulmak belki aranızdaki bağı kuvvetlenfirmek istemiş de olabilir. Bence aşarsınız. Boşanmak kolay olanı.

0|0
    0|0
  • Okurken bile sıkıldım kendi haline bırak çek git ya

0|0
    0|0
  • Sakın çocuk yapma hersey istedigin gibi olana kadar unutma herseyin daha kötüye gitme ihtimalini de aklından çıkarma

0|0
    0|0
    • 3ay

Kesinlikle yapmam hap kullanıyorum

• 3ay

Zamanla ne olucagını anlarsın kendini boşuna yorma dert etme sinirlenme sakin ol birsüre boşanırsanda zaten o anda en ufak birşey hissetmeyeceksin zaten ipler çokdan kopmus olucak

• Keşke eşinin ailesi destek verseydi biraz. Bu kadar sorumluluğu alınca travma geçirdi büyük ihtimal. Bence hemen çocuk yapma. Çocuğunuz ortada kalabilir

0|0
    0|0
  • Yol yakınken boşan

0|0
    0|0
  • olmuyorsa zorlamak gereksiz.

0|0
    0|0
Yükleniyor...