Korece öğrenmek bana yarar sağlar mı?

Aşırı öğrenmek istiyorum. Zaten sürekli altyazılı film , dizi , sarki dinleye dinleye çozdüm sayılir ayriyeyyen çabada göstericem öğrenmek için. Sizce bir yarar sağlarmı bana? Yoksa gereksizmi

Güncellemeler:
3ay Ayriyyeyyen nedir :D *Ayriyetten olucak o arkadaşlar kusuruma bakmayın.

0|1
7|13

En İyi Erkek Görüşü

• Turkiyede pek ise yaramaz ama ogren farki dil farkli kultur burda da koreli turistler ck ticaret bakmdan bakarsn arada ufak tefek isler cikar.. bende çince ogremdm Şu an çine gidip geliyrm çince konusmktan cok buyuk keyif aliyrm... sen ogren korece pismn olunack bisey yok

1|0
    0|0
    • 3ay

😊 evet aynen öyle ne güzel hayallerimden birisi benimde Koreye gidip gelmek. Çince sizce zor bir dilmi öğrenmesi ve kaç senede ögrendiniz

• 3ay

Tsk ederm eig icin

• 3ay

Rica ederim :)

En İyi Kız Görüşü

• Ben kore dizilerinden ana cümeleleri öğrendim koreli arkadaşlarım var aban nerden öğrendin bu kadar diyorlar dizilerden diyorum azda ingilizce destekliyorum beni çok seviyorlar

1|0
    0|0
    • 3ay

Haha bendede durum boyle :) az uz anlayabiliyorum

• 3ay

Ankara Kültür Merkezine bayan eleman alacaklardı korece ya da ingilizce bilen :D Türkiyede bile iş bulabiliyorsun :D

• 3ay

Vay :) ne guzel tesekkur ederim boyle olumli gorusler gorunce seviniyorum baya

Erkekler Ne Diyor 12

• Mart ayina Singapura gitcem, tatil icin, iki ay kalcam, dort aydir "tai" ce ogreniyorum, kursa gidiyorum... Zor ama zevkli dil

1|0
    0|0
  • Sağlar

1|0
    0|0
  • Dil öğrenmenin kötü yanı yoktur. Öğrenebilirsin mesela kore merakı ülkemizde artıyor ceviri yaparak para kazanabilirsin.

1|0
    0|0
    • 3ay

👍👍 evet kesinlikle öyle tesekkur ederim :)

• Hiçbirşeye yararı olmaz

1|0
    0|0
  • Yeni şeyler öğrenmenin her daim faydası vardır. Önemsiz diye görme onu öğrendikten sonra yeni diller de öğrenmeye bak :)

1|0
    0|0
  • cince ögrensen neysede koreceyi nerde konusucaksin

1|0
    0|0
    • 3ay

:) evet ama baya ilgim var o dile en azından Korece egitim veririm ozel ders ile diye düşünüyorum.

• Sana arkadaş tavsiyesi 1 tane yabancı dil öğren tam öğren 4 5 dil bilipte karşına birisi gecip bisi söyleyince bocalama

1|0
    0|0
    • 3ay

Evet. Yakinlarimda oyle diyor ing ana dilin gibi öğrende yeter sana diyorlar. Ama heves iste en azından o dile azda olsa aşinalığım olsun istiyorum

• 3ay

öğren öğren :D araya 3 4 farklı dil de kat :D ilerde fayda sağlar :D

• 3ay

Haha tamam :) abicim

• kore firmalarında rahatlıkla işe girersin

1|0
    0|0
  • Saglar bende japonca ogrenmek istiyorum is ararken bile ise yara

1|0
    0|0
    • 3ay

Dimi. Bende o açıdan düşünüyorum ama Almanca , Fransızca varken Korece öğrenmek bide o var :(

• 3ay

Kore japonya ticari bagimiz olan ulkeler hem eglence acisindan hem is acisindan ogrenmek fayda saglar birde dil yapimiza uyguun oldugu icin ogrenmesi kolay

• 3ay

Evet :) ayni dil ailesindeniz bu yüzden öğrenmesi Ingilizceden daha kolay haklisin 👍

• Bende cooooooook gereksiiiiiiiz. Koreye yerlesmeyeceksen tabi

1|0
    0|0
    • 3ay

Güney Korede yaşamayacağik tabikide ama heves iste. En olmadı özel ders ile Korece öğretirim diye düşünüyorun

• 3ay

Tabiki de yani boşa uğraş

• 3ay

:( hmm pekii

• Tabi ki sağlar 1 lisan 1 insan.

1|0
    0|0
    • 3ay

👍👍orası oyle ama daha yaygın diller varken Korece oğrenmek yararmi diye dusunmuyor değilim

• 3ay

:) güzel söyledin. Çok ilgim var inşallah ogrenirim tesekkur ederim guzel yorumun icin kardeşim

• 3ay

Rica ederim

• yarar onu ögren ingilizce fransızca da ögren imkan varsa

1|0
    0|0
    • 3ay

Ingilizceyi tamamen gelistirdikten sonra Koreceye başlamayı dusunuyorum daha sonra Arapça inş

• 3ay

bir dil ögrenince digerini çok kolay ögreniyosun özellikle avrupa dilleri birbirine benziyor.

• 3ay

Aynen oyle Arapça hariç 😂 öyle zor bir dil yok

Kızlar Ne Diyor 6

• Evet yarar sağlar. Örnek vereyim hosteslik. Zsten İngilizcr bildikleri için 10.000 tl cepte. Bir de ayrıyrtten korece bilirsen 5.000 tlde ondan alırsın aylık 15.000 ... Artık mutlu ölebilirsin 😂😂

1|0
    0|0
    • 3ay

Hosteslik değilde :D uluslarasi iliskiler okuyacağim :) ama guzel mantik seninkiside 👍👍

• 3ay

Örnek olarak verdim sadece gerisi sana kalmış 😊

• 3ay

:) ayn tesekkur ederim

• Kim bilir. Siz yine de öğrenin derim. Bir ara da bana öğretirsiniz.

1|0
    0|0
    • 3ay

:) inşallah canım henüz ögreticek kadar bilmiyorum şu anlık heves bakalim

• Pek sanmıyorum çevirmenin yapabilirsin ama ogrenip

1|0
    0|0
  • Sağlar sağlar

1|0
    0|0
  • öğrenmek isteyen korelileri seven cok arkadasim var. Hatta biri burs kazandi korede okula gidiyor gelecek planlarin arasinda koreye gitmek varsa veya hobi gibi istiyorsan korece ogrenmek tabiiki yararli bir sey.

1|0
    0|0
    • 3ay

Koreye gitmek isterim tabikide ama gezmek amaçlı :) kalıcı kalamam orda iş hayatında yarat sağlarmi sence peki?

• 3ay

Evet. En azından ing ana dilim gibi öğrenmek istiyorum inş

• 3ay

insallah 😊

• yaramaz sana

1|0
    0|0
    • 3ay

Neden?

• 3ay

Anladım. :) en azından bilmeniz bile güzel bir zarri olmamıştır bence gelistirirseniz size elbet bir yarar saglar

• 3ay

olabilir canım

Yükleniyor...