Cocuklara masal anlatmak uygun mu? masal yerine ne anlatmak isterdiniz?

uyuyacagi zaman masal anlatilir ve çocuk o bilincaltiyla uyur peki masal yerine ne anlatmak isterdiniz ya da masal anlatmak uygun mu?

0|2
9|7

En İyi Erkek Görüşü

• çocukların kendi bilinçleri altında kahramanları olmalıdır bunuda yaşam tarzına göre hikayelerle süslemek gerek...

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Masal anlatmak kesinlikle uygun... canim kardesim su an 28 yasinda ve o alti yasindayken ona anlattigim masali hala hatirlar ve egitici masallari tercih edilmeli.. misal evi yanan yalanci kuzu
    Cocuk yalan soylemenin kötü oldugunu anliyor ama eglenceli dille anlatildiginda simarikliklari cocugun hosuna gidiyor.

Yani nasihatli masallar :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Büyüklere eğer uslu müminler olursanız hurileri görebilirsiniz diye masalların anlatılması ne kadar saçmaysa çocuklara da eğer uslu çocuklar olursanız şirinleri görebilirsiniz diye masal anlatılması da çok saçmadır.
    Herkese gerçekler anlatılmalı, masal değil!

1|0
    0|0
    • 3ay

Ayni dusuncedeyim.
      prensin öptüğü pamuk prenses anlatilmasi ne kadar abes ya da sacini uzatip prensin o saçtan kuleye cikmasi hepsi hayal ürünü ve bunlar çocuğun bilinçaltına yerleşir hayalinde kurmaya baslar sonra da neden çocuklar hayalperest gerçek dunyayi görmüyor olur.

• Hayat hikayemi anlatırdım zaten ilk 5 dakkadan sonra baş dönmesi, halsizlik, ishal ve kusma gibi belirtiler meydana gelicektir.

0|0
    0|0
  • Beşiktaşın şampiyonluk hikayelerini

0|0
    0|0
  • Ben masal anlatınca kaçıyorlar genelde :D

0|0
    0|0
    • 3ay

Masal anlatmak uygun değil bence.
      Yasanmisligim var anlatayim yeğenine ari nin bal yapma macerasini anlatan kitap vermiş öğretmeni bizimki de okudu baldan tiksindi neden? Çünkü ari bal yaparken kusuyormus dedi ne dediysek video bile izlettik anlatamadik :)

• 3ay

Aynen öyle çok doğru. :)

• Bence değil

0|0
    0|0
    • 3ay

Neden peki :)

• 3ay

Sennki hayalden öte kiskanclik olmuş 😂

• 3ay

Ne alakası var şimdi aşkolsun :)

• Masal dogru degil. Turkve Osman li tarihi uugundur.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Masal çok önerilmez. Olağanüstü olaylar, kahramanlar (peri, cadı) çocukların hayalgücü gelişimini olumsuz etkiler.
    Daha çok hayvanlarla ilgili hikayeler tavsiye edilir. Çocuklar kendilerini hayvanlarla özdeşleştirirler özellikle okul öncesi çağlarda.

0|0
    0|0
  • Uygun.

0|0
    0|0
  • Günlük yaşamdan hikaye uydururdum. Bana göre örnek bir çocuk nasıl olacak ise ona onu hikaye içinde verirdim. :d

0|0
    0|0
  • Günümüzde artık büyükler masallarla uyuyor ve çocuklar gerçeklerle sınanıyor.

0|0
    0|0
  • Tabikide anlatılmalı. Hayal güçlerinin gelişmesi için çok önemlidir.

0|0
    0|0
  • Kaldı mj masal 😕 masalsiz iyi uyuyorlar maşallah

0|0
    0|0
  • masal olur tabi

0|0
    0|0
  • Uygun bence
    Şiirde okunur

0|0
    0|0