Yakılarak katledilen trans kadın Hande Kader hakkında ne düşünüyorsunuz?

Evet çoğunuz bu haberi duymadınız ama Özgecan haberini duymayan yoktur.
22 yaşındaki Hande Kader Özgecan'dan sadece 1 yaş büyük!
Hande Kader'in korkunç şekilde yakılarak öldürülmesi neden gündeme gelmedi? Bu trans düşmanlığı nedir? İnsanlık nerede? Onca çocuğa tecavüz edilirken susanlar trans kadınlara neden şiddet uyguluyor?
Trans kadınlar ve erkekler de aynı bizler gibi insan, onlarında özel hayatları ve yaşama hakları var ama maalesef insanlıktan nasibini alamamış kişilikler trans bireyleri dışlamaktan çok zevk alıyorlar, kimse kusura bakmasın ama empati kurmayı bilmeyen, insanların hayatına ve düşüncelerine saygı göstermeyen yaratıkların insan olduğuna inanmıyorum.

#HandeKader #İçin #Susma

https://onedio.com/haber/bir-trans-kadin-daha-katledildi-yakilarak-oldurulen-hande-kader-icin-susma--726042

4|5
16|28

En İyi Kız Görüşü

• Bu haberi önceden duymuştum ve gerçekten çok üzüldüm. Transfobi bir can daha aldı. Katilsiniz , insan değilsiniz , sapkınsınız. Nereden geliyor bu nefret bu kin anlayamıyorum , bir insanın yaşama hakkını elinden alamazsınız. Cinsiyeti cinsi ırkı dini hadi ordan edin zevk için boşu boşuna masum bir insan katledildi ve kimsenin umrunda değil niye transtı. Yazık. Bütün homofobik transfobik bireyler bu kadının katilidir. Bu tür kişilerden tiksiniyorum umarım ayıpladığınız şey başınıza gelir.

1|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Trans ve eşcinsel cinayetleri politiktir. Suçlu kim biliyor musunuz? Homofobik ve heteroseksist zihniyetten beslenen toplum. Bunun nedeni de yine kendisi de erkek olan İslam'ın Tanrı'sı Allah ve peygamberi Muhammed ve yazdığı masal kitabı...

2|2
    1|0
    • 3ay

Şeytanı kötülüyorlar ancak asıl baş kötülük kendileri ama haberleri yok. Bunun nedeni de cehalet...

• 3ay

şu muhammedin eşlerini nasıl seçeceğinden, ayın ve denizin ikiye bölündüğünden, kimin kimi düzeceğinden, asanın ejderhaya dönüştüğünden...
      "yüzlerce kez okuyup sorguladığım" sümer efsaneleri kitabından mı bahsediyorsun?
      yapmasana benim gibi kuran kurslarında yıllarca sürünen imam hatip mezununa islamı anlatma istersen

• 3ay

Senin görüşün. Ben bak gördüğün gibi senin inanmayisina hakaret etmiyorum. Ne güzel imamhatip te okumuşsun. Benden iyi bilirsin herşeyi. Kim bilir hayat sana ne yaşattı ki bu duruma geldin kim bilir ne sıkıntılar çektin. Anlıyorum seni anlamıyor da değilim aslında. Kötülüğünü de istemiyorum. Gerçekten gram kötü söz de çıkmadı ağzımdan. Sadece üzülüyorum görmek istemiyorum bu tür yorumlar kardeşim. Anlamak istemiyorsun beni. Ben din dil ırk ayrımı olmadan kardeş gibi yaşamak istiyorum sadece. Çünkü bizim birbirimizden başka kimsemiz yok

Kızlar Ne Diyor 15

• Homofobi ne zaman duracak acaba?

0|4
    0|1
  • Canice, iğrençce ve basitce. Ha Özgecan Ha trans ha kadın ha erkek ha güzel ha çirkin ne farkeder? Hepsi insan lan onların insan! Kimin hakkı var bunları yapmaya?

0|3
    0|0
  • Duydum ve çok üzüldüm daha nice duymadigimiz isimler oldugunu olacagini da biliyorum. Maalesef ki durum boyle. Kimsenin kendi secimi degil hayata o sekilde gelmek. Insanligimiz varsa ona acıyorum

0|2
    0|0
  • Çok üzücü ya o kadının hayatı diğerlerinden daha mı değersizdi? Trans diye yaşama hakkı alınır mı bir insandan bu nasıl bir zihniyet yazık cidden nefretlerinde boğulurlar inşallah.

0|2
    0|0
  • Asla ayrımcılık yapmadım, yapmam da. O onun yasamıdır. Üzülür müyüm üzülürüm trans olduğu için. Ama yakılmak... karşınızdaki bir insan. Ne günahı var bu kadar kime ne zararı dokundu? Dediğin gibi tacizciler tecavüzcüler dururken onun yakılması korkunç birşey. Transi desteklediğimden değil kesinlikle Allah doğru yola getirsin inşallah hepsini. Ama okuyunca üzüldüm.

0|1
    0|0
  • Yazık ama ya :/ sonları hep aynı oluyor

0|1
    0|0
  • Yazık be

0|2
    0|0
  • Çok üzüldüm oda bir can yazık ya

0|1
    0|0
  • lgbtyi desteklemiyorum ama hiçbi insanın hayatı ne pahasına olursa olsun elinden alınmamalı. bunu yapmak kimsenin haddine değil.

0|1
    0|0

• Sumukleşmis kokuşmuş beyinli aptal sürüleri insan oldugunu asla umursamiyor. Ama firsatini bulunca elnden kacirmıyor da !

0|1
    0|0
  • Böyle haberlere artık şaşırmıyorum, şaşıramıyorum. Ne zaman bu kadar canileştik bilemiyorum.

0|1
    0|0
  • Anlamazlar..

0|0
    0|0
  • Kimi neden bu kadar rahatsız ediyor ki nasıl mutluysa öyle yaşasinlar

0|1
    0|0
  • Sorunlu mahlukatlar. İnsan degil ki bunlar hayvan bile olamazlar

0|1
    0|0
  • Şaşırmıyorum artık

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Onunda insan olduğunun bilincinde olmayan şuursuz bir mahluğun hezeyanından başka bir şey değil...
    yazık kimse böyle bir öllümü hak etmiyor, bunlara insan demeye dilim varmıyor..

0|3
    0|0
    • 3ay

bu şahsa böyle bir ölümü reva gören kişi kendinin nasıl bir şekilde dünyaya geleceğinden bir haber olduğu aşikar...

• Ben yine yorumları okuyup sinirlerimi altüst etmeden diyeceğimi diyip kaçayım her zamanki gibi

"Trans cinayetleri politiktir; yani herhangi bir husumetten çıkan cinayetler gibi sadece müdahilleri değil tüm dünyayı ilgilendirir. Çünkü amacı bir gruba yönelik nefrettir."

Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.

1|2
    0|0
  • Kendilerinden başka kimseye yaşam hakkı sunmayan adi barbarlar.

2|3
    0|0
  • Secimi doğru ya da yanlış o ayrı mesele ama insan olarak boyle canice ölümü hak etmiyor

Özgecan a ağıtlar yakanlar Hande madin değil mi susuyor? Cinsiyet ayrımına hayır deyip cinsiyetçilik yapmıyorlar mi

1|2
    0|0
  • Normal bir insana üzüldüğüm kadar üzüldüm. Bu cinayetin de diğerlerinden bir farkı yok benim için. Belki arasında husmet vardı beli sırf trans olduğu için öldürüldü ölüm şekli kötü.

Dün en güzel günlerinde insanlar parçalandı , hayat kimse için adil değil erkekler de öldürülüyor.

0|2
    0|0
  • hırsızlık yolsuzluk taciz tecavüz neredeyse serbest...
    ama trans isen namussuz ahlaksızsın. bu ülkeden ve aşağılık halkından nefret ediyorum

1|2
    0|0
  • Secimi beni ilgilendirmez bir insan boyle bir olumu hak etmez.

1|2
    0|0
  • Kadin degildi onu geçin.
    kendi istegi dahilinde gidip birisiyle beraber olup sonrada olduruldugunde suclu aramayin 50 100 lira icin bedenini satarsan bu olanlara katlanirsin

Bir baska konu da ozgecan sizler ozgecanin tirnagi olamazsiniz

Translık asla bir ait olmadığı ruh durumu değildir ve istemsiz birşey değildir bunun aksini söyleyen müslümanlıktan çıkar beyin yıkama operasyonu bunlar farklı olmaya çalışan aptallar ordusu translık gaylık falan filan bunlar doğuştan değildir bunu kafanıza koyun

0|0
    2|2
  • Bunu yapan mahlukat emin ki rahat rahat elini kolunu salayip geziyordur bunlara caydırıcı cezalar verilmedikçe bu cinayetlerin saldırıların ardı arkası kesilmeyecektir

0|1
    0|0
  • Bir insanın yakılarak öldürülmesi çok acı. En çok acı veren şeydir yakılmak. Öldürülmesini tabiki desteklemiyorum ama acı çekmeseydi keşke.

0|0
    0|0
  • Kim yapmışsa Allah belasını versin fakat Ülkemizde hatta bulunduğumuz coğrafyada nice insanlar çocuk yaşlı bayan demeden öldürülüyor. Bu kadar anormal olan durum ne ki? O da normal bir insan niye bu kadar gündem oldu ki? Ben oh oldu demiyorum yanlış anlaşılmasın

0|1
    0|0
  • Alalh rahmet eylesin homofobinin her türüne karsiyiz bu diktatörlüğe dur diyoruz!

1|2
    0|0
  • Üzüldüm. Kötü bir ölüm. Allah rahmet eylesin.

1|0
    0|0
  • Olur öyle şeyler

0|0
    0|1
  • Bence de politik tir

0|1
    0|0
  • Videodakilerin alayı çoluk çocuk. Neden gençler bu tip şeylere bu denli hoş yaklaşıyor? Neden dedenin biri çıkıp translar çok yaşa demiyor?

0|0
    3|2
    • 3ay

Çünkü yaşlıların kafaları zamanında dinle kirletilmiş, din ise eş cinsel düşmanıdır.

• 3ay

@distances bir dinsize hakaret yakışmıyor kardeşim, haklısın ama doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar.
      Ben hdp li değilim ama kimsenin siyasi görüşü beni ilgilendirmez saygı duyarım.

• 3ay

Ama sen yanlış düşünüyorsun. Dedelerimizin beyninin yıkandığı düşünmüyorum ben. Allah korusun tabi onlar doğuştan böyleler dişilik hormonları ağır basıyor çoğunun psikolojik sorunları var. Dinimizde onlara yer yok lanetlenirler yakilirlar demek de yanlış. Dinimiz onların derhal silkinip doğru yola gelmelerini amaçlar. Allah affedicidir. Ben ölsün canı yansın hiç istemezdim. Ama doğru yola gelsin inan çok isterdim. Çünkü doğanın belli kanunları var. Kız ve erkek dogarsin çiftlesirsin ürersin ve ölürsün. Asıl amaç üremek de demiyorum ama yanlış buluyorum. Bütün bunların normal karşılanması da bana gerçekten üzücü geliyor çünkü bizim de ileride evlatlarımız olacak hiçbir anne baba istemez böyle olsun. Bu tür şeyler normallestikce çoğalacak. Allah doğru yola getirsin. Din dil ırk cinsiyet meselesi değil. İnsanlık meselesi

• Insanlık ölü.

0|0
    0|0
  • Kim demiş gündeme gelmedi tamam özgecan kadar değil ama heryerde yayınlandı yinede

0|0
    0|0
  • Yalanların Allah belasını versin.

0|0
    0|0
  • trans olanlar korksun

0|0
    0|0
  • ölsün banane

0|0
    1|2
  • Paylaşımın için teşekkür ederim. Tv lerde bile gösterilmedi olayı ben başından beri biliyorum.
    #TRANSFOBİÖLDÜRÜR !!!

0|1
    0|0
  • Bunlar para kazanmak uğruna sokaklara çıkıyor. Yakılmasının sebebi de tamamen kendi suçu.

0|0
    0|1
  • Özgecan'ı göstermek nedir arkadaş. Tepkini belli edeceksen kimseyi göstermene gerek yok.

0|0
    0|0
  • Gebersin pislik ben olsam öldürmem ama öldü diyede üzülmem

0|0
    1|2
  • tabi ki üzülüm. suçluların da idam edilmesi gerekir. Yanlız 50 100 lira karşılığı tanımadığın bilmediğin kişilerin koynuna girmek de saçma. kormakmadan Katilin sapığın şizofreninin evine gidiylar. Onlar için iş imkanı olmalı bence

0|0
    0|0
    • 3ay

Bu insanlar hep toplumdan dışlanmış kişiler sırf bu durumlarından dolayı iş bulamayan kişiler ama sen bilirsin

• 3ay

@buddhanınkızı bende onu diyorum zaten iş olankları açılmalı onlar için

• kötü vaşice öldürüldü oda insan oda kadın bunları hak etmiyor üzüldüm

0|1
    0|0
Yükleniyor...