Neden terkedenler hep kızlar olur?

Belki yanılıyor olabilirim, mutlak bir ifade kullanmak da istemiyorum... Ancak yakın çevreme ve insanlarda işittiklerimi bir düşündüğümde gayet iyi giden ve çok uzun süreli ilişkiler'de terkeden ve yarı yolda bırakanlar neden hep kızlar oluyor? Bugün öyle düşündüğümde, insanlardan son 3 ay'da işittiklerimi word'e yazdım; 17 tane terkedilme hadisesi çıktı ve hepsi de kız...
Benim bu konu'daki tezim; kızların her daim devam eden sahip çıkılma iç güdüsü ve erkeklerdeki sahip çıkma iç güdüsünün çatışmasıdır. Erkek sahip çıkan taraf olduğu için daha duygusal oluyorken, kızlar ise sürekli bir arayış içinde olma karaktersizliğini gösterip gerçek yüzlerini saklıyor. Erkekler'deki aldatma ise genel'de evlilikler'de olur; erkek kadına sahip olur; kadın ise aile'ye daha bağlı olur ve kadınını cepteki keklik olarak görür. Kadınlar normal ilişkilerde ise daha iyisini bulduğunda veya ilişkide olduğu kişi'de bir eksiklik gördüğünde direkt terketmeyi tercih ediyor; sevgi ise en alt planda kalıyor. Kullandıkları "aşkım, canım" ifadesi ise sadece duygusal bir kamuflaj işlevi görüyor. Evet, sizlerin görüşü nedir? Umarım yanılıyor olurum.

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Aksini düşünüyorum. Çatışıyor dediğin iç güdüler, aslında birbirini tamamlayan iç güdüler. Kadınlarda aidiyet duygusu vardır. Yaradılışları gereği daha duygusaldır. Bende çevreme baktığımda, hep terk edilen kadınlar görüyorum. Bazıları üstün bir çaba gösteriyor kurtarmak adına. Genellemek yanlış olur bu yüzden. Sebepleri de ele almak lazım, zira bazı durumlarda "lafı söyleyene değil, söyletene bakmak lazım" diye denir ya, aynen o hesap bazen karşı taraf seni buna mecbur bırakır.

0|0
    0|0
    • 3ay

Çatışıyor dediğim iç güdüler; kadınlar aidiyet için daha iyi bir liman merkezi arar; erkek ise sabit liman işletmeciliği yapar. Mesele kadınların her liman'a akma temayülü göstermesi. Yani iş kadının karakterine kalıyor; olumsuz ise tamamlayıcı değil uyumsuz bir durum söz konusu oluyor. Bilemiyorum, belki bana öyle denk geldi. Kadınların terketme konusunda çok daha vefasız davrandıklarını görüyorum. Erkek bir ilişki'de aldatır, odunluk ve öküzlük yapar kabul ama durduk yere pat diye çekip gitme tavrını pek göstermiyorlar. Yani şu "terkedilmişlik" olgusu hep duygusal erkeklere aittir. Kadınlar yine odun erkeklere sarılmasını daha iyi biliyor.

• 3ay

Tek taraflı dinlediğin için de olabilir.

• 3ay

Evet.

En İyi Erkek Görüşü

• Yanlış genelleme. Erkekler terkeder genelde

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Hayır erkek sorumluluk almak istemez çünkü, kendi verdiği olası bir ayrılma kararının getireceği yükümlülüklerin kendi başında patlamasını istemez.

0|0
    0|0
    • 3ay

O halde kadınlar neden istemez? Bu ayrılıklardan üzülenler hep erkekler oluyor.

• 3ay

Genel bir soru sormuşsun, genel bir cevap verdim. Detaylar beni ilgilendirmiyor

• 3ay

Anladım, ilişkiyi bitirmekle, terketmek arasındaki nüansa vurgu yaptım sadece.

• Yo yalan erkeklerde terk ediyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• 27 tane Kız terkettim

0|0
    0|0
Yükleniyor...