Neden terkedenler hep kızlar olur?

Belki yanılıyor olabilirim, mutlak bir ifade kullanmak da istemiyorum... Ancak yakın çevreme ve insanlarda işittiklerimi bir düşündüğümde gayet iyi giden ve çok uzun süreli ilişkiler'de terkeden ve yarı yolda bırakanlar neden hep kızlar oluyor? Bugün öyle düşündüğümde, insanlardan son 3 ay'da işittiklerimi word'e yazdım; 17 tane terkedilme hadisesi çıktı ve hepsi de kız...
Benim bu konu'daki tezim; kızların her daim devam eden sahip çıkılma iç güdüsü ve erkeklerdeki sahip çıkma iç güdüsünün çatışmasıdır. Erkek sahip çıkan taraf olduğu için daha duygusal oluyorken, kızlar ise sürekli bir arayış içinde olma karaktersizliğini gösterip gerçek yüzlerini saklıyor. Erkekler'deki aldatma ise genel'de evlilikler'de olur; erkek kadına sahip olur; kadın ise aile'ye daha bağlı olur ve kadınını cepteki keklik olarak görür. Kadınlar normal ilişkilerde ise daha iyisini bulduğunda veya ilişkide olduğu kişi'de bir eksiklik gördüğünde direkt terketmeyi tercih ediyor; sevgi ise en alt planda kalıyor. Kullandıkları "aşkım, canım" ifadesi ise sadece duygusal bir kamuflaj işlevi görüyor. Evet, sizlerin görüşü nedir? Umarım yanılıyor olurum.

0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...