Feminizm hakkında neler biliyorsunuz?

Feminizim sadece kadınlara özgü bir şey degildir. Erkekler de feminist olabilir.

1|0
10|13

En İyi Erkek Görüşü

• Feminizm gereklidir. Fakat her zaman ki gibi yeni nesil bokunu çıkarmaya devam ediyor. En basit örneği her turlu toplumsal olayları erkek duşmanlığı gözü ile bakıyor. yahut lezbiyenliğe indirgeniyor, örnek verirsek ben evlenmek istemiyorum diyenlere soruyorsun köle olmamak için diyor :)

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Feministslik erkek düşmanlığı sanılır çoğu zaman ama aslında erkeklerle kadınların eşit haklara sahip olması gerektiğine inananlardır. bende feministim. erkek ve kadın eşitliğine inanıyorum. kimse kimseden üstün değildir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Vallahi benim gordugum kadarıyla feminizm bayanlarla ilgili en ufak konuları bile hastalıklı seviyede tartışma haline getirmek olsa gerek belki tanımı çok farklıdır ama bizim memlekette konu feminizm olunca hep kavga çıkıyor bir de feminist kadınlar nedense hep kavgacı ve somurtkan oluyor suratlai da maymunun gtune benziyor

0|0
    1|0
    • 3ay

Valla etrafımızda olan tecavüzlere artık katlanamadığımızdandır o, ayrıca feminizm demek her cinsiyetin eşit olduğunu desteklemektir yani hani diyorsunuz ya erkek istediği saatte gezer kadın için belli bir saat vardır biz feministler olarak o algıyı yıkmak istiyoruz yani hastalıklı falan değiliz bence hastalıklı olan hiç kimse bunu bilmemek cahilliğinizdendir yani

• 3ay

Ve o saatte dışarı çıkmam tecavüzü hak ettiğim anlamına gelmez

• 3ay

@Thequen elbette bir kadın gecenin bir yarısı tek başına dışarı çıktı diye tecavüzü hak etmez bu sadece onun mal olduğunu gösterir ben senden çok isterdim anam bacım sokağa çıktığında içim yüzde yüz rahat olsun ancak gerçekler ortada Amerika da beğenmediğini travestiler çok ciddi bir lobisi var gerektiğinde yönetime sözlerini getiriyorlar siz elinde pankartlar yürüyen saftirikler onlar kadar olamazsınız ne zaman anlayacaksınız çözüm pankart açıp yürümekte degil

• Erkekler feminist olabilir derken? Feminizm adamı öldürür. O dırdır çekilmez.

0|1
    4|0
    • 3ay

Feminizm kadın erkek eşitliğini savunmak demek. İnsan eşitliğini savunan bir erkek direk feminist de olmuş oluyor zaten.

• 3ay

Feminizmin daha ne olduğunu bilmeyen adama gelip burada laf anlatmaya çalışıyoruz. Feminizm hukuk, hak ve adalet yönünden cinsiyetlerin birbirine olan eşitliğini savunan düşünce akımıdır. Günümüzde daha çok kadın haklarının savunuculuğu gibi görülüyor, çünkü kadınlar erkeklere göre daha alçak seviyede görülüyor. Cinsiyetlerin eşitliğini sağlayabilmek için öncelikle daha alt seviye görülen kadının yükseltilmesi gerekiyor. Erkeklerin kadınlara göre vücuda yapının daha kaslı ve güçlü olması hiç bir şeyi değiştirmez. Kadınlar da daha ince ayrıntıları görmeye programlanmış bir zeka yapısına sahiptir. İki tarafın da birbirine göre artıları eksileri olan konuları olabilir. Ancak bu ne seni benden üstün yapar, ne de beni senden. İkimiz de insansak eşitizdir, nokta.

• 3ay

@TilkiKız Çok komik bu bak işte 😆 gir araştır bakalım buluşları en çok hangi taraf yapmış 😆 adı üstünde "Femi"nizm bence boşuna debelenmeye gerek yok. Dünyada eşitlik kavramı yoktur. Doğanın dengesi üstünlük üzerine kuruludur ve bunu değiştirmek mümkün değildir. Medeniyetin verdiği bir takım avantajlar sayesinde zaten haklarınız yerinde neyin kafası?

• Kadın erkek eşitliğidir.

1|0
    0|0
  • Eşitlik taraftarı olduğum için destekliyorum

2|0
    0|0
  • Saçma bence :/

0|0
    1|0
  • Gereksizler bunu biliyorum

0|0
    1|0
  • Lüzumsuz bir karşı duruş hareketi

0|0
    2|0
  • Saçmalıktan ibaret

0|0
    2|0
  • İlgilenmiyorum

0|0
    2|0
  • Dominant teyze aklima geliyo

0|0
    1|0
  • feminen olunca genelde hemcisnslerine ilgi duyarsın

0|0
    2|0
  • Feminizm erkek kadın esitligini savunur zırvalıklarını geçin. Ülkemizdeki feministler erkek düşmanı..

0|0
    2|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 9

• Feminizm insan eşitliğidir. İki cinsiyetten herhangi birinin diğerinden üstün olmadığını savunmak demektir.

0|0
    0|0
  • Feminizm esas itibariyle eşitliği savunur ama günümüzdeki feministler saçmalıyor işte

1|0
    0|0
  • Bir grup sadece kadınları üstün görüp erkekleri ezen kısım var feministim diye geçiniyorlar. Kadın erkek eşitliğidir lütfen kesin bilgi yayalım.

0|0
    0|0
  • Feminizm kadınların erkeklerden üstün oluşu değildir. Erkeklerin ve kadınların eşit olduğunu öne süren bir düşünce yapısıdır. Laik toplumlarda kabul gören, Şeriatçi görüşte ise kesinlikle reddedilmesi gereken ve yanlış algılanılan meseledir.

0|0
    0|0
  • Her insanda olması gereken

0|0
    0|0
  • Fikirler bu şekilde altı boş savulununca dalga geçilecek kıvama geliyor
    İlk önce neyi savunduğunu a dan z ye bilmek lazım

0|0
    0|0
  • Feminizm erkekle kadının eşitliğini savunan bir akımdır. Fakat günümüzde erkeği yerden yere vurup kadını ilahlaştıran bir topluluk haline gelmişlerdir feminizim kadın ve erkek arasındaki eşitliği savunur kadın üstünlüğünü değil.

0|0
    0|0
  • kadın-erkek eşitliği

0|0
    0|0
  • Feminizmi erkek düşmanlığı sanmaları, ben feministim erkeklere ölüm demeleri çok saçma değil mi? Feminizim kadın erkek eşitliğidir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...