Annemle anlaşamıyorum. Ne yapmalı?

Merhaba. Annemden bazen adeta nefret ediyorum. Kendisi bana karşı çok sert ve eleştirel tutum içinde. Kendi kafasında belirlediği bir kızı var onun. Onu seviyor, benim öz benliğimi değil. O kıza uymayan ne varsa suçlamaktan geri kalmıyor. Gençliğimi yedi resmen. Bana ve erkek kardeşime aynı saygısızlığı yapıyor. Aslında kim olduğumuzla ilgilenmiyor. Bize danışmadan karar vermeyi seviyor. Babam biz küçükken vefat etti, bizi tek başına büyüttü. O bir boğa, ben ikizler, kardeşim terazi burcu. Bunu söylemeye gerek olduğu için üzgünüm ama lütfen abuk subuk yorumlar ile kirletmeyin sorumu. Bilimsel, astrolojik, psikolojik ve elle tutulur her yoruma açığım. Teşekkürler...

0|0
4|4

En İyi Erkek Görüşü

• Birşey yapma ve saygı duy

0|0
    0|0
    • 3ay

Fakat kendisi bize saygı duymuyor. Ondan almadigimiz bir seyi ona ve baskalarina nasil verebiliriz

En İyi Kız Görüşü

• Astrolojik olarak yaklasiym toprak grubu böyle sanırım elestirmeyi laf sokmayi seviyolar annem de başak burcu. Dediklerin benim de basima geliyo sinir oluyorum.

1|0
    0|0
    • 3ay

Benimki sinir olmaktan da öte... Onu cezalandırmak için kendime zarar verdim. Bana zarar veren insanları hayatıma aldım. Bunların çoğunu da farkında olmadan yaptım. Artık dayamamıyorum

Erkekler Ne Diyor 3

• Akışına bırak

0|0
    0|0
    • 3ay

Akıyor olsa buraya yazmazdım bence

• bazı anneler böyledir anneni kaybedince değerini anlarsın

0|0
    0|0
    • 3ay

Değerini bilmesem çok farklı şeyler olurdu ya, neyse... Peki bana verdiği zarar ne olacak? Ona olan sinirimi ifade edemedigim icin toplum icinde de kendimi ifade edemiyorum. Kardesim de ayni sorunu yasiyor

• 3ay

annenin karakterini bilemem ama sizi korumak için öyle davranıyor olabilir

• piskolojsi bozuk bence

0|0
    0|0
    • 3ay

Orası kesin peki ben ne yapmalıyım? Bozuk deyip geçmeyin lütfen

• 3ay

valla allah sana sabır versin çekilmez onunla yaşamak

• 3ay

Tesekkurler.

Kızlar Ne Diyor 3

• Hmm. Çok üzüldüm. Ben de aynı durumdayım. Hep mükemmel olmamı istedi. Ablam onun için hep mükemmeldi. Ama bana yaptıkları yüzünden değil mükemmel normal bir insan bile olamadım.

1|0
    0|0
    • 3ay

Ben de aynı durumda sayılırım. Peki ben ne yapmalıyım? Onu cezalandırmak icin intihar etme isteği bile uyaniyor öyle nefret ediyorum yani

• 3ay

Nefret etmemeyi nasıl becerebiliyorsun? Bunun için kendince bir formülün var mı?

• 3ay

Çok seviyorum diye herhalde

• Baban için başın sağolsun, anneni biraz alttan al eminim sizi seviyordur iyiliğinizi istiyordur

0|0
    0|0
    • 3ay

Alttan alma kotamı doldurduysam ne yapmalıyım?

• 3ay

Yine de sen kötü davranma bence, dediklerini umursamamaya çalış. Ve nasıl biri olursa olsun onu kaybedince gerçekten çok üzülürsün bunları düşünerek davran. Allah sabır versin

• 3ay

Teşekkürler

• Anne bu, alttan al

0|0
    0|0
    • 3ay

Yav he he. Annedir ağzımıza mıçsın. Biraz nedensel yaklaşın konuya. Alttan mı almalıyım? Peki neden?

• 3ay

Sen de boşsun. Yazık... Annene değil ama sana yazık...

Nedenselliği kendinde ara. Önce kendini sorgula, belki eksik olan sendedir. Sonra dön anneni ve başkalarını yargıla. Kendini bilmeyen insandan "neden" sorusunun cevabı çıkmaz zira.

• 3ay

Annelik kutsaldır, anneler değil... Ben bunu kendimde yıllarca aradım durdum. Artık alaylı bir psikoloğum.

Yükleniyor...