Dindeki Hangi Hoşgörü?

Bir arkadaş ''Dininiz ne?'' diye soru açmış, altında herkes inancını belirtmiş falan. Müslüman yazanlarda 10+, yazmayanlarda 20- var. Müslüman hoşgörüsü dediğiniz bu mu oluyor, bir açıklar mısınız? Diğer inançları kötülemek size sevap point mi kazandırıyor, nedir?

Sonra da OVROPO'DO OSLOMOFOBO VAR diye çığırtkanlık yaparsınız.

Güncellemeler:
3ay Hoşgörülü, saygılı GERÇEK dindarları konu dışı tutuyorum. Bu sahte dindarların da tek yaptığı o insanları zan altında bırakmak. Hem dindarız diyorlar hem de gerçek dindarları zor durumda bırakıyorlar. Yazık.

0|2
5|12

En İyi Erkek Görüşü

• Bugün bende bir soru altında İnanmıyorum diye yazdığımda aynısını yaşadım. İlginç insanlar doğrusu :)

1|0
    2|0

En İyi Kız Görüşü

• Muslumanim elhamdülillah ama İslam hoşgörü diniyse bu muslumanlar niye böyle. Çoğu tanıdığım var aleviler muslumanligi dahi demiyorlar. Yine bir çok tanıdığım var CHP'YE resmen gavur parası komünist partisi diyorlar. Lan sen bunları diyon da onlsrda sana köylü derler yobaz derler. Bunları hiç kabul eden yoktur. Ha birde İzmire gavur İzmir diyen çok

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Su yazacağını iyi oku ve iyi anla tüm dünyada muslumanligi hakiki anlamda yaşayan en iyi ülke Turkiyedir ama biz Türklerde hakiki islamin sadece bindebirini yaşıyoruz sen onun bunun hareketine bakarak İslami hor gorme

1|0
    0|0
    • 3ay

Türkiye midir? Şeriat'ın olmadığı yerde İslam yaşanıyor demek? Ahah:D

• 3ay

Eleman doğru söylüyor şu an islamın doğruya en yakın şekilde yaşayan iki ülke var biri Türkiye biri Malezya bu ikisi kadar olmasada Endonezya diğer islamın arap yarımadasında doğması ortadoğudan doğması ve yayılması şu an en iyi en doğru şekilde orada yaşandığı anlamına gelmiyor.
      Arapların çoğunun gusül abdesti almadan namaz abdesti alıp camide ibadet ettiğini biliyormusun.
      Şeriat ile yönetilme konusuna gelince o senin aklında yer etmiş olan şeriat asrı saadet döneminde kaldı.
      Hz Muhammed SAV, ın vedası ile içerisine bidat karıştı.

• 3ay

Bilindiği gibi şeriat Kur'anın muhkemlerine dayanır
      Şu an Ortadoğu ve Arap yarımadasında kuranın muhkemlerini tam olarak yerine getirebilen bir islam ülkesi ne yazıkki yok
      İran humeyni rejimine tabii şeriat ile yönetiliyor.
      Humeyni yezidin muaviyenin önde gidenidir.
      Bozuk emevi soyundandır.
      Arabistan ise Krala bağlı şeriat ile yönetiliyor halbuki şeriat sadece Kurana bağlıdır.
      Hükmü yalnızca kuran verir.
      Arap kralı ve onun mahtumları değil kralın adamı isen uyuşturucu iç kadınlar ile alem yap eşin ile miami planlarında bronzlaş kimse sana dokunmaz ama kralın adamı değilsen şeriatın hükmünü yerine getirirler halbuki şeriat özünde bu değildir.
      Şu an da yani ahir zamanda içerisine emevi soyundan gelenlerin bidat karıştırması yüzünden doğru uygulanan bir şeriat mevcut değil.
      İslam arap yarım adasından doğmuştur ama horasanda bir milletin etkisi ile yayılmış ve devam etmiştir.
      Bunun ile ilgili sahih hadisler vardır.
      Horasandan doğan devlet Selçukludur.
      Ali İmran Sureside bunu tasdikler..

• Onlar müslüman değil müslüman geçinen süslüman

1|0
    1|0
    • 3ay

O eksi veren ve onun gibi zihniyete sahip arkadaşlar için söylüyorum.
      Kur'anın özünü kavrayabilmiş ve sözünde değil özünde müslüman olan bir şahsın bilmesi ve uyması gerektiği hususlar vardır.
      Bu hususları taşımayan bir müslümanın imanı zayıflar ve ibadetlerininde Allah katında sevap niteliği kazanamaz.
      Bunu ben söylemiyorum.
      Öğrenmek isteyenler açıp inandıkları dine gönderilen Kur'anı açıp okusunlar..

• Bu soruyu ve açıklamayı beğendim.

1|0
    2|0
  • Hoşgörü yok. Varsa da ben rastlamadım

1|0
    2|0
  • Kötüleme yok, sadece kendilerine yarın gördüklerinin görüşlerini beğenmişler, yakın görmediklerinin görüşlerini beğenmemişler.. Hepsi bu...

1|0
    0|0
    • 3ay

Öyle bir hakları yok işte başkasının inancını beğenmemek gibi.

• 3ay

Seviyesizleşmeye başlayacak bu muhabbet, bildirimleri kapatıp daha fazla zamanımı zayi etmesem iyi olacak, Kuran: ALLAH katındaki tek din İslam'dır der ve konu kapanmıştır.

• 3ay

Ayet göster? Diğer dinlerin YALAN olduğuna dair bir ayet göster bana?

• agzina saglik hep diyorum yobaz dolu burda diye,,, bana kiziyorlar helal sana vermissin derslerini

1|0
    1|0
  • Hoşgörü var evet

0|0
    0|0
  • Kişilerin yaptığı yanlışlar, ideolojileri ya da inanç sistemlerini kapsamaz kardeşim. Biz de çok cahil var, avrupa da ise çok islam düşmanı..

0|0
    0|0
    • 3ay

Keşke güncellemeyi okumayı becerebilseniz. Bir de Avrupa'daki İslam düşmanlığının nedenlerini araştırmayı, kardeşim...

• 3ay

Güncellemeleri okuyorum zaten kardeşim. Merak buyurmayınız, okuma konusunda becerikli sayılırım.. ;)
      Avrupadaki islam düşmanlığının da sebeplerini genel olarak biliyorum. Yorumum sadece size değildi. Genel konuştum. Sakin ol şampiyon.. :) :)

• Bak yanlis yapiyorsun. Bunlar hep islam hakkinda kötü algiya sebep okuyor. Evet islam hoşgörü dini ve islam kusursuz bir din. Hoşgörüsüz olan ve kusurlu olan ise insan. Insanin yaptigi hatalar islami kusurlu hale getiremez.

0|0
    0|0
    • 3ay

Detayı okumazsan böyle saçma sapan zırvalarsın işte.

• Sorunun linkini paylaşabilir misin?

1|0
    1|0
  • Eksi verebilir. Görüşü sevmemişse eksi vermiştir. Bunun hoşgörüyle ne alakası var? Sana bile islam hakkında konuşma izni veriliyorsa bu en büyük hoşgörüdür. Sana bile

1|0
    0|0
    • 3ay

Sen ne diyorsun la değişik? Bak bak eksi verebilir demiş. Kim hangi hakla başkasının inancını yargılayabilir? Önce kendine gel.

Kızlar Ne Diyor 4

• Hoşgorusuz olan o iğrenç insanlar aslında.

1|0
    1|0
  • Kendini beğenmiş insan topluluğu çok şey bekleme.. Hoşgörüden ne anlarlar

1|0
    1|0
  • Aynı sizin böyle müslümanları çığırtkan diye genellediğiniz gibi müslümanlarda müslüman olmayanları kötü diye genelleyebilir çok zor bir mantık değil bu

1|0
    0|0
  • Niye olmasın her görüşü beğenmek zorunda değil kimse şu eksikleri kabullenin artık

0|0
    0|0
    • 3ay

*eksileri

• 3ay

Eksilemek ne demek onu öğren önce. Kimse kimsenin inancını yargılayamaz. Onu öğren, sonra yorum yaparsın.

Yükleniyor...