Balkan göçmenleri toplanın bakalım. Sizce de Türkiye'ye adını yazdıran önemli insanlar bizden çıkmıyor mu?

Mehmet Akif Ersoy (Arnavut Türk'ü), Mustafa Kemal Atatürk, Enver Paşa, Namık Kemal, Ziya Gökalp vs vs bunlar tarihte adı anılan isimler sizce de bizde özel bir şeyler yok mu? :)

0|1
0|4

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 3

• Ziya Gökalp ne alaka :D

0|0
    0|0
    • 3ay

sosyoloji bilimi Türkiye'de onun sayesinde var cinim.

• 3ay

Tamam 😙

• 3ay

ay tamam neyse

• doğru hatta ilber ortaylı'nın rumeliden gelenlerle ilgili söyledikleri de var..1950 sonrası için.

0|0
    0|0
    • 3ay

Hadi ya paylaşır mısın?

• 3ay

Atatürk'ün babası Mehmet Akif gibi (Arnavut Türk'üdür yani o Arnavutluğa yerleştirilen Türktür... Zübeyde Anne ise; Osmanlı devrinde, Fatih Sultan Mehmet zamanında Anadolu Larende-Karaman’dan Rumeli’ye göçen ve Selanik yakınlarındaki Langaza’da toprak işleri ile uğraşan bir Türkmen ailesi olan Hacı Sofu ailesindendir. Mustafa Kemal Atatürk’ün anne soyu da, Karaman’dan gelerek Selanik ile Manastır’ın arasında bulunan Vodina Sancağı’na bağlı “Sarıgöl” de denilen “Kayalar” Nahiyesine yerleştiler. Aile, sonradan Selanik yakınlarında bugün de kaplıcaları ile meşhur olan Langaza’ya yerleşmiştir.)

• 3ay

bende öyle dedim..

• Bence yok çünkü bence siz veya biz die bişey yok hepimiz biriz 😊

0|0
    0|0
    • 3ay

Biraz övündüm ama bunlar Türkiye tarihinde adı olan insanlar :)

• 3ay

Tabi canım hepsi baş tacı sana bir video Atacam buldum 😄 Bak bu Kosovalı genç gurbette yaşayan kardeşlerimize yabancı muamelesi yapanlara çok sağlam kapak atmış...

www.youtube.com/watch?v=hywbGEBdSkA&feature=share

• 3ay

Balkan göçmeni insanlar ülkeye temizlik getirmiş, ağaçlara kireç vurmayı bile öğretmişiz. :)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...