Hadis'te okudum. Bir kadın, kocasinin dizindeki cerahatlari diliyle temizlese bile hakkını ödeyemez. katılıyor musunuz?

Katılıyorsaniz neden? Katılmiyorsaniz neden? Hadisi merak etmek isteyen detaylı sekildr google de bulabilir

Güncellemeler:
3ay Hadisi merak eden varsa google de arastirabilir
3ay İnsanın insana secde etmesi doğru değildir! Eğer insanın insana secde etmesi doğru olsaydı, üzerindeki hakkının büyüklüğünden dolayı kadının kocasına secde etmesini emrederdim! Eğer koca tepeden tırnağa kada irin saçan bir yara ile kaplı olsa da kadın kocasına yönelerek onu yalasa yine de hakkını eda etmiş sayılmaz!”

Ahmed bin Hanbel Müsned, İbni Hibban, Nesei, Bezzar, Tergib ve Terhib 4/219

0|0
4|11

En İyi Kız Görüşü

• Akla mantığa uygun olmadığı için katılmıyorum adamın benim üzerimde ne hakkı olacak da ödemek zorunda kalacağım. Eve para mı getirecek de hak iddia ediyor kadın da evde iş yapıyor o zaman onun da hakkı var. Sevgi denen şey nerde.

0|0
    0|0
    • 3ay

Yanlışlıkla mı seçtin evet diyen erkeğin yanında benim cevabım saçma kalıyor

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• Ilk kez duydum kisiye gore degisir katilip katilmama durumum

0|0
    0|0
  • Öyle birşey duymadım ama kocasını memnun eden bir kadın cennete sırf bu yüzden girebilir diye duydum

0|0
    0|0
  • Hadis diye biraz uydurmada yapan cikarcilar var bence inanmak pek gelmiyo içimden boyle seylere

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Kadainlar hemen yalamaya baslamislar. arkadaslar. Erkegin omuzundaki yuk cok daga fazladir. erkek evlenir ev almak zorunda evin ihtiyaclarini karsilamak zorunda cocuklari okutmak zorunda evlendirmek zorunda kadin sadece evinde ev isleriyle ugrasir ama erkek ya patronla ya isciyle aksama kadar neler cekiyor 3 5 kurus kazanimde evdekilere bakim daha uzar gider hadisvsana git irin yalavdemiyor o denli esinin kiymetini bil demek istiyor cogu insan at gozuyle baktigindan ortalik hadis inkar edenlerle dolmus. etkek olarak bunu kulanip kadinlari ezecek degiliz onlar bizim bas tacimiz

0|0
    0|0
  • Saçma geliyor bu din işleri bana.

0|0
    0|0
  • benzetme var burada kocanın kadın üzerindeki hakkının ne derece olduğu hakkında

onun dışında kadınında erkeğe Allahın emaneti olduğu da unutulmamalı

yani erkek içinde kadın içinde birbirlerini sevsinler iyi davransınlar diye değişik örnekler vermiş Allah ve Rasulu

0|0
    0|0
  • Yok artık, Peygamber böyle örnek verir mi? Biraz mantık ya hu... Kur'an meali ve tefsiri okumadan hadislere bakarsanız çok yanılırsınız. Sahih olmayan bir sürü hadis var.

0|0
    0|0
  • yani bunu orjinal dilde okumak lazım çünkü bazen çevirilirken kelime kültür aşımına bakılmadan yapılıyor ama bunun dışında bunu kadın hiç bir zaman kocasının hakkını ödeyemez diye çevirsek bence doğru pğ

0|0
    0|0
  • sacmalik

0|0
    0|0
  • Yalama kısmı tamamda cerahat falan olmadı:))
    Ama cork cork emsin

0|0
    0|0
  • hadisin sahihi yanlışı olmaz hepsi uydurmadır peygamberin ölümünden 200 sene sonra kaleme alınmadır ve bu ayette kadınlara ayrımcılık yapıldıgı düpedüz belli

0|0
    0|0
  • Allah bilirde heralde o kadarı fazla, ben karımın öyle bir ley yapmasını istemem

0|0
    0|0
  • Sahih hadismi ona bakmak gerek uydurma hadis çok türedi

0|0
    0|0
Yükleniyor...