Kızlar, Neden kadin hastaliklari ve kadin dogum polikliniklerinde kadin doktor seciyorsunuz?

Bu sene tip fakultesinden mezun oldum kadin dogumda intornken, hic bir kadin yanimda muayene olmuyordu. Haliyle hoca kiziyordu coguna disari cikartiyordu.

Siz neden tercih ediyorsunuz ya da ediyor musunuz?

0|0
25

En İyi Kız Görüşü

• Genel cerrah bir tanidik vardi neden kadin dogumcularin cogu erkek diye tartisirken bayanlarin cerrahlik yapamadigini ve erkeklerin daha cok yoneldigini soylemisti
    Ben de o yuzden erkek tercih ederim bayanlarda biraz da kapris oluyor. Bir kere adaşim diye bayan. doktora. gittim kadin moralimi bozmustu aglayarak cikmistim o gunden beri bayan kadin dogumcuya gitmem 😂

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 24

• fark etmez ama utanma halinden dolayi kadin doktor tercih ediliyor

0|1
    0|0
  • Ben hangisi iyiyse ona giderdim cinsiyet ayrımı yok ayrıca erkkeler işinde daha iyi

0|1
    0|0
  • Doğumumu yaptıran doktorum erkekti ve bende muayeneler için ona gidiyordum tanıdık zaten.
    Ben doktor olarak baktığım için cinsiyet seçmem.

0|1
    0|0
  • Bayan doktorsevmem aksine erkek daha iyi anlar

0|1
    0|0
  • Kimisi cahillik kimisi tercih meselesi bayan bayana daha rahat anlatıyo olabilir derdini daha gitmediğim için bişey diyemiycem fakat annem doğum doktorlarının erkek daha iyi ve merhametli olduğunu söyler

0|1
    0|0
  • Benim hiç ihtiyacım olmadı şu güne kadar ama olursa cinsiyet ayrımı yapmam. Kim işinde iyiyse ona gitmek isterim

0|1
    0|0
  • Hoca neden kızıyor kime kızıyor anlamadım. Ama kadın doktorlarda özellikle okonularda ben daha rahatım, ben erkeklerle her şeyi rahat konuşamıyorum spora gidiyorum orda bile her şeyimi rahatça anlatamıyorum. ben, m çevremde var erkek doktor tercih eden Ama genelde alanında çok iyi olması gerekiyor. bu her şeyin önüne geçer kadın güvenirse erkek doktora da mecbur çocuğu için ya da başka şeyler için katlanabilir. Ama dediğim gibi zor çünkü yetiştirilme bu şekilde. ya da bende biraz gizlilik var bilemiyorum

0|0
    0|0
  • Utanma durumu söz konusu olabilir.
    Ben de kadın doğum uzmanını kadın doktor seçmeye çalışıyorum. Yoksa da illa gitmem demiyorum.

0|0
    0|0
  • utanıyoruz

0|1
    0|0
  • Oyle bir ayrim yapmiyorum. Doktorum erkek

0|1
    0|0
  • Çünkü cahil bir halkız, kızlarımız okumasın isteriz ama erkek doktora kızımızı göstermeyiz (!)

0|0
    0|0
  • Bayan doktorlara karsi daha rahat davranilabildigi icin. Muayene usullerini daha iyi biliyorsunuzdur sebebi bu bence

0|0
    0|0
    • 3ay

Spekulum bile kullanamamistim bir hastaya

• 3ay

Ondan da utaniliyor her ne kadar bir alet olsa da. Bimanuel muayeneyi dusunun artik cok normal yani

• Kimi disari cikartiyor onu anlmadim. hastayi mi?

0|0
    0|0
    • 3ay

2 kere olmustu, kadın küfürler ediyordu sahsıma

• 3ay

Detaya gore konusuyorum zaten

• 3ay

Peki, iyi geceler.

• Ar duygusu. Özellikle bekar olanlar tercih etmez.

0|0
    0|0
  • hangisinin kariyeri daha iyiyse ona giderim cinsiyeti fark etmez ama bayan olursa insan daha bir rahat oluyor

0|0
    0|0
  • Utaniyordur ya da eşleri kiskaniyordur vs

0|0
    0|0
  • Ne fark eder ki

0|0
    0|0
  • Onu bilmiyorum ama doğumumda doktorum kadındı zaten önce o muayene etti sonra asistan çocuklardan biri etti sonra biri daha yani gelenin gidenin görmesi çok hoş bir durum değil bide erkek olunca insan kendini rahatsız hissediyor ister istemez

0|0
    0|0
  • Erkek doktor olursa daha iyi oluyor benim için valla eli ağır canım acır diye bişey yok ben spekulum fobimi erkek doktor sayesinde yendim cesaretlendim mesela.

0|1
    0|0
    • 3ay

tek değilsiniz spekulumdan korkan cok hasta car

• 3ay

en güzeli, sağlıklı günler.

• 3ay

Teşekkür ederim 😊

• Daha rahat anlatilir

0|1
    0|0
  • Bakarim eger duzgun bir kadin doktor yoksa erkek doktora giderim ama kadin doktor tercihimdir. Doktor da olsa insan utaniyor sonucta tabi erkek doktora gitmem diye bir sey de yok

0|1
    0|0
  • Valla ben bir kere erkek bir doktora gittim. Tabi o adamı şikayet ettim. Bana karşı tutumu çok kötü oldu. İnsanları azarlaya azarlaya konuşuyordu. Daha sonra da erkek bir doktora gittim tabi. O adam süper iyiydi. Neden anlatıyorum bilmiyorum ama benim için cinsiyet önemli değil. Ama doktorun bu konuda tutumu çok önemli. İnsanlar zaten utana sıkıla geliyor azarlamak neden yani !

0|0
    0|0
  • Ben kendi adıma çekiniyorum. Yani karsimdaki doktorun tabiki de biseyler hissetmediginin bilincindeyim fakat sorun bende cekiniyorum yani

0|1
    0|0
  • Doktor da olsa o bir erkek. Ve hastasina tecavuz eden doktorlar cikti haberlere mahkeme salonlarina ve ceza aldilar. Doktorlar da baya capkin

0|1
    0|0
    • 3ay

Gorus icin tesekkurler

• 3ay

Bence alakasi yok

• 3ay

Bak bir keresinde göz ameliyati için hastanede yattim. Doktorla odasinda konuşuyorduk çay ikram etti ama şeker yoktu. Suradaki cekmecedenal dedi actim cekmeceyi prezervatifler vardi bir sürü. Şeker de vardi neyse aldim acele cayi ictim ciddi ciddi konusup gittim. bir daha odasina gitmedim. Sonra hasta odasindaki kizlardan birinin ameliyat gunu geldi kizi asistan doktor getirdi hasta bakici yokmuydu neydi. Kizin ustu islakti. Erkek doktor kizi kucagina alip yataha yatirdi soymaya basladi zaten icinde camasir yok. Biz mudahale ettik birakin biz yardimci oluruz dedik. Yoksa soyacak kizi. Oglum bu is senin isin mi?
      Baska bir asistan baska bir hasta kizla gece bahçede kartopu oynadi. Durumlar hic ciddi degil. Yuz vermemek lazim

Yükleniyor...